wmaraci reklam

Cimer mahkeme başvurum onaylandı

9 Mesajlar 1.859 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

furkanhan25 furkanhan25 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar :

Olayı kısaca anlatmak istemekteyim. Bilgili arkadaşlar yardımcı olmak amacıyla görüş ve ifadelerini paylaşabilirse bizlerde bilgilenebiliriz. Şimdiden tüm WmAracı Halkına Teşekkürlerimi sunuyor ve konuya geçiyorum.

Bundan 6.5 - 7 ay öncesinde mart ayında biggameing.com sitesinden metin2 files kurulum hizmeti almak için 0850 li hatla başlayan numaradan iletişime geçtim. Konu hakkında bilgi sahibi olmadığımı ve yardımcı olmasını isteyip bilgi talebinde bulundum. Bu sebepten ötürü 350 TL fiyat istediler benden. Bende ne zaman yapılacaktır bana acil gerekmekte gibi cümleler ile en hızlı şekilde hizmet almam gerektiğini belirterek konuşmamıza devam ettik. Bana 2 saat gibi kısa bir sürede işlemlerimi tamamlayabileceklerini ve hemen aktif edileceği yönünden bilgi verdiler. Daha sonrasında bana verdikleri ve web sitelerinde bulunan iban numarasına şahsa 350 TL para çıkışı yaptım. Whatsapp numarasından hizmetimle alakalı sorular sormaya başladım parayı aldıktan sonra bana cevap vermemeye ve oyalamaya başladılar. En son reddeye gelerek "İşlemler bugün gün içinde tamamlayınız. Yoksa geri iade istemekteyim. Aksi taktirde hukuki yöntemlere başvuracağım." dedim. Bana "git başvur, başvurmazsan adam değilsin." gibi iltamlarda bulunarak aynı zamanda şahsıma da hakaret etmiştirler.

Aynı gün ve aynı saat civarlarında tüm delillerimi ( Dekont, whatsapp konuşma detayları, siteye üyelik bilgilerim, site kayıt bilgileri, IP) gibi bilgileri daha önceden alarak, CİMER üzerinden şikayet başvurusunda bulundum. 2 gün önce Polis kolluk kuvvetleri bana ulaşarak " Adliyeden bekleniyorsunuz. CİMER'den yapmış olduğunuz şikayete istinaden Savcı Bey ifadeye beklemektedir." denildi. Fakat Covid-19 nedeniyle 10 gün evde karantinam olması nedeniyle karantina bitiminde istenildiği gibi ifadeye gideceğim.
Siz değerli dostlarıma konu hakkında birkaç soru sormak istemekteyim. Bilen kişiler yardım ve destek amaçlı yorum yapmasını istemekteyim.

- Savcı ifademı aldıktan ne kadar sürede Dava Açılır ?
- Kaybettiğim para mı geri alma oranım yüksek midir?
- Ayrıca bu hizmet için aktif VDS sunucularımda oynama yaparak beni zarara soktular, tazminat açabilir miyim?
- Maddi ve manevi tazminat kazanma oranım sizce ne kadardır?
-Suçu işleyen kişi benimle iletişime geçerek para vs. teklif eder mi?

Teşekkürler & İyi Çalışmalar Dilerim.

wmaraci
reklam

• Üyelik 27.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Bilgisi olup fikirkerinizi paylaşmanızı temenni ederim.

erturkemre0101 erturkemre0101 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 15 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
İnşallah karar sizi memnun edecek türden olur bu gibi ************** sitelerin hadleri bildirilmesi gerek

• Üyelik 27.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Zaten sikayetvar inceleme yaparsanız konuda belirttiğim site linkini hakkında yüzlerce şikayet var. Bn olayı hukuki yola döktüm.

Konu hakkında bilgisi veya fikri olanlar sizce belirttiğim soruları cevaplayabilirlerse menun kalacağım. Bu konuyu sürekli güncelleyeceğim. Sonucu birlikte görelim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Muratucar Muratucar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Geçmiş olsun öncelikle, Savcı ifadenizi aldıktan sonra dava açıp açmayacağına karar verecek kişi değildir. ifadenizi ve delilleri değerlendirir sonra gerek duyarsa iddianameye dönüştürür. bunu ilgili bir mahkemeye sunar. hakim de iddianameyi kabul etmeye bilir, edebilir de.
Bunun için bir süre vermek zor yoğunluğa ve savcıya göre değişir. kimi savcı 2 günde iddianameyi hazırlar kimisi 2 yılda hazırlamaz.
2- Kaybettiğiniz parayı almanız muhatap bulabilmenizle ilgili bir durum. Dava sonunda haklı bulunur ve karşınızda para alabilecek bir sorumlu olursa ve bu sorumlu kişi de alınabilecek bir para varsa, tabii ki alabilirsiniz.
3- Zararlarınız için ayrıca bir tazminat davası açabilirsiniz. Ama tazminat davası açmadan önce zararlarınızın ne kadar olduğunu belirlemeniz gerekiyor. bunun içinde bir tespit davası açılmalı.
Ayrıntılara buradan bakabilirsin : https://www.garantikazatazminat.com/tazminat-hesaplama/
4- maddi ve tazminat kazan ihtimaliniz ceza davanıza bağlı ceza davanızda haklı bulunursanız. bu iki davayı da kazanırsınız.
5- benim size tavsiyem bu aşamaları bireysel yürütmeniz çok zor. Bir avukat ile anlaşıp yola devam etmeniz. Karşı taraf sizinle iletişim kurmaz adamlar zaten ************** ama diyelim ki kurdular. Avukatınıza yönlendirin.

berkaykrx berkaykrx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 974
  • Beğeniler 269 / 229
  • Ticaret 17, (%100)
350 lira için dava mı açıyorsunuz? :) Mahkeme masrafınız zaten çok daha fazlası tutacak ve yıllar sürecek. Geçmiş olsun.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
berkaykrxx Bizim 1TL değerinde dava açmışlığımız var mesele para değil veyahut mali değer önemli değil, ağır hakaret ve markayı zedeleyecek durumlar oluşması halinde dava açılır. Halk arasında hep şu var, "yaa boşver dünya paran gider uğraşmaya değmez." Ama böyle böyle diyerek suç oranını arttırıyor ve berbat bir neslin yetişmesine ön ayak oluyorsunuz. Suçlu cezasını çekmelidir
damla1

kişi bu mesajı beğendi.

Citahost Citahost WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.11.2020
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Hosting solution
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 20 / 22
  • Ticaret 0, (%0)

berkaykrx adlı üyeden alıntı

350 lira için dava mı açıyorsunuz? :) Mahkeme masrafınız zaten çok daha fazlası tutacak ve yıllar sürecek. Geçmiş olsun.

kanka ben seni 350₺ do*landıram da bana dava açma olur mu
YazarLeyla

kişi bu mesajı beğendi.

crackoyun crackoyun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum Rize
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 6 / 15
  • Ticaret 4, (%100)
Öncelikle sizin gibi başka bir şahıs daha aynı adamdan şikayetçi olmuş ise eğer işleminiz o şekilde az da olsa hız kazanacaktır. Ben 10 yıl kadar önce bir sıkıntı yaşadım sahibinden.com üzerinden kapıda ödemeli bir ürün almıştım. İlanda ki ürün ile gönderdiği ürün farklıydı gittim sadece karakola şikayet ettim polisler aramış şahsı ve şahıs bana ulaşıp paramı göndereceğini söyledi bende gönder kaldırayım şikayeti dedim neyse param geldi ürününü geri gönderdim şikayetimi geri çektim. Yani savcıya yolum düşmedi. Fakat şöyle bir durum var arkadaşım ülkemizde ki savcılar ne yazık ki biraz cins yani bazılarını tenzih ediyorum ama ben telefon işindeyim ister istemez bazen sıkıntılı durumlar yaşıyoruz. Örneğin şahıs telefonu tamir için veriyor hattımızı takıyoruz denemek için o an artık sisteme takılıyor çağrılıyoruz emniyete. Hatta bir savcının ismini hatırlamıyorum öyle bir saçma işlemine denk geldim ki suçlu biz olduk nerdeyse. Adamın biri telefon veriyor garantiye gönderirmisiniz diye adamın adını soyadını yazarak gönderiyoruz yani serviste ücret cıkarsa adama ulassınlar diye ve telefon calıntı cıkıyor servisten bilgi geliyor buna istinaden nerdeyse savcı bizi sucladı. Savcıya adamın adını yazmısım onun adına gönderdigimiz belli ve biz magazayız bunları aşıp direkt magazayı itham nasıl ediyorsunuz diye emin olun değişik tipler bunlar. Bu yüzden seni suçlu da çıkarabilirler yani.

followlikes.net Sosyal Medya Hizmetleri
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al