Senin konuyla bağlantılı bir hatıram geldi aklıma, onu da anlatmak istedim 😊
Bir zamanlar turizm sektörüne çok hevesliyken biraz tecrübe kazanayım diye (sırt çantamı kapıp Antalya'ya gidip hem tatil hem iş macerası, her dolu dizgin genç gibi) Bursa'da küçük bir şehir otelinde işe başlamıştım.
Maaş asgariden azdı, aynı senin şartlar gibi. Yemek filan da yoktu. Ama bir otelcilikte öğrenmem gereken ne varsa hepsi karşımdaydı ve rahatça girip yapabiliyordum. Hem Manuel sistemle giden hem de dijital yönetime geçmeye çalışan bir oteldi. Bir zamanların meşhur booking sistemi de kuruluydu, anlaşması vardı. Booking yönetim paneli karşımda, gece vardiyalarında kurcalayıp dururdum, her yerini çözdüm. Otel paket programı elektrayı aynı şekilde. Velhasıl Antalya'ya gittiğimde bunları az kişinin bildiğini görmüştüm ve o gece kurcalamalarının, edindiğim bilgilerin benim çok işime yaradığını gördüm... Güzel bir otelde sağlam bir iş bulmuş 2 sezon hem tatil hem de iş aradan çıkarmıştım. Bu gibi yerleri öğrenme, deneme yanılma, test ve tecrübe yerleri olarak değerlendirmek gerçekten faydalı olacaktır...