wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense gelirlerinden vergi alınıyor mu?

20 Mesajlar 2.410 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cipralex cipralex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** Ü**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 29 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
herkes bilmeden konuşmuş zaten google ülkelere vergi veriyor, size vergi uygulanarak çifte vergilendirme olmaz. ha siz bireysinizdir gidersiniz ben gelir elde ediyorum gelir vergisi ödeyeceğim dersiniz verirsiniz verginizi.

wmaraci
reklam

Hatef34 Hatef34 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 38 / K
  • Meslek coder
  • Konum Dubai
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

mbcshop adlı üyeden alıntı

Bazı arkadaşlar durumu sanırım algılayamıyor hangi ülkenin bankasına adsensinizden para çekiyorsanız o ülkede vergi ödemek zorundasınız.Yakalanmamış olmanız vergi ödememeniz gerektiği anlamına gelmiyor ben hem almanyada hemde Türkiyede adsense vergisi ödemiş biri olarak söylüyorum. 4 yıldırda yüksek ödemeler alıp vergi ödedim.ABD vergi almıyor diye birşeyde yok saçmalamayın lütfen adsenseden abd nasıl vergi almıyor :) komiksiniz. Dubaideki bankaya ödeme alıyorsanız Türkiyeyi ilgilendiren bir durum zaten yok hangi ülkenin bankasına ödeme çekiliyorsa o ülke vergi alma hakkına sahip oluyor sizin videonuzu hangi kitlenin izlediğinin bir önemi yok.

Bu soruya son yorum yapan arkadaş çok iyi açıklamış çifte vergileme olmaz diye. Gerçekten Google zaten vergi veriyor ülkelere biz neden tekrar veriyoruz?

Hatef34 Hatef34 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 38 / K
  • Meslek coder
  • Konum Dubai
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

cipralex adlı üyeden alıntı

herkes bilmeden konuşmuş zaten google ülkelere vergi veriyor, size vergi uygulanarak çifte vergilendirme olmaz. ha siz bireysinizdir gidersiniz ben gelir elde ediyorum gelir vergisi ödeyeceğim dersiniz verirsiniz verginizi.

Bu arada adsense vergi almıyormuş bir kaynaktan da doğruladım bunu. Bazı arkadaşlar ben adsense vergisi ödüyorum demiş ne yapmaya çalışıyorlar neden insanları yanlış yönlendiriyorlar?

mbcshop mbcshop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek yazılım uzmanı
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 35 / 66
  • Ticaret 3, (%100)
neyse daha fazla uzatmayacağım siz vergi ödemeyin iyi günler dilerim.

wmaraci
wmaraci

mbcshop mbcshop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek yazılım uzmanı
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 35 / 66
  • Ticaret 3, (%100)
örnek adsenseden aylık 20k bankana ödeme alıyorsan google zaten benim vergimi ödedi deme lüksün olmuyor devletler ayrıca senden bu 20k üzerinden gelir vergisi kesecektir.Ülkelere göre vergi oranı değişmekte ama özellikle avrupada gelir vergisinden adsense kazancını kaçırma lüksü kimsenin olmuyor yakalanınca anlarlar ne demek istediğimi :)

gaometri gaometri WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 178 / 179
  • Ticaret 4, (%100)
Sanırım baya yüklü bir para istiyorlar. Kazandığınızın hemen hemen yarısı.

Ama giderlerinizi göstererek az da olsa vergiden düşürebiliyorsunuz.

Mecanique Mecanique ya deliler haklıysa? Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 36 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
Bizde durumun saçma olmasının nedeni vergi dairesindeki suratsız sevimsiz gülmekten bi haber memurların adsense nedir bilmemesinden.. Torpille atanmış mabad büyütmekten başka bir şeyden anlamayanları vergi işine sokarsan 'edsıns vergisi ödeyeceğim' dediğinde farklı bir yaratık görmüş gibi suratına bakıyorlar...

Sorarım size hangi devlet dairesinde güler yüzle karşılandınız ve profesyonelce işiniz görüldü? Memur bozuntusunun bi dövmediği kalıyor neredeyse.. Neyse konuyu dağıtmayım ama vergi işi çok ama çok saçma! Ayrıca bir şeyi ne kadar çok dillendirirseniz sonunda gelir bizi bulur... Adsense vergi konularının forumda yasaklanmasını talep ediyorum... Katılanlar beğene please..
Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

1000 dolar değerindeki Envato hesabı satılıktır.. 

Supercalifirigida Supercalifirigida WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 373
  • Beğeniler 125 / 176
  • Ticaret 1, (%100)
Mecanique hocam sizi vergi konusunda çok dolmuş gördüm önceki konulardanda. biraz ozan bingöl dinleyin rahatlayın :D
Mecanique

kişi bu mesajı beğendi.

Wordpress Kurulum & Destek Hizmetleri İçin PM.

Mecanique Mecanique ya deliler haklıysa? Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 36 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
Haksızlığa karşı susana ne denir bilirsin.. Kelebek etkisi olursa ne güzel.. Derdim benim cebim değil derdim haksızlık.. Biz de mi kaçıralım biz de mi yalan dolan ile iş yapalım çünkü bunu yapmayan büyük şirket, iş adamı vs kalmadı.. Alayı düzenbaz olmuş..

Bu arada Ozan Bingöl tarzım değil ben Norm'cuyum :))
Supercalifirigida

kişi bu mesajı beğendi.

1000 dolar değerindeki Envato hesabı satılıktır.. 

Feneroin Feneroin kriptonft.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kaynak
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 191
  • Beğeniler 9 / 57
  • Ticaret 0, (%0)
O zaman sacmalik Türk makamlarinda.
Tekrar diyorum, Fransa'dayim. 18 senedir burada yasiyorum, 15 senedir Adsense'im var. Turkce site(leri)m var ve Google (Adsense) zaten tiklamalardan emin olun ki vergiyi otomatik kesiyordur. 25 cent ise bana yansiyan net 20 cent'tir. Kaydolurken de sonra da 'Vergi odeyeceksiniz' diye bir yazi yoktu. Sirket olarak gorunuyorsaniz o baska, TVA yani Vergi numaranizi giriyorsunuz. Onun disinda ben sirket degilim, vergi numaram yani vergi levhasi mi diyorsunuz? Benim bunlardan yok, alakam da yok. Ben normal bir vatandas olarak vergi odemem.
Ve Fransa'nin Federal Bankasindayim 17 senedir, hic bir sekilde ne uyari ne bi borc geldi bununla ilgili
Mecanique

kişi bu mesajı beğendi.

Labirent Kent: https://labikent.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al