wmaraci reklam
lidertakipci

Footer Backlink Hk.

21 Mesajlar 3.477 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Backlinkim Backlinkim ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Backlink
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 57 / 37
  • Ticaret 20, (%100)
Footer link almayın. Footer piyasasını kim çıkardı anlamış değilim. Footer link uzun vadede link kaybı yaşayacağınız için somut fayda sağlamaz. Bunun yerine kalıcı, otoritesi yüksek spam ihtimali olmayan sitelerden tanıtım yazısı alın
Winman

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

• Üyelik 04.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Backlink
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 57 / 37
  • Ticaret 20, (%100)

Msasn adlı üyeden alıntı

Kesin footer kısmında link aldıkları için ilk sıraya çıktılar değil mi? Kaliteli içerik ürettikleri için yada binlerce TL reklama yatırım yaptıkları için değil.

Backlink devri açık ve net bir şekilde bitti. Artık devir reklam devri. Eğer koyduğun backlink reklam sağlıyorsa tık alıyorsa hiç çekinmeden kullanmak gerek ama orada öylece duruyorsa tık almıyorsa kullanmadan önce 2 defa düşünmek gerek.

Yukarıdaki yorumların birinde büyük sitelerin bu tarz linkleri kullandığından bahsetmişler. Onların aldığı link Türkiye'nin en büyük sitelerinden. Dolayısı ile binlerce tıkta alıyor. Gayet güzel reklamda alıyor. Dolayısı ile backlimkten ziyade bi nevi reklam almış oluyorlar.

Backlink devri bitti mi? Kedi uzanamadığı ciğere dönmüşe döndü bu şimdi. 1000 whois backlink, 5000 whois backlink, 500 forum tanıtımı gibi spam ve geneli boş olan paketleri çok aldınız sanırım? Backlink terimi doğru bir şekilde kullanıldığında domain otoritesi artar, artan otorite sitenin arama motorlarına daha üst sıralara gelmesine katkı sağlar. 5 yıldır çalışmalarımızla 1. Sırada olan onlarca müşterimiz var. Reklama 1tl ödemeden ayaktalar ve sürekli çalışmalarımız aracılığıyla iş alıyorlar. Da ve pa değerleri var oldukça backlink bitmez. Bir konuya yönelik net bir fikriniz yok ise o konuya dair kesin bir beyanda bulunmayın. Bu sektörde hakkıyla iş yapanların, hakkına girmiş olursunuz

Msasn Msasn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 50 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Da ve pa:) Güldürmeyin hocam beni. Bunlar moz tarafından oluşturulmuş iki terim. Google ın bizzat resmi açıklaması var bu değerlerin moz tarafından oluşturulduğu, Google ile bir alakasının olmadığı givd Google ın sinyalleri arasında bile bulunmadığına dair.

Zaten bu açıklamayı gördükten sonra bu değerleri hiç araştırmadım ancak bildiğim kadarıyla siteye yönlendirilen backlink sayısı ile alakalı bir değer. Bundan 10 yıl öncesinde son derece önemli değerler olmalı ancak 2020de hayati bir şey anlatmıyor açıkcası.

Bir site istediği kadar otoriter olsun tık almayan otoriter backlink hiçbir zaman tık alan ama otoriter olmayan backlinkim ötesine geçemez 2020de. Bunu kimse inkar edemez.

• Üyelik 04.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Backlink
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 57 / 37
  • Ticaret 20, (%100)
Msasn Bildirim gitmesin diye etiketlemeyi tercih etmeyen ya da mesajı alıntılamayan bir kişi ile uzun uzun tartışamayacağım. Her sitenin mevcut bir otoritesi vardır. Da ve pa ise bu otoritenin bizim anlayacağımız şekilde dışa yansıtılmış halidir. Hangi firmanın adını ne şekilde koyduğunun bir önemi yok. Önemli olan böyle bir kavram olup olmaması. Yapmış olduğumuz backlink çalışmaları ile 5 yıldır evine ekmek götüren insanlar var. Sektörün içindeyim ve yemek yediğim kaba tükürecek değilim. İşini doğru yapan kişileri karalamayı bırakın, herkes kendi işi ile ilgilenirse hayat daha yaşanabilir bir hale gelir. Backlink bitse idi çalışmış olduğumuz hiç bir müşterimiz verim alamaz idi. Google’da mevcut seminerlerinde bu işin artık olmayacağını, backlink sektörünün tamamının bittiğini zaten resmi olarak duyururdu. Dünya genelinde milyonlarca dolarlık ticaretin döndüğü bir pazar. Google kurallarına uygun olarak çalışma yapıldığı taktirde backlink her zaman işe yarar. Siteye birden yük bindirecek paketleri tasvip etmiyorum. Bu konuya son yorumumdur. Başarılar.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 50 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Mobildeyim. Bu yüzden alıntı yapmam pek mümkün olmuyor.

Farkında mısınız bilmiyorum ancak kimseyi karalamadım ben. Sadece backlink bitti dedim. Siz kendiniz atladınız. Ve şimdide diyorsunuz ki backlink satanları karalamayın. Benim dediğim aynısını Google da diyor. Bırakında özgürce konuşalım.

Bu konuda eski backlinkcilerden ve şuan tekrardan baktığımda SEO kelimesinde ilk sayfda 2 sonuçla birlikte çıktığını gördüğüm Ayhan Karaman'ın çok güzel bir sözü var.

Zamanında backlinkcilik yapıyordum sitemin durumu gayet iyiydi verdiğimiz hizmet gayet kaliteliydi. Müşteriler memnundu falan bir gün baktığımda Google da ilk sayfalardan 9. sayfalara düşmüştüm geçen zamanda ise indexim kesildi. Backlink hizmeti sağladığım müşterilerimde çok ciddi zarar gördü. O günden itibaren backlink ile uğraşmıyorum.

4.30 dan sonraki kısımda başlıyor
https://youtu.be/-1bDIA3mouw

Backlinkte böyledir. Google ı kandırabildiğin noktaya kadar gider sonrasında patlar. Tabi buradaki kastım spam backlink. Bunu yukarıdaki tüm yorumlarımda açık açık dile getirdim. Eğer alınan link spamdan çıkar gerçek organik trafik getirirse işte o zaman fayda sağlar ki bu durumu yukarıdaki yorumlarımda reklam olarak nitelendirdim.

Bugüne kadar hiç backlink almdım tüm işimi kendim halletim. Eğer aldığınız linkler alakalı konulardan alınıp trafik getiriyorsa, bu linkler Google a değilde kullanıcıya oynuyorsa işte o zaman fayda sağlar ancak burada linkim bulunsun mantığıyla çeşitli otomasyon araçları ile Google gözünde değerim artsın mantığıyla trafik bile alınamayacak sayfalara linklendirme, daha doğrusu spam yapılıyorsa işte bu yapılan kocaman bir çöptür.

Buda benim buraya yazacağım son yorumdur. İyi forumlar dilerim.

Winman Winman Guzelbilgi.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 1775
  • Beğeniler 328 / 327
  • Ticaret 48, (%100)

Msasn adlı üyeden alıntı

Kesin footer kısmında link aldıkları için ilk sıraya çıktılar değil mi? Kaliteli içerik ürettikleri için yada binlerce TL reklama yatırım yaptıkları için değil.

Backlink devri açık ve net bir şekilde bitti. Artık devir reklam devri. Eğer koyduğun backlink reklam sağlıyorsa tık alıyorsa hiç çekinmeden kullanmak gerek ama orada öylece duruyorsa tık almıyorsa kullanmadan önce 2 defa düşünmek gerek.

Yukarıdaki yorumların birinde büyük sitelerin bu tarz linkleri kullandığından bahsetmişler. Onların aldığı link Türkiye'nin en büyük sitelerinden. Dolayısı ile binlerce tıkta alıyor. Gayet güzel reklamda alıyor. Dolayısı ile backlimkten ziyade bi nevi reklam almış oluyorlar.

önemli olan zaten kaliteli ve hitli sitelerden backlink almak. kalitesiz sitelerden alınırsa zaten hiç almaya gerek yok. kendinizde demişsiniz backlink devri kapandı diyorsunuz ama kaliteli siteden alınırsa fayda getirir diyorsunuz o yüzden bitti demek olmaz. kaliteli içeriğinde önemi yüksek tabi. hepsi tek başına yürümüyor birlikte yapıldığında çok iyi yerlere gelebilir. deneyimlerinize göre belki farklı düşünüyor olabilirsiniz saygı duyarım

• Üyelik 04.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Backlink
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 57 / 37
  • Ticaret 20, (%100)
Winman Arkadaşımız henüz genç, öğrenebilmek adına önünde daha çok yol var. Burası da bilgi paylaşım platformu. Bizler de elimizden geldiğince insanlara doğruyu anlatmaya çalışıyoruz. "Backlink bitti" şeklinde bir cümle olamaz. Bunun arkasında da kimse duramaz. Google tarafından resmi olarak bu şekilde bir açıklama gelmedi. Bu yüzden bu şekilde bir ifade kullanması yanlış.

• Üyelik 28.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 50 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Backlink devri bitti yerine backlink çalışması devri bitti deseydim daha açıklayıcı olurdu. Hani burada da pek çok üyenin yaptığından...

Biri bana şunu söylesin öncelikle, backlink çalışması nedir?

Benim bildiğim, domain otoritesi önemsenerek yapılan, amacın Google ın kandırılması olan çalışmalardır. Ve benim bildiğim yine reklam ve kullanıcı çekme kaygısından ziyade kaliteli siteden link alma kaygısı güdülen sistemdir.

Ben bunun bittiğini iddia ediyorum. Daha doğrusu ben etmiyorum, herkes ediyor.

Yukarıda bahsettiğim spam linklemeyi yapanlar genelde kendine backlinkçi diyor ve 250 300tl civarına satış yapıyor.

Yanlış anlaşılmasın ama reklam kaygısı güdülen, amacı Google ı kandırmaktan ziyade tanıtım yazılarıyla yada çeşitli yöntemlerle yapılan tanıtımlar binlerce liraya SEO paketi yada başka isimlerle satılıyor. Bunlarda bir nevi geri bağlantı(backlink) altında değerlendirilsede bu çalışmalar backlink paketi adı altında satılmamaktadır(benim bildiğim)

Bence kaliteli backlink almak için öncelikle müşteri analizi yapmak gerekir sonrasında o müşteriyi nasıl bulacağını belirlemek ve ardından bu müşterinin bulunduğu platforma doğru tanıtım yazısını uygun linklendirme ile paylaşılması gerekir.

Elinde belirlediğin 5 siteden tüm müşterilerine backlink çalışması yapmak spam linklemedir. Aynı zamanda kalitesiz linklemedir.

Ayrıca tanıtımı yapılacak site içindede neredeyse tüm konuların özeti olan ve pek çok konuya iç link bağlantısı bulunan bir kaç konu hazırlanıp anasayfa yerine onlara link çıkışı yapmak gerekir.

Eğer bunları 50 60tl ye yapan backlinkçi varsa gerçekten saygı duyarım.

Yukarıda bahsettiğim spam Backlink başta fayda sağlayabilir ancak aldığınız o linklerin cezası bir gün aniden kesilir...

Yaş konusuna gelince, kimse karşısındakinin yaşını bilemez. Bu yüzden yaş gibi, yada alıntı yapılıp yapılmaması gibi ufak sorunlara takılmak yerine karşıdakinin düşüncesini anlamaya çalışmak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü buralarda karşındaki 30 yaşındaki adamın 10 yaşında çıkacağı gibi 20 yaşındaki biride gerçek hayatta 50 yaşında olabilir. Önemli olan saygıyı hakkeden herkese aynı saygıyı gösterebilmektir.

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Footer link etkilidir. Ama dofollow footer link almak yürek ister. Profesyonelce alırsanız uçurur. Acemice alırsanız yine uçurur. Aradaki fark uçurduğu yerdir.

Genel olarak seoya hakim olmadan kesinlikle alınmamalıdır. Eğer hatalar yaparsanız sonrasında kapatmak güç olur. Bu türden çalışmalarda bağlantının geleceği sitede önemlidir. Alakasız bir siteden alınacak dofollow foter bağlantısı ve hedef sayfa arasındaki korelasyon artı olarak sizin ve karşı sitenin gücü, index sayısı çok kirterli bir bilmecedir.

Denge çok önemli.

Enozturk Enozturk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 22 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Güncelleme: Footerda anahtar kelime üzerinden dofollow olarak aldığım linklerin hepsini marka üzerinden nofollow olarak aldım ve olumlu etkisi oldu. 50. sırada olan kelimelerde ilk sayfaya kadar gelenler oldu.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al