wmaraci reklam

Devam mı? Kanada mı?

7 Mesajlar 898 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ozturkm2 ozturkm2 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Faydalı İşler
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 68 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Arkadaşlar,

Uzun süredir işin içinden çıkamadığım bir durum var aileme de açamadım bu durumu ama birkaç pürüz var onlar aradan kalkınca açmayı planlıyorum, neyse başlıkta ki konuya da gelirsek büyük bir yol ayrımındayım devam mı yoksa kanada mı ayrımında. Devam mı kısmına gelirsem burada memurum ortalamanın üzerinde bir maaşım var web işlerinde amatörüm kendi işim de profesyonel :) fakat 4 senenin sonunda şunu anladım ki ben bu işi sevmiyorum yani çok severek çok isteyerek girdim emek verdim, bekledim, uğraştım ama yok hergün ayaklarım zorla getiriyor beni işe maalesef bunun verdiği bunalım beni eskitti eminim yerimde olmak isteyen epey insan vardır şükürsüzlük etmek isyan etmekte istemiyorum ama yapamıyorum işin devam kısmı böyle...

Gelelim diğer tarafa, Kanada ya...

İngilizce olarak b1 ortalarında geziyorum geçen bir kursta hoca ile seviye belirleme testi yaptık bende onların yalancısıyım:) Lisans mezunuyum ve yüksek lisans yapıp yapmamak arasında geziniyorum mevcut işimin kanada da pek alakası yok çünkü sıfırdan başlanacağı için herşeye hazırım. korona döneminin geçmesini bekliyorum bir yandan da.

Yaklaşık 25k kanada doları birkimim var bu benim 4 senede edindiğim herşeyin toplamı. Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? Ayrıca lütfen ama lütfen siyasi yada parti vs. konularına girmeyin bu yazacağım şey için, ülkenin içinde bulunduğu durumdan da inanılmaz bunaldım içinde bulunduğu her durumdan bunaldım yukarıda da belirttiğim gibi ekonomik olarak problemim yok ama BENİM YOK çok fazla insanın var adaletten liyakatsizlikten üzeri örtülen herşeyden bıktımım bununda etkisini es geçemem

wmaraci
reklam

aspetbiebs aspetbiebs Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 210 / 77
  • Ticaret 13, (%100)
Kanada
Akhmerrah ozturkm2

kişi bu mesajı beğendi.

crackoyun crackoyun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum Rize
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 6 / 15
  • Ticaret 4, (%100)
40 yaşındayım ve emin ol arkadaşım bırakın gençleri biz yaştakiler dahi artık bu ülkede önünü göremez hale gelmiştir. İmkan ve olanak olduğu sürece Kanada en mantıklısıdır sizin için. Zaten farklı ülkeler farklı kültürler emin olun ki sizin içinde bulunduğunuz bunalımı da atlatacaktır. Eski bir denizci olarak kesinlikle denemeniz gerektiğine inanıyorum.
ozturkm2 Storyman

kişi bu mesajı beğendi.

followlikes.net Sosyal Medya Hizmetleri

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Kanada iş potansiyeli açısından eskisi gibi değil artık.

İş olsa bile en erken 6-7 ay sonra bir işe girebilirsiniz; tecrübe şartı var çünkü. Ayrıca bazı kurslara katılmanız istenir.

Ülkemizle kıyaslanınca nedense diğer ülkeler cazip geliyor, haklılık payı da var elbet.

Ancak meslek sahibi değilseniz ve yüklü miktarda birikiminiz yoksa zorlanırsınız.

Cebimde beş onbin dolar vs olsa yeter diye düşünmeyin asla.

Ve gideceğiniz bölge de önemlidir mesela. Yani bir İstanbul Ankara gibi düşünmelisiniz, ülke bazından ziyade.

Çok iyi araştırmalı ve gerçek yorumları bulmalısınız. Kafadan sallayan çok olur maalesef.

Bir de bana göre esas düşünülmesi gereken; pandemi süresince tedbirli olup bu virüse yakalanmamak olmalıdır. Sağlık yoksa gerisi hikaye nihayetinde.

Umarım hayırlısı olur.
ozturkm2

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

YoutubeMagazin YoutubeMagazin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 61 / 46
  • Ticaret 3, (%100)
İlk başta sadece birikiminiz üzerinden konuşmak gerekirse şunu söylemeliyim ki 25k kanada dolarım var diyorsunuz. 25k kanada dolarıyla kanada da neler alabilirsiniz buna bakının ardından Türkiye'de 25k kanada dolarına neler alabilirsiniz bunu kıyaslayın. Ardından oradaki iş durumunu düşünün garantide olduğunuzu düşünüyor musunuz? Ardından burdaki garanti durumunu düşünün. Ardından orada ilk etapta yapacağınız uçak biletine kadar olan tüm masrafların listesini ortalam fiyatlar dahilinde çıkarın. Şunu demeliyim ki eğer yurtdışında bir düzen oturtmayı başarırsanız güzel bir şekilde geçinirsiniz. Sağlık masrafları vs. İçin araştırma da yapmalısınız ayrıca orada kullanacağınız arabaya bakın bi misal veya yeme içmeye, dediğimi anlarsınız ama ben kanadayı pek bilmiyorum lakin fiyatlar buraya göre daha rahattı diye hatırlıyorum. Ve de şöyle ki eğer işler yolunda gitmezse, burada veya orada karşılaşacağınız zorlukları da hesaba katın. Hayata 1 kere geliyorsunuz. Mantıklı kararlar verip daha iyi yaşama şansı da birkaç kere karşımıza çıkıyor. Umarım hayırlısı olur...
ozturkm2

kişi bu mesajı beğendi.

Hayattt Hayattt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sosyolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
kanada :D