wmaraci reklam
lidertakipci

Webview uygulamam playstore tarafından reddedildi.

5 Mesajlar 895 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

looktr looktr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad N** N**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 170 / 65
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar.
Çekilişle ilgili bir web sitem var. Bu wp tabanlı sitem için webview android uygulama yaptırdım. Playstore yüklerken olabildiğince kısa öz metin yazmaya çalıştım, bazı grefikler ise özensiz yükledim. Bunun sonucunda uygulamam kabul edilmedi.
gelen meilde belirtilenleri Türkkçeye çevirdim. Aşağıda ilk iki paragrafı anladım. Ama koyu olarak belirttiğim üçüncü paragrafı tam anlayamadım.

Play store da uygulama yükleyen, benzer sorunları yaşayan, daha sonra sorunları düzeltip uygulamasını yayınlattıran varsa bilgi ve görüş rica ediyorum.

Uygulamanın açıklaması, geliştirici adı, başlığı, simgesi, ekran görüntüleri ve tanıtım resimleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere yanıltıcı, yanlış biçimlendirilmiş, açıklayıcı olmayan, alakasız, aşırı veya uygunsuz meta veriler içeren uygulamalara izin vermeyiz.

[U]Geliştiriciler, Uygulamalarının açık ve iyi yazılmış açıklaması ve tekrarlayan veya ilgisiz anahtar kelimeler veya referanslar kullanmaktan kaçının. [/U]

Ayrıca, uygulamanın açıklamasında ilişkilendirilmemiş veya anonim kullanıcı referanslarına da izin vermeyiz.

wmaraci
reklam

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)
ingilizcesini yapıştırırmısınız , orjinalinde ne yazıyordu

• Üyelik 19.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad N** N**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 170 / 65
  • Ticaret 3, (%100)

forces adlı üyeden alıntı

ingilizcesini yapıştırırmısınız , orjinalinde ne yazıyordu

Issue with your app
Your app contains content that doesn't comply with the Metadata policy. Specifically:

The app's full and/or short description contains improper formatting (including but not limited to repetitive or unrelated keywords or references)

Issue details
We found an issue in the following area(s):

Full description (tr_TR): “Car giveaways, home giveaways, iphone sweepstakes, laptop sweepstakes, computer sweepstakes,”

Reasons of violation
About the Metadata policy
We don't allow apps with misleading, improperly formatted, non-descriptive, irrelevant, excessive, or inappropriate metadata, including but not limited to the app's description, developer name, title, icon, screenshots, and promotional images. Developers must provide a clear and well-written description of their app and avoid using repetitive or unrelated keywords or references. We also don't allow unattributed or anonymous user testimonials in the app's description.
Publishing Status
App status: Rejected
Your app has been rejected and wasn't published due to this policy issue. If you submitted an update, the previous version of your app is still available on Google Play.
Action required: Submit an updated app for review
Here’s what to do to help get your app on Google Play:
1. Read through the Metadata policy for more details.
2. Make appropriate changes to your app. In addition to addressing the issue identified above, please address any other content in your app's store listing that does not comply with this policy.
3. Double check that your app is compliant with all other Developer Program Policies.
4. Sign in to your Play Console and submit the update to your app.
Contact support
If you’ve reviewed the policy and feel our decision may have been in error, please reach out to our policy support team. We'll get back to you within 2 business days.
Thanks for your continued support in helping to make Google Play a positive experience for both developers and consumers. We look forward to seeing an updated version of your app on Google Play.
Please complete a two question survey to help us improve this experience.
T

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)
ingilizce metne göre sıkıntılar şunlar ;

-kısa açıklamada ve uzun tanımlamanın yapıldığı alanda tekrar eden yada ilgisiz anahtar kelimelerin olması
-geliştirici adı, başlığı, simgesi, ekran görüntüleri ve tanıtım resimleri doğru değil
-uygulamanın açıklamasında ilişkilendirilmemiş veya anonim kullanıcı referansları varsa bunları kaldırın

bunları düzeltip tekrar başvuru yapın diyor.

full tanım kısmındaki giveaways kelimesi doğru değil , bu ücretsiz bedava verilen anlamına geliyor . Oysaki çekiliş bunu tam karşılamıyor. lottery daha doğru olur bence
looktr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad N** N**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 170 / 65
  • Ticaret 3, (%100)

forces adlı üyeden alıntı

ingilizce metne göre sıkıntılar şunlar ;

-kısa açıklamada ve uzun tanımlamanın yapıldığı alanda tekrar eden yada ilgisiz anahtar kelimelerin olması
-geliştirici adı, başlığı, simgesi, ekran görüntüleri ve tanıtım resimleri doğru değil
-uygulamanın açıklamasında ilişkilendirilmemiş veya anonim kullanıcı referansları varsa bunları kaldırın

bunları düzeltip tekrar başvuru yapın diyor.

full tanım kısmındaki giveaways kelimesi doğru değil , bu ücretsiz bedava verilen anlamına geliyor . Oysaki çekiliş bunu tam karşılamıyor. lottery daha doğru olur bence

teşekkürler hocam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al