freelance iş ilanları

Enescakmak v1 Wordpress Teması

31 Mesajlar 5.186 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

zer zer cakmakenes.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

Herkese merhaba arkadaşlar. Kısa bir süre önce ilk tema çalışmama güzel bir giriş yapmıştım. Sabredip, öğrene öğrene sonunda ilk Wordpress temamı çıkartmış bulunmaktayım. Ve bu temayı sizlere sunmaktan mutluluk duyuyorum. Yapmış olduğum bu tema çok profesyonel değil. Ancak ben çokta kötü bir tema olduğunu şahsen düşünmüyorum. Kahverengi tonların üzerinde durulmuş sade bir kişisel tema olarak kendi sitemde de kullanmaya başladım. Herneyse lafı fazla uzatmadan temanın özelliklerinden ve kullanımından bahsedeyim.

Temanın Özellikleri

[*]Tema sadelik üzerine tasarlanmıştır ve sadedir.
    [*] Temada kahverengi tonlar hakimdir.
    [*] Temada olabildiğince az resim kullanılmıştır. (Kullanılan resimler: Logo, 468x60 banner ve 125x125 banner reklamları. Toplamda 3 adet.)
    [*] Hem sade hemde az resim sebebi ile tema hızlıdır. (Bu durum sitenizde yer alan resim sayısına ve diğer unsurlara göre değişebilir. Örn; video, flash reklam vb.)
    [*] Google Page Speed puanı 88'dir.
    [*] Temada kullanmanız gereken tek eklenti WP-Postviews eklentisidir. Başka bir eklentiye ihtiyaç yuktur.
    [*] Admin panel desteği bulunmuyor. Ama kullanımı oldukça kolaydır. (Alttaki kısımda verdiğim ilgili yazıyı okuyunuz.)

Admin paneli desteği bulunmadığı için geniş olarak kullanımını BURADA anlattım. Zaten kendinize göre yapmanız gereken en fazla 4 ayar var. Kullanımı pekte zor değil.

Aynı şekilde, tema ilk temam olduğu için küçük hatalar görebilirsiniz. Ama v2 sürümünde bunları en aza indireceğim. Özellikle forum üyeleri düşüncelerini yazarken temanın ilk temam olduğunu göz önünde bulundurarak bir şeyler yazarlarsa çok mutlu olurum arkadaşlar. :)

Notlar:

#Soru ve Görüşler: Tema hakkında yaşadığınız sorunları ve görüşlerinizi BURADAN bana bildirirseniz her bildirime cevap atmaya gayret gösteririm.
#Demo Link: Demo linki yani kendi sitemde yer alan tüm konuları eski temama göre ayarladığım için thumbnail olarak resim atamıyordum. Ama 3. sayfaya kadar siz görebilesiniz diye thumbnail koydum yazılara. 3. sayfadan sonra thumbnail olmayan yazılar ile karşılaşırsanız şaşırmayın :) Aynı şekilde konu içlerinde yanlış yerleşimler sonucu açtığım konularda linkler kayma yapmış. Özellikle tema paylaşımlarında. Buda benden kaynaklanan bir sorundur. Tema da herhangi bir sıkıntı yoktur. (Çok yakında kendi sitemi açacağım o zaman böyle bir sorunla karşılaşmayacaksınız. Şimdilik mazur görün lütfen :) )
#ScreenShot: WP Admin'de temanın screenshot dosyası gözükmeyecektir. Bu da karşılaştığım küçük sorunlardan bir tanesidir. Temada karşılaştığım tek sorun budur. Screenshot dosyası gözükmese bile aktif edip çalıştığını görebilirsiniz.
#Teşekkür: Tema sorunlarında benim yanımda olup yardımcı olan ve hala da yardımı kesmeyen Onur Kardelen (Onur89TR), Özer Gül (cudjex) abilerime ve tüm WMAracı ailesine çok teşekkür ediyorum.
#V2 Sürümü: Allah'ın izni ile çok yakında yeni bir tema ile karşınıza geleceğim arkadaşlar. Yeni temanın çizimine şimdiden başladım ;)

Canlı Demo - İndir

ekrm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)
Hayırlı olsun temanız. Tema güzel ve sade olmuş. Sade temaların tutması kolay olur. Yalnız konularda Tarih, Yazar ve Yorumlar kısmını koymamışsınız. Onları koyarsanız daha iyi olacaktır. Çünkü çoğu insan tarih olmadan yazının güncel olup olmadığını anlamaz.

• Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Hayırlı olsun temanız. Tema güzel ve sade olmuş. Sade temaların tutması kolay olur. Yalnız konularda Tarih, Yazar ve Yorumlar kısmını koymamışsınız. Onları koyarsanız daha iyi olacaktır. Çünkü çoğu insan tarih olmadan yazının güncel olup olmadığını anlamaz.

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Temanın v2 sürümünde onları da ekleyeceğim inş :)
Kakarotto

kişi bu mesajı beğendi.

memory memory Öğretmen Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 96 / 79
  • Ticaret 25, (%100)
Güzel tema olmuş. Sade ve hoş, renk seçimide güzel olmuş. Ufak tefek eksikleri var ama sorun yaratacak eksikler değil. Paylaşım için teşekkürler...

isparakariyer.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

memory adlı üyeden alıntı

Güzel tema olmuş. Sade ve hoş, renk seçimide güzel olmuş. Ufak tefek eksikleri var ama sorun yaratacak eksikler değil. Paylaşım için teşekkürler...

Güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim hocam :)

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Başlangıç için iyi bir tema. Daha da iyilerini yapacağına inancım tam. Paylaşım için teşekkürler. :)

phatgit phatgit WordPress Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek WordPress
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 294 / 385
  • Ticaret 21, (%100)
Temayı yapmış kadar oldum Enes sayesinde :D :D Başarılı bir tema olmuş, sadelik severler için çok iyi.. Başarılar :)

• Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

Onur89TR adlı üyeden alıntı

Başlangıç için iyi bir tema. Daha da iyilerini yapacağına inancım tam. Paylaşım için teşekkürler. :)

Hem güzel yorumunuz, hemde destekleriniz için çok teşekkürler hocam. Allah'ın izni ile inş o günleride göreceğim :)

Ek Olarak:

phatgit adlı üyeden alıntı

Temayı yapmış kadar oldum Enes sayesinde :D :D Başarılı bir tema olmuş, sadelik severler için çok iyi.. Başarılar :)

Haha hocam güldürdünüz ya :D Güzel yorumunuz için teşekkür ederim inş :)

cokzarifisler cokzarifisler www.cokzarifisler.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / K
  • Meslek webmaster
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Hazırladığın temayı çok beğendim enes ilk teman olmasına karsın oldukça başarılı sade tema severler için mis gibi bir tema..Başarılar

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
fena değil eline sağlık :)

ozergul.net/com
wmaraci
Konuyu toplam 11 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 11 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al