freelance iş ilanları

Google İndex Sıralama Sorunu

9 Mesajlar 1.144 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

caqri96 caqri96 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster,Yazar
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ç** Y**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 13 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba

Sıra bulucu ile web sitemde ki bir sayfayı 7 ci sırada görebilirken google aramada aynı kelime ile 7 sırada görünmüyorum. Bu sorun neden kaynaklı olabilir.

Ayrı olarak sitemde ki bir sayfayı link olarak google'a yazdığım zaman sitem google'da görünüyor fakat içeriğin başlığını direk google'a yazdığım zaman sanki google'da hiç yokmuş gibi kendi sitemdeki ilgili sayfaya ulaşamıyorum.

Mevcut sitemde alan adı değişikliği yapmıştım. Değişiklik yapmadan önceki konularım neredeyse 1. sayfada hatta öne çıkan snippet olarak çıkıyordu. Alan adı değişikliği yaptım yeni alan adımı alalı 1 ay oldu şimdi sıralamalarda google'da ekli olmasına rağmen hiç görünmüyor bu normal bir durum mu sizce?

Örnek Link : https://www.pcshift.net/konu-knight-online-item-basma-oranlari-2020-rebirth-dahil.html

Örnek linkteki sayfam alan adımı değiştirmeden önce ilk sayfada hatta öne çıkan snippet olarak görünüyordu şuan da sadece sayfamı url şeklinde google'a yazınca görebiliyorum onun dışında sayfa başlığı adı ile yazınca hiç bir şekilde sanki google'da yokmuş gibi görünmüyor.

www.Pcshift.net - Forum
wmaraci
reklam

likable03 likable03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek İSG Mühendisi
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 44 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam o sorun herkeste var sanırım. Bir gün bakıyorum 2. Sayfadayım bir gün bakıyorum 4. Sayfadayım. Bugün tekrar 2. Sayfadayım şimdi baktım
caqri96

kişi bu mesajı beğendi.

https://Ders.co

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5151
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
caqri96
Ayrı olarak sitemde ki bir sayfayı link olarak google'a yazdığım zaman sitem google'da görünüyor fakat içeriğin başlığını direk google'a yazdığım zaman sanki google'da hiç yokmuş gibi kendi sitemdeki ilgili sayfaya ulaşamıyorum.
Google arama kriterleri aslında tek kelime bazlıdır. Sizin aradığınız metin 3-4 kelimeli ise eğer Google bunu tek kelimeler üzerinden arar ve popüler sonuçları önce gösterir. Aramanızı tırnak işaretleri içinde yapın ki sonuçlarda çıkıp çıkmadığını görün. Elbette bu da normal arama referansı olarak kabul edilmez. Daha etkin anahtar kelimeler bulmalısınız.

Mevcut sitemde alan adı değişikliği yapmıştım. Değişiklik yapmadan önceki konularım neredeyse 1. sayfada hatta öne çıkan snippet olarak çıkıyordu. Alan adı değişikliği yaptım yeni alan adımı alalı 1 ay oldu şimdi sıralamalarda google'da ekli olmasına rağmen hiç görünmüyor bu normal bir durum mu sizce?
Sorunun kaynağı aslında buradan anlaşılabiliyor. Domain değiştirmiş olmanız işi zorlaştırır. Kopya içerik olarak algılanacaktır.
Alan adı değişimleri için yönlendirme kodlarını kullanmaya bakın. Ya da googleda domainin değiştiğini belirtmek için bir alan olmalı, onu bulun eski ve yeni domain bildirimi yapın.
caqri96

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster,Yazar
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ç** Y**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 13 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Evet ilginize teşekkür ederim. Eski domain için yeni domaine yönlendirme yapmıştım sonrasında ise eski domanime ait tüm sayfayı googledan silme talebinde bulundum eski domaine ait hiç bir sayfam google da yok şuan sanırım domainimin yeni olmasından dolayı sıra farkı yaşadım en iyisi beklemek galiba

www.Pcshift.net - Forum
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5151
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Beklemelisiniz, Dinamik sitelere rss feed vermeye çalışın, sosyal medyada yeni linkler ile paylaşımlar yaparsanız sıralama üzerinde daha hızlı etkisi olacaktır.
caqri96

kişi bu mesajı beğendi.

trhava trhava WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek basın mensubu
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 26 / 35
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam içerikler kopya yapıştır sanırım ? 3-4 yazınıza baktım teknoxxxxxxxxxx ayni

• Üyelik 28.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster,Yazar
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ç** Y**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 13 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam dengeli faydalı bulduğum sitelerde ki içerikleri kaynak göstererek paylaşımlar yapıyorum, aynı şekilde özgün yazılarda mevcut.

www.Pcshift.net - Forum

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5151
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Kopya içerikleriniz varsa kullanım biçimlerini kontrol etmelisiniz. Profilinizdeki Meslek bölümünde "Yazar" yazarak kopya içerik kullanmak pek hoş ve etik değil. Okuyup kendi ifadeleriniz ile yorumlasanız çok çok daha iyi sonuca ulaşırsınız.

Kolay gelsin...

• Üyelik 28.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster,Yazar
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ç** Y**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 13 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Kesinlikle doğru hocam, fakat web sitemde 3300 adet konu var. Web sitemde alıntı içerik olması ile bu şekilde bana damga vurmanız doğru değil. Yazdığım çok uzun makaleler mevcut ve bu makalelerin sayısı oldukça fazla yorumunuz için teşekkür ederim.

www.Pcshift.net - Forum
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al