Baya düşünmüştüm bu konunun üzerine.

1 ay ücretsiz dağıtılıyor. Sadece üyelerine diye düşünmedim herkese olarak düşündüm çünkü üye olmak ücretli değil.

1 ay sonrasında bu temalar ücretli oluyor ama temalar güncelleniyor. Paylaşan eski versiyonunu paylaşmış oluyor. Bunu da göze alıyor ki 60 dolarlık temaları bedava indirmeye izin veriyor diye düşünmüştüm.

Ben indirdim ve bana standart lisanslı bir tema hediye etti. Benim bunu başkasına hediye etmem de bir sakınca yok bence o ay içinde ya da 5 ay sonra çünkü temaları dünyaya indirmeye açıyorlar.

Bence yapılmaması gereken bu dosyaları tekrar dünyanın indirmesine açmak. Upload etmek ve bir sayfa da paylaşmak.

Bir kişi bir temayı istediğinde paylaşmanın doğru olacağını düşünüyorum. Zaten themeforest in amacı da bu diye düşünüyorum.

Bir sayfa da paylaşarak yararlı olacak diye zararlı hale gelmesine yol açabiliriz.

Birileri bu temaları lisanslı diye ücret alarak satabilir. Yada warez paylaşımlara ekleyip içerisinde değişiklik yapabilir. Gerçi bunu yapacak kişiler ücretsiz iken de indirip bunu amaçlayabilir biraz çelişkili bir konu :)

Bu arada sitemde yazı google da ilk sayfaya gelmek üzereydi en çok hit gelen yazılardan biriydi. Ama konu bu değil. Bunun tartışılması bile yeterli. + sı - sini tartışırsam site warez sitesine dönebilir böyle bir önyargıya ihtyacım yok.