Öncelikle sizin gibi başka bir şahıs daha aynı adamdan şikayetçi olmuş ise eğer işleminiz o şekilde az da olsa hız kazanacaktır. Ben 10 yıl kadar önce bir sıkıntı yaşadım sahibinden.com üzerinden kapıda ödemeli bir ürün almıştım. İlanda ki ürün ile gönderdiği ürün farklıydı gittim sadece karakola şikayet ettim polisler aramış şahsı ve şahıs bana ulaşıp paramı göndereceğini söyledi bende gönder kaldırayım şikayeti dedim neyse param geldi ürününü geri gönderdim şikayetimi geri çektim. Yani savcıya yolum düşmedi. Fakat şöyle bir durum var arkadaşım ülkemizde ki savcılar ne yazık ki biraz cins yani bazılarını tenzih ediyorum ama ben telefon işindeyim ister istemez bazen sıkıntılı durumlar yaşıyoruz. Örneğin şahıs telefonu tamir için veriyor hattımızı takıyoruz denemek için o an artık sisteme takılıyor çağrılıyoruz emniyete. Hatta bir savcının ismini hatırlamıyorum öyle bir saçma işlemine denk geldim ki suçlu biz olduk nerdeyse. Adamın biri telefon veriyor garantiye gönderirmisiniz diye adamın adını soyadını yazarak gönderiyoruz yani serviste ücret cıkarsa adama ulassınlar diye ve telefon calıntı cıkıyor servisten bilgi geliyor buna istinaden nerdeyse savcı bizi sucladı. Savcıya adamın adını yazmısım onun adına gönderdigimiz belli ve biz magazayız bunları aşıp direkt magazayı itham nasıl ediyorsunuz diye emin olun değişik tipler bunlar. Bu yüzden seni suçlu da çıkarabilirler yani.