2018deki sınavda ilk bindeydim. İnfaz memurluğu için başvuru yapmıştım. 200 kişi alınacaktı ve 1700 kişi arasından 5. olmuştum. Kilodan da geçtim. Mülakata 700 kişi kaldık. Mülakata girdim ve adam sordu: don kişotunun yazarının ismi, atının ve köpeğinin adı nedir? Bilemeyince atın ve köpeğin ismini bilemediğim için çıkabilirsin dediler. 420lere falan düşmüştü sıralamam ve halka açık bir açıklama değildi. Yani 120 soru çözüp 91 almıştım; üstelik yaklaşık 1 milyon kişinin girdiği sınavdaki sıralamam 3 haneliydi ama 1 sikindirik bir sorudan dolayı siktir ol git dediler. Bu olay adliyede geçti. Yersen. Sonrasında da mülakata girmemek için hiçbir başvuru yapmadım. 5-6 aekadaşım daha vardı. Onların sıralamaları da iyiydi ama onları da mülakatta harcadılar. Hepimize çok entersan sorular geldi. Bir arkadaşım mülakata girenlerden birçok kişiyi tanıyormuş. Torpili olanlar tüm soruları bilmiş. Torpili olan bir arkadaş vardı ona 7 soru sormuşlar. Bize at ismi soran onlara göz renklerini sormuş elbet. 71le hiçbir yere gidememen gerekiyor.