emincan038 adlı üyeden alıntı

Aynı durumu bende yaşadım lisede yıllar önce hatta gelip evden polisler almıştı 😂 Lisede tecil belgem gitmiş ancak ordaki memur işleme almadığı için boyle bir durum yaşamıştım. Daha sonrasında once emniyete sonra askerlik şubesine giderek olayı hallettik. Belgemin işleme henüz alınmadığı ve tamamiyle askeriyedeki memurdan kaynaklı bir hata olduğu için tekrar eve kadar bırakmışlardı. Bir problem olmaz kısacası okuldan bir öğrenci belgesi almanız en yakın askerlik şubesine gitmeniz ve durumu anlatmamız yeterli olacaktır. Korkulacak cezai durum vs yok.

Şimdi ben ne zaman gitmeliyim hocam e devletten öğrenci belgemi çıkartıp gideyim mi? Virüs felan ne olacak sokağa çıkma yasağı var yoksa şurda 1.5ay sonra diploma gelecek. Onu mu beklemeliyim? Okuyor belgesiyle gidersem şimdilik durdurma gibi bir seçenek var mı lise bitincede gelip tecil ettirsem. Çünkü okuyor belgesiyle tecil etmekle diplomayla tecil arasında fark var okuyor belgesiyle gidersen sana 1 yıl taş çatlasa tecil eder. Ben mezun olduktan sonraki 3 yıl hakkımı kullanmak istiyorum. O nası olcak?