wmaraci reklam

windows uygulaması üzerinden web sitesine bilgi yollama

4 Mesajlar 568 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

debris debris WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek kamu personeli
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
C# da yazdığım bir programda access benzeri bir local veritabanı kullanıyorum.Programımda yapılan belli kayıtları bir web sitesinde arama sonucu görüntülenmesi gerekiyor.Çok fazla bir veri olmayacak sürekli bir veri akışı olmayacak.Kullanıcı sitede nosunu yazıp sonucu görecek sadece.Bunu en basit nasıl yapabilirim?

wmaraci
reklam

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
Eğer bir zorunluluk yoksa access gibi tarihi eserleri kullanarak zaman kaybetme. SQLite gibi basit çözümlerle daha sağlıklı çalışabilirsin. Zaten EF SQLite'yı destekliyor.

Soruna gelecek olursak, arama yapacağın web sitesi oturum vs açmayı gerektirmiyor ve sayfa kaynağı senin için yeterli ise HttpClient sınıfı yapacağın iş için gayet yeterli. GET POST metotlarıyla ilgili sayfaya istek atıp cevap okuyup parse etmen yeterli. (sağlıklı olmaz)

Eğer oturum vs açtırıp, arayüz etkileşimleri gerekliyse bir browser (ie, gecko, cefsharp) çözümü ile sayfayı görüntüleyip ilerleyebilirsin. (hiç sağlıklı değil)

Elbette site REST API, SOAP gibi imkanlar sunmuş ise mutlaka onları kullan, tarayıcı kısmını unut. Bu durumda RestSharp kütüphanesi işlerini kolaylaştırabilir. (en mantıklısı)

no time for caution

sahinyghs sahinyghs sahinenes.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci , Android Developer
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 433
  • Beğeniler 45 / 93
  • Ticaret 3, (%100)
localdeki veriyi sunucuya nasıl gönderebileceğin hakkında bir fikrim yok, hatta öyle bir şey olduğunu da bilmiyorum.

sql lite olarak depolarsan tek seferde çıktı alırsın. o çıktı ile basit bir mysql veritabanı ve basit bir php api ile işlemlerini gerçekleştirirsin

şimdi düşündüm de bilgisayarını sunucuya çevirerek ilkini yapabilirsin.

Profesyonel Android uygulama yazımı.

debris debris WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek kamu personeli
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Decimas adlı üyeden alıntı

Eğer bir zorunluluk yoksa access gibi tarihi eserleri kullanarak zaman kaybetme. SQLite gibi basit çözümlerle daha sağlıklı çalışabilirsin. Zaten EF SQLite'yı destekliyor.

Soruna gelecek olursak, arama yapacağın web sitesi oturum vs açmayı gerektirmiyor ve sayfa kaynağı senin için yeterli ise HttpClient sınıfı yapacağın iş için gayet yeterli. GET POST metotlarıyla ilgili sayfaya istek atıp cevap okuyup parse etmen yeterli. (sağlıklı olmaz)

Eğer oturum vs açtırıp, arayüz etkileşimleri gerekliyse bir browser (ie, gecko, cefsharp) çözümü ile sayfayı görüntüleyip ilerleyebilirsin. (hiç sağlıklı değil)

Elbette site REST API, SOAP gibi imkanlar sunmuş ise mutlaka onları kullan, tarayıcı kısmını unut. Bu durumda RestSharp kütüphanesi işlerini kolaylaştırabilir. (en mantıklısı)

öncelikle cevap için çok teşekkürler.siteden çok yoğun bir veri sorgulama olmayacak, o yüzden şöyle bir şey düşündüm belli zaman periyodlarında, örneğin 15 dk da bir programım bir xml e güncel kayıtları yazıcak (ki burada 30-50 kayıtdan bahsediyoruz yani 1-2 kb lık bir xml olacak) bu xml i sitenin ftp klasörüne upload edip (mevcut xml silinicek yani üstüne yazılacak)(buraya kadar ki kısmını yapabiliyorum) kullanıcı sitede bir edit de arama yapınca xml de ki ilgili kayıt ekrana çıkıcak.bu benim işimi görür aslında.bunun için html ile xml araması yapmam lazım ama işte bu konuda hiç bilgim yok.

aşağıdaki gibi bir script buldum ama lokalde çalıştıramadım :

Book Finder

Find a Book

Title text:

Results:

<script>
function FindBooks ()
{
SearchString = SearchText.value.toUpperCase();
if (SearchString == "")
{
ResultDiv.innerHTML = " + "'Title text' box.>";
return;
}

dsoInventory.recordset.moveFirst();

ResultHTML = "";
while (!dsoInventory.recordset.EOF)
{
TitleString = dsoInventory.recordset("TITLE").value;

if (TitleString.toUpperCase().indexOf(SearchString)
>=0)
ResultHTML += ""
+ dsoInventory.recordset("TITLE")
+ "
, "
+ ""
+ dsoInventory.recordset("AUTHOR")
+ "
, "
+ dsoInventory.recordset("BINDING")
+ ", "
+ dsoInventory.recordset("PAGES")
+ " pages, "
+ dsoInventory.recordset("PRICE")
+ "

";

dsoInventory.recordset.moveNext();
}

if (ResultHTML == "")
ResultDiv.innerHTML = "";
else
ResultDiv.innerHTML = ResultHTML;
}
</script>

buda arama yapmaya çalıştığım deneme xml içeriğim

başlık1
yazar1
binding1
sayfa1
fiyat1

başlık2
yazar2
binding2
sayfa2
fiyat2

başlık3
yazar3
binding3
sayfa3
fiyat3

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al