wmaraci reklam
lidertakipci

Site Dilini Değiştirmek istiyorum

9 Mesajlar 903 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

CHaRiSMa72 CHaRiSMa72 BuradaBiliyorum.Com Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Batman
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Selamün Aleyküm .
Wordpress tabanlı bir web sitem var bu web sitesinin dilini değiştirmem gerekiyor ama içerisinde binlerce Türkçe konu açılmış durumda domain sıralaması iyi olduğundan dolayı bu domainin dilini değiştirmek istiyorum çünkü bilindiği gibi Türkçe konularında adsense tıklama başına kuruş veriyor ve bu artık çekilemez halde can sıkıcı olmaya başladı. Benim soruma gelecek olursak diyelim sitenin dilini wordpress ayarlarından almancaya çevirdim site içisinde artık almanca konular paylaşmaya başladım ve Türkçe konularınıda silmek istemiyorum sonuçta çoğu konum sıralamada üst sıralarda ama adsense getirisi az olduğundan artık Türkçe konu açmak istemiyorum almanca konuları açmaya başlarsam ilerde seo açısından nasıl sorunlar yaşarım ve almanca paylaştığım konular sıralamaya girebilir mi ? Türkçe konularında silinmesini istemiyorum .Teşekkürler.
aliveli

kişi bu mesajı beğendi.

BuradaBiliyorum.com || En.BuradaBiliyorum.com || Forum.BuradaBiliyorum.com
wmaraci
reklam

Rhymex212 Rhymex212 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fahri Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ç** Ö**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 26
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba

https://wmaraci.com/forum/3602885-mesaj2.html
Dün bu mesajımda çoklu dil konusundan biraz bahsettim. Polylang kullanarak ikinci dili eklersiniz. Elinizde 2. bir web sitesi olacak gibi düşünün. Menüleri, içerikleri ve sayfaları birincil dilden bağımsız şekilde tekrar oluşturup, ekleyeceksiniz.

Almanca postaları yayınlarsınız. İndex alırken "siteadi.com/de/konu-ismi" şeklinde index alır.
Türkçe postlara herhangi bir zararı olmaz. Polylang ayarlarında dili otomatik algılama halihazırda mevcut. Siteye tarayıcı dili Almanca olan birisi girdiğinde otomatik olarak Almanca versiyonu açılacak sitenin.

Yalnız yukarıda linkini attığım mesajda da belirttiğim gibi site açılış hızı bir SERP kriteridir. Hostingin hedeflediğiniz ülkelere uygun bir lokasyonda olmasına dikkat edin.

Ben sizin yerinizde olsam, Almanca içerik yayınlayacağım yeni bir site kurardım.

İyi çalışmalar dilerim, sağlıkla!
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Batman
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Dostum mesajın için teşekkürler ama ben artık Türkçe site istemiyorum komple almanca yapacam siteyi çoklu dil uygulaması kullanıyordum zaten ama ben ana domain dilini değiştirecem artik Türkçe hiçbir konu açmayacam adsenseden hiçbir getirisi yok tıklama başı geliri düşürüyor sadece eskiden açtığım konuların öyle kalmasını istiyorum, benim tek öğrenmek istediğim Türkçe olan sitemi almancaya çevirirsem google sıralamada çok geriler miyim yani seo açısından çok büyük zarar görür mü site bi de site lokasyonu fransada siteyi almanca yapsam almanyaya lokasyon olarak yakın olacak sadece google siteyi almanca olarak algılaması uzun surer mi yada spam deyip siteyi gerilere atar mı gibi sorular var aklımda şimdiden yardımlar için teşekkürler.

Rhymex212 Rhymex212 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fahri Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ç** Ö**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 26
  • Ticaret 6, (%100)
Mevcut siteyi elden çıkarıp, Almanca içerik özelinde yeni bir site kurmanızı tavsiye ederim.

Çünkü şuan yayınladığınız Türkçe bir içeriğin, ilk indexini kaçıncı sıradan aldığı biraz da site otoritesi ile alakalı. Bu otoritenin kaynağı da daha önce yayınlamış olduğunuz diğer Türkçe içerikler.

Almanca bir içerik yayınladığınızda, yeni açılmış bir site ile hemen hemen aynı muameleyi yapacak Google. Algoritma diğer içeriklerin Türkçe olması sebebiyle ilk başlarda spam olarak da görebilir yayınladığınız yeni içerikleri. Dolayısıyla bu durum SEO açısından bir handikap yaratabilir.

Eğer ki çok jenerik bir domaine sahip değilseniz, halihazırdaki siteyi elden çıkarıp, Almanca içerik için yeni bir site kurun derim ben. Hem yeni proje için bir miktar kaynak yaratmış olursunuz hem de algoritma ile alakalı olası sıkıntıların önüne geçmiş olursunuz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Batman
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Değerli yorumunuz için teşekkürler siteyi elden çıkarmayı düşünmüyorum ama başka bir yorum gelmezse düşünebilirim.

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Siteyi elden çıkarmayacaksanız de.siteadresi.com tarzında bir sub domain açıp kullanabilirsiniz. Hem Türkçe içerikten trafik alırsınız hemde almanca kısmından trafik alırsınız.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

• Üyelik 15.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Batman
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
yorumunuz için teşekkürler ben Türkçe paylaşım artık yapmayacağım için sitenin Türkçe kalmasının bir anlamı yok hem seo açısındanda paylaşım olmayacağı için kötü sonuçlar doğurur o yüzden şansımı deneyecem dili almancaya çevirecem yavaş yavaş Türkçe konuları silecem bakalım ne olacak.

s1b3r s1b3r Asker yolcusu Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad B** Ü**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 70 / 66
  • Ticaret 1, (%0)
Dostum ayarlardan siteyi herhangi bir yabancı dil yapmana gerek yok. İçeriği değiştirmen yeterli nasıl yabancı trafik alacağını mesaj yoluyla bildireceğim.

• Üyelik 15.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Batman
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Yorumun için teşekkürler dostum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al