wmaraci reklam

Google Adsense başvuru sırasında yapılacaklar veya yapılmaması gerekenler nedir?

76 Mesajlar 8.897 Okunma
wmaraci reklam

86314 86314 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 11.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 53 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Künye gereksinimi genellikle dergi-gazete-blog türevleri içindir. Kişisel siteler için gerekmez, ama kullananlar var. Kullananlarda haber sitelerinden haber çekenler genellikle... bir çeşit habercilik yaptıkları için gereksinim duyuyor olabilirler...

Ben gazetecilik bölümü öğrencisiyim, bu nedenle internet gazeteciliğinde de bir ortam hazırladım ve Google’dan reklam almakta önemli. Hem kendimi habercilikte geliştirmek, hem de haber ağı oluşturmak
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

brkakts adlı üyeden alıntı

İnternet sitesini kontrol eder misiniz? https://buguncarsamba.com

privacy-policy linkini gizlilik-bildirimi yapsanız iyi olur. Birde iletişim sayfasında ve footer da adres telefon olması gerekir. Künye sayfasındaki gizlilik bildirimine neden gereksinim duydunuz anlamadım...

EDİT: Hakkımızda sayfanızda yok.
86314

kişi bu mesajı beğendi.

alidemiral alidemiral WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 152 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
Bu kadar usta ve tecrübeli insanlar arasında bana pek söz düşmez ama hem forum ve sitelerde, hem de Adsense yardım bloğunda okuduğuma göre; açılır menü, politika ihlaliymiş. En üstte "Diğer" kategorisi böyle bir menü. Çok hoşuma giden temamı değiştirdim Adsense onayında engel çıkarmasın diye. Yanlışsam düzeltin lütfen.
86314

kişi bu mesajı beğendi.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
alidemiral hiç öyle bir şey duymadım hocam, açılır menünün içine reklam yerleştirmek neyse ama bunu sanmıyorum.

Ayrıca adaense onaylı 11 sitem var ve hiç birinde hakkımızda, künye gibi sayfalar yok. İletişim sayfasında ise sadece iletişim formu var. Gizlilik politikası ve kullanım şartları footerda görğnür bir yerde olsun.

Arkadaşın önderdiği künye, adres, telefon bilgilerin bir artısı olabilir belki de bilmiyorum fakat zorunlu değiller.
86314

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 53 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

alidemiral adlı üyeden alıntı

Bu kadar usta ve tecrübeli insanlar arasında bana pek söz düşmez ama hem forum ve sitelerde, hem de Adsense yardım bloğunda okuduğuma göre; açılır menü, politika ihlaliymiş. En üstte "Diğer" kategorisi böyle bir menü. Çok hoşuma giden temamı değiştirdim Adsense onayında engel çıkarmasın diye. Yanlışsam düzeltin lütfen.

Eğer böyle bir konuda bilgi doğruysa, kaldıralım hocam?
alidemiral

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 53 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

privacy-policy linkini gizlilik-bildirimi yapsanız iyi olur. Birde iletişim sayfasında ve footer da adres telefon olması gerekir. Künye sayfasındaki gizlilik bildirimine neden gereksinim duydunuz anlamadım...

EDİT: Hakkımızda sayfanızda yok.

Söylediklerinizi madde madde düzeltiyorum hocam, başka yapılması gerekenler var mı acaba?

alidemiral alidemiral WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 152 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
impjix brkakts
https://r.resimlink.com/qFmboI.png
https://r.resimlink.com/NHWVr.png

Bir de tanıtım yazılarını ve her türlü reklâmı kaldırmak gerekiyormuş. Adsense dışındaki reklâmlar, sitenin içeriği sayılıyormuş. Adsense onayından sonra eklenebilir her hâlde.
86314

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 53 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

impjix adlı üyeden alıntı

alidemiral hiç öyle bir şey duymadım hocam, açılır menünün içine reklam yerleştirmek neyse ama bunu sanmıyorum.

Ayrıca adaense onaylı 11 sitem var ve hiç birinde hakkımızda, künye gibi sayfalar yok. İletişim sayfasında ise sadece iletişim formu var. Gizlilik politikası ve kullanım şartları footerda görğnür bir yerde olsun.

Arkadaşın önderdiği künye, adres, telefon bilgilerin bir artısı olabilir belki de bilmiyorum fakat zorunlu değiller.

Eskiden bu kadar kapsamlı detaylar istenmiyordu. Gayet kolaydı onay almak. Daha önce bir sitem için almıştım. Söyledikleriniz belki eskiden zorunlu değildir ama şimdi durum değişmiş olabilir hocam. Yine de ilk olarak deneyelim sonra bakalım ne oluyor?

• Üyelik 11.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 53 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

alidemiral adlı üyeden alıntı

impjix brkakts
https://r.resimlink.com/qFmboI.png
https://r.resimlink.com/NHWVr.png

Bir de tanıtım yazılarını ve her türlü reklâmı kaldırmak gerekiyormuş. Adsense dışındaki reklâmlar, sitenin içeriği sayılıyormuş. Adsense onayından sonra eklenebilir her hâlde.

Konuyla ilgili DİĞER kategorisini tamamen kaldırıyorum. Her ihtimale karşı olumlu sonuç almak için söylenenleri değerlendirmekte fayda var hocam.
alidemiral

kişi bu mesajı beğendi.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

brkakts adlı üyeden alıntı

Eskiden bu kadar kapsamlı detaylar istenmiyordu. Gayet kolaydı onay almak. Daha önce bir sitem için almıştım. Söyledikleriniz belki eskiden zorunlu değildir ama şimdi durum değişmiş olabilir hocam. Yine de ilk olarak deneyelim sonra bakalım ne oluyor?

İlk onay aldığımda karşılaştığım sorunlar bunlardı ve 4 yazı 5 temel sayfa ile onay aldım. Sonraki onay aldğımda ise 3 temel, 8 yazı vardı... halende o şekilde.. Adsense in prensipleri değişken sanırım... Her siteye aynı standartlar ve yaptırımlar uygulanmıyor.. diğer arkadaşların dedikleri de dikkate alınmalı, etken olabilirler...
86314

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al