wmaraci reklam
lidertakipci

Turkcell Avukatı Mail Yolladı

145 Mesajlar 27.499 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Beratisot Beratisot Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek WEB Tasarim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 13 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
siz turkcelli mahalle kuruyemicisi sandınız heralde. Her şekilde o domaini sizden alırlar 50-100 tl icin kendinizi riske atmayin .

wmaraci
reklam

Fatihcan88 Fatihcan88 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilişim teknolojileri
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
gerçekten baştan sona okudum bazı arkadaşlar bekle alamaz felan yazmış. Siz cidden hukuk felan bilmiyorsunuz sanırım. Apple bile domaini alamazken Türkcell domain alıp kullanacağınızı yada satacağınızı mı sanıyorsunuz ?

Arkadaş mahalle bakkalı mı bu adamlar ? Adamalr marka hakkını korumak için çok çok mahkemeye başvurup erişim engeli atar sizde öyle kalırsınız ?

tanerizmit tanerizmit WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 188
  • Beğeniler 38 / 37
  • Ticaret 22, (%100)
o fırmayla alakalı bir paylaşım olmadığı sürece tescili sizde
alamazlar geri
satın alabilirler sizden

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Cidden aklım almıyor ''domaini sizden alamazlar'' diyenleri.

Söke söke alırlar.

Almasalar bile ( canları nasıl isterse ) bahsi geçen domainin şu anki sahibi hiç bir şey yapamaz..

Burada önemli olan marka sahibinin insiyatifi ve avukatların ne istedikleridir. Bir çok marka sahibi tam yetki verir avukatına. Avukat sizinle uğraşmak isterse marka sahibi oralı bile olmaz çünkü tam yetki vermiştir. Yani marka sahibi insafa gelse bile avukat istediğinde dinlemez, acımadan tazminat için uğraşır.

Avukatların hiç acıdığına şahit olmadım ben. Bunu kötü manada söylemiyorum, müvekkillerinin haklarını sonuna kadar savunmak zorundadır. Aksi takdirde görevini yerine getirmemiş olur. Bir de işin para yönü var tazminat hakkı ile.

Domain boşta iken alınır, ona kimsenin itirazı yok zaten. Önemli olan o alınan domain ile ne halt edilebilir?

Ben bu domaini alır, satar kazanırım derseniz o zaman marka sahibi de sizi bir güzel uğraştırır.

Hep derim; bu tarz konularda azıcık ama azıcık kendinizi maka sahibinin yerine koyun bir zahmet. Azıcık empati yani.

Marka sahibi domain almak zorunda değildir. Mecburiyeti yoktur yani. Alt tarafı 10 dolar verecek parası mı yok yahu :) Mecburiyeti yok o yüzden almıyor ve marka tescil markasına ait tüm isimler (benzer olanlar dahil) nedeni ile koruma altında hukuk çerçevesinde.

Ama birileri de fırsatçılık yapacak ve başka birileri de devam et sen bir şey olmaz diyecek. Yok öyle bir dünya. Kimin hakkını kime veriyorsunuz ki ne hakla?
Beratisot JackDanieLs

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

aponkral aponkral Özgür Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Özgür Geliştirici
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 3 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Alıntı...

Aponkral markasının sahibi, yazılım ve proje geliştiricisi.

aponkral aponkral Özgür Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Özgür Geliştirici
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 3 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Cidden aklım almıyor ''domaini sizden alamazlar'' diyenleri.

Söke söke alırlar.

Almasalar bile ( canları nasıl isterse ) bahsi geçen domainin şu anki sahibi hiç bir şey yapamaz..

Burada önemli olan marka sahibinin insiyatifi ve avukatların ne istedikleridir. Bir çok marka sahibi tam yetki verir avukatına. Avukat sizinle uğraşmak isterse marka sahibi oralı bile olmaz çünkü tam yetki vermiştir. Yani marka sahibi insafa gelse bile avukat istediğinde dinlemez, acımadan tazminat için uğraşır.

Avukatların hiç acıdığına şahit olmadım ben. Bunu kötü manada söylemiyorum, müvekkillerinin haklarını sonuna kadar savunmak zorundadır. Aksi takdirde görevini yerine getirmemiş olur. Bir de işin para yönü var tazminat hakkı ile.

Domain boşta iken alınır, ona kimsenin itirazı yok zaten. Önemli olan o alınan domain ile ne halt edilebilir?

Ben bu domaini alır, satar kazanırım derseniz o zaman marka sahibi de sizi bir güzel uğraştırır.

Hep derim; bu tarz konularda azıcık ama azıcık kendinizi maka sahibinin yerine koyun bir zahmet. Azıcık empati yani.

Marka sahibi domain almak zorunda değildir. Mecburiyeti yoktur yani. Alt tarafı 10 dolar verecek parası mı yok yahu :) Mecburiyeti yok o yüzden almıyor ve marka tescil markasına ait tüm isimler (benzer olanlar dahil) nedeni ile koruma altında hukuk çerçevesinde.

Ama birileri de fırsatçılık yapacak ve başka birileri de devam et sen bir şey olmaz diyecek. Yok öyle bir dünya. Kimin hakkını kime veriyorsunuz ki ne hakla?

Türkiye, Ukrayna, Rusya, Kore, Kanada, Estonya ve Lüksemburg'u liste halinde tanıtan ve seçili ülkelerdeki dev gruplar hakkında bilgi verici bir İngilizce blog olacak. Web sitesinin tasarımı ve yazılımı hazırlanmaktadır.

https://turkcell5g.com/

- "Domain boşta iken alınır, ona kimsenin itirazı yok zaten. Önemli olan o alınan domain ile ne halt edilebilir?"
.tr alan adı olsaydı belki bir marka hakkı söz konusu olurdu. Ancak ilgili alan adı .com ve Turkcell ile her hangi bir bağlantısı yok. Alan adında Turkcell ve 5G var diyorsunuz. Evet, mahkeme bunu elbet soracaktır. "Haklı bir menfaat söz konusu mu? Yani bu alan adı adını kullanman için haklı bir sebep söyle."
- " 'Turkey, Ukraine, Russia, Korea, Canada, Estonia, Luxembourg List and 5 Groups' kelimelerini direkt kullanarak alan adını alamazdım. Çünkü .com alan adında maksimum 63 karaktere izin verildiğini biliyorum. Bu nedenle kelimlerimin ilk harflerini kullanarak bir kısaltma kullanmaz zorunda kaldım. Ayrıca içeriğimin İletişim operatörü olan Turkcell ile doğrudan bir bağlantısı yoktur. Ben kendimce bir web sayfası tasarladım. Bu web sitesinde Turkcell'in markasıyla ilgili hiç bir bağlantı veya içerik yoktur. Dolayısıyla markanın zarar görmesi gibi bir söz konusu olamaz."

Aponkral markasının sahibi, yazılım ve proje geliştiricisi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

aponkral adlı üyeden alıntı

Türkiye, Ukrayna, Rusya, Kore, Kanada, Estonya ve Lüksemburg'u liste halinde tanıtan ve seçili ülkelerdeki dev gruplar hakkında bilgi verici bir İngilizce blog olacak. Web sitesinin tasarımı ve yazılımı hazırlanmaktadır.

- "Domain boşta iken alınır, ona kimsenin itirazı yok zaten. Önemli olan o alınan domain ile ne halt edilebilir?"
.tr alan adı olsaydı belki bir marka hakkı söz konusu olurdu. Ancak ilgili alan adı .com ve Turkcell ile her hangi bir bağlantısı yok. Alan adında Turkcell ve 5G var diyorsunuz. Evet, mahkeme bunu elbet soracaktır. "Haklı bir menfaat söz konusu mu? Yani bu alan adı adını kullanman için haklı bir sebep söyle."
- " 'Turkey, Ukraine, Russia, Korea, Canada, Estonia, Luxembourg List and 5 Groups' kelimelerini direkt kullanarak alan adını alamazdım. Çünkü .com alan adında maksimum 63 karaktere izin verildiğini biliyorum. Bu nedenle kelimlerimin ilk harflerini kullanarak bir kısaltma kullanmaz zorunda kaldım. Ayrıca içeriğimin İletişim operatörü olan Turkcell ile doğrudan bir bağlantısı yoktur. Ben kendimce bir web sayfası tasarladım. Bu web sitesinde Turkcell'in markasıyla ilgili hiç bir bağlantı veya içerik yoktur. Dolayısıyla markanın zarar görmesi gibi bir söz konusu olamaz."

Bu açıklamanıza kendiniz inanıyorsanız bir şey demeye lüzum yok zaten.

Ama hukuki mercileri de salak yerine koymaya çalışmak marka sahibini daha çok kamçılar bunu bilesiniz.

Bu arada com.tr ile alakası yok bu olayın. Her uzantı için hak iddia edebilir marka sahibi. Kim sizi bilgilendirdi ise yanlış demiş.

Yani marka hangi ülkede olursa olsun zaten tüm hakları bu kanuna saygı duyan tüm dünya ülkelerinde geçerlidir. Uzantının bir önemi yoktur.

Bence siz birilerinin gazına gelmişsiniz ve istediğinize inanmayı seçmişsiniz.

Maalesef hakkınızda iyi dileklerde bulunamam. Fırsatçılık benim gözümde değersizdir.

Bildiğiniz gibi devam edin.

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)

aponkral adlı üyeden alıntı

Bana kalirsa direk domaini turkcell ana sayfasina yonlendirin ve alan adi aldiginiz firmadaki uyeliginizi vs silin ugrasmaya degmez

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
aponkral ;

yilmaz70 in dediklerini dikkate alın derim. Ayrıca "turkcell" sözlük anlamlı bir kelime değildir bir markadır. Açacağınız site ne olursa olsun kısaltması Turkcell olamaz. Zira bu kadar kolay olsaydı nike, adidas, twitter markasını içeren binlerce site açılır herkes de yolunu bulurdu. Ayrıca mahkemeler sadece sebebe ve içeriğe bakmaz. Mahkemede nihai karar hakimindir. Hakimler her zaman kanunda yazana göre hüküm verme zorunluluğunda değildir. Zira Turkcell'in, "Arama motorlarında yapılan marka isim aramamızda bu site çıkmaktadır ve markamızla doğrudan iletişime girmek isteyen kullanıcıyı yanıltmaktadır" demesi bile hakimin siteyi kapatma kararı alması için yeterlidir. :)
aponkral yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Alamaz diyen arkadaşlara katılıyorum. Bu arada Chrome'un Wayback Machine eklentisini kullanın ve siteyi sık aralıklar ile Webarchive'e "Save Page Now" diyerek kaydedin. Bu sizin siteyi Turkcell ile ilgili bir konuda kullanmadığınıza dair büyük bir kanıt olacaktır.

Hatta ilk kaydı da (İlk kayıt derken, zaten alan adı 2009'dan bu yana dönem, dönem kullanılmış.) hemen ben alıverdim. Sağlam bir para isteyin.
aponkral

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al