IE'de Sıkıntı Oluyor

24 Mesajlar 2.349 Okunma
smmexpress

Kelambeyi Kelambeyi Daktilograf Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Blog yazarı, daktilograf ve öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

kilitbilgi adlı üyeden alıntı

Yukarıdaki meta etiketini kullanarak bir deneme yapabilirsiniz.
Şimdi, ne yalan söyliyeyim ben koda kod bana bakıyor. Madem konu açılmış, bu kodlara felan 0'daşlayıp, öğrenme imkanı veren bir site var mı?

ECakmak adlı üyeden alıntı

Kökünden temayı düzeltmek yerine bir fonksiyon ile internet explorer'dan sitene girişi engelleyebilirsin. Forumda böyle bir konu vardı, araştırmanı tavsiye ederim. Bulamazsan yardımcı olurum.

Edit: Kod verilmiş :)
Teşekkürler, aklımda bir iki fikir canlandı.

Haydar Şahin adlı üyeden alıntı

öyle hocam ancak php bilmediğimden size bu konuda yardımcı olamayacağım...
Çokca yardım ettiniz, teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

zer zer cakmakenes.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

Kelambeyi adlı üyeden alıntı

Şimdi, ne yalan söyliyeyim ben koda kod bana bakıyor. Madem konu açılmış, bu kodlara felan 0'daşlayıp, öğrenme imkanı veren bir site var mı?

Anladığım kadarı ile tema düzenlemek veya sıfırdan yapmak istiyorsunuz? Doğrumuyum?

Rica ederim.

• Üyelik 14.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

Anladığım kadarı ile tema düzenlemek veya sıfırdan yapmak istiyorsunuz? Doğrumuyum?

Rica ederim.

Tam üzerine bastın ustam.

kilitbilgi kilitbilgi kilitbilgi@gmail.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 82 / 125
  • Ticaret 3, (%100)
http://www.zurb.com/article/284/ie8-rendering-modes-one-meta-tag-to-rule-
http://www.bram.us/2008/01/28/their-decision-your-meta-why-the-ie8-meta-tag-is-a-good-thing/
http://blogs.msdn.com/b/askie/archive/2009/03/23/understanding-compatibility-modes-in-internet-explorer-8.aspx
http://www.fatihhayrioglu.com/internet-explorer-8i-7-gibi-yorumla-kodu/
http://snipplr.com/view/15167/ie8-csshacks/

Yukarıda İnternet Explorer tarayıcı uyumlulukları ilgili bazı çalışmalar sıralanmıştır.

wmaraci
wmaraci

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Firefox kullanıyorsanız FireBug eklentisi tavsiyem. CSS üzerinde oynamalar yapıp canlı olarak sonuçlarını görebilirsiniz. Sonrasında kolay html şablonları oluşturun. Sonra biraz da PHP'ye giriş yapın. Değişkene değer atamayı, döngüleri filan öğrenin. Sonrası kendiliğinden gelir zaten. Google'da araştırdığınız takdirde birçok kaynak bulacaksınız.

• Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

Tam üzerine bastın ustam.

Onun aşamaları vardır. Bende şu sıralar üzerinde çalışıyorum hem avatarımdan hemde nickimin altındaki yazıdan anlaşılıyordur :) Eğer sıfırdan tema yapmak istersen Photoshop bilgisi olması gerekli. Yani aklındakini bilgisayara dökeceksin ki kodlamasını yapasın. Photoshop hakkında bilgi sahibi olmasam olur mu? dersen eğer, olur derim. Çünkü sadece renk kodları ile css ve html dökümünde de Photoshop olmadan tasarımını kodlayabilirsin. Ama olması daha iyi yani :)

İkinci adım olarak HTML+CSS bilgisine sahip olman kesinlikle gerekli. Çünkü burası işin kök noktası. Bunları bilmesen de olur demek yok, bilmelisin hocam. Yani çizebildiğin bir tasarımın html ve css dökümünü kendin tek başına yapmalısın.

Bu iki adımı geçtikten sonra php bilgisi kalıyor :) Wordpress php tabanlı bir cms scripti olduğu için hali ile ona tema entegre ederken bu bilgi gereklidir. Bu çoğu sistem için değişir. Örneğin hazırladığınız ve css dökümünü tamamladığınız tasarımı asp tabanlı bir scriptte entegre ederken asp bilgisine sahip olmalısınız. Ama siz Wordpress için yapacaksanız bu temayı, php bilgisi şart :)

Ben sıfırdan yapmak istemiyorum, düzeltmek istiyorum dersen üçünden de az miktarda bilgi sahibi olursan kolayca bu düzenlemeleri yapabilirsin. Css bilgisi sayesinde temanın arayüzünü değiştirebilirsin. Php bilgin sayesinde ise, Wordpress'in temel fonksiyonları ile oynama yapabilirsin ;)

Kısa ve öz anlattım umarım yardımcı olmuştur :)

• Üyelik 14.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler, kaydettim.

Onur89TR adlı üyeden alıntı

Firefox kullanıyorsanız FireBug eklentisi tavsiyem. CSS üzerinde oynamalar yapıp canlı olarak sonuçlarını görebilirsiniz. Sonrasında kolay html şablonları oluşturun. Sonra biraz da PHP'ye giriş yapın. Değişkene değer atamayı, döngüleri filan öğrenin. Sonrası kendiliğinden gelir zaten. Google'da araştırdığınız takdirde birçok kaynak bulacaksınız.

Fazla anlamasam da, Google'a sorup bi'şeyler yapacağım. Sağ olun.

Onun aşamaları vardır. Bende şu sıralar üzerinde çalışıyorum hem avatarımdan hemde nickimin altındaki yazıdan anlaşılıyordur :) Eğer sıfırdan tema yapmak istersen Photoshop bilgisi olması gerekli. Yani aklındakini bilgisayara dökeceksin ki kodlamasını yapasın. Photoshop hakkında bilgi sahibi olmasam olur mu? dersen eğer, olur derim. Çünkü sadece renk kodları ile css ve html dökümünde de Photoshop olmadan tasarımını kodlayabilirsin. Ama olması daha iyi yani :)

İkinci adım olarak HTML+CSS bilgisine sahip olman kesinlikle gerekli. Çünkü burası işin kök noktası. Bunları bilmesen de olur demek yok, bilmelisin hocam. Yani çizebildiğin bir tasarımın html ve css dökümünü kendin tek başına yapmalısın.

Bu iki adımı geçtikten sonra php bilgisi kalıyor :) Wordpress php tabanlı bir cms scripti olduğu için hali ile ona tema entegre ederken bu bilgi gereklidir. Bu çoğu sistem için değişir. Örneğin hazırladığınız ve css dökümünü tamamladığınız tasarımı asp tabanlı bir scriptte entegre ederken asp bilgisine sahip olmalısınız. Ama siz Wordpress için yapacaksanız bu temayı, php bilgisi şart :)

Ben sıfırdan yapmak istemiyorum, düzeltmek istiyorum dersen üçünden de az miktarda bilgi sahibi olursan kolayca bu düzenlemeleri yapabilirsin. Css bilgisi sayesinde temanın arayüzünü değiştirebilirsin. Php bilgin sayesinde ise, Wordpress'in temel fonksiyonları ile oynama yapabilirsin ;)

Kısa ve öz anlattım umarım yardımcı olmuştur :)

Sağ olun, az çok ne yapmam gerektiğini anladım. Bu şekilde sıfırdan başlayanlar için bir kitap, yoksa web sitesi var mı? Çok uğraştırdım, kusura bakma.

• Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

Sağ olun, az çok ne yapmam gerektiğini anladım. Bu şekilde sıfırdan başlayanlar için bir kitap, yoksa web sitesi var mı? Çok uğraştırdım, kusura bakma.

Estf. ne kusuru yardımcı oluyorum, olmayı seviyorum. Bunun için internette en geniş css arşivi; www.fatihhayrioglu.com . Bu siteden tüm css, html ve javascript konuları hakkında bir çok bilgiye ulaşabilirsin.

Ama ben daha çok deneme yanılma yöntemi ile çalışmanda fayda buluyorum. Yani verdiğim siteye sadece kodlarda sıkışırsan uğra. Onur abimizin söylediği gibi Firebug eklentisini kurmanı tavsiye ederim. Sonra sitelerde değişiklik yaparak deneme yanılma yöntemi ile işi kavrayabilirsin. Özellikle videolu anlatımları da izle. 1 hafta izledim ve 1 hafta sonunda bir blog tasarımını tek başıma css e dökebiliyorum. Hatalarım oluyor ama, sonuçta gayret :)
myenes

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

Estf. ne kusuru yardımcı oluyorum, olmayı seviyorum. Bunun için internette en geniş css arşivi; www.fatihhayrioglu.com . Bu siteden tüm css, html ve javascript konuları hakkında bir çok bilgiye ulaşabilirsin.

Ama ben daha çok deneme yanılma yöntemi ile çalışmanda fayda buluyorum. Yani verdiğim siteye sadece kodlarda sıkışırsan uğra. Onur abimizin söylediği gibi Firebug eklentisini kurmanı tavsiye ederim. Sonra sitelerde değişiklik yaparak deneme yanılma yöntemi ile işi kavrayabilirsin. Özellikle videolu anlatımları da izle. 1 hafta izledim ve 1 hafta sonunda bir blog tasarımını tek başıma css e dökebiliyorum. Hatalarım oluyor ama, sonuçta gayret :)

Çok teşekkürler. Ben sizi ekleyeyim de arada sizi yoklarım. :)

• Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

Çok teşekkürler. Ben sizi ekleyeyim de arada sizi yoklarım. :)

Rica ederim. Elbette, bildiklerim kadarı ile yardımcı olmaya gayret gösteririm :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al