freelance iş ilanları

Google Hit & Sorularım

15 Mesajlar 2.538 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

eminens eminens KeepInMind! Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 7 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
İyi günler. Biraz kendimi tanıtayım öncelikle; HTML konusunda giriş, SEO alanında bilgisiz, geri kalan konularda arkaşıma güvenen biriyim. Eski bir arkadaşımla site açma kararı aldık. İşlere başladık, şu an bazı küçük sorunlarım var. Bende hemen üye olup sizlere geldim. İnşallah yardımcı olabilirsiniz.

1-) Google Site Yönetim Araçlarına üyelik aldım. Şu an tarama hatalarında yaklaşık 30 adet 404 sayfa hatası almaktayım. SS de ekleyebilirim isterseniz. Bu 404 hatası alan sayfalar ilk zamanlardaki deneme konusu olarak kullandığımız daha sonra ise sildiğimiz sayfalar. Bunlar arama motorunda da çıkıyor ve bunları arama motorundan kaldırmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

2-) Sitemde kimle Online diye IP adresinden baktığımda ABD Amazon.com gibi adresler çıkıyor ya da Tokyo'dan birileri :confused: Bunlar nedir? Acaba birer sistem robotu benzeri şeyler mi [SS yolluyabilirim]

3-)Dediğim gibi SEO alanında bilgisizim. Acaba Google da aramalarda yükselmek için anahtar kelimeler ya da etiketler kullanmak istiyorum ama nasıl işliyor ya da nasıl ekliyebilirim bilmiyorum. Şu an bir SEO plugin'i kurdum;WordPress SEO by Yoast ama nasıl kullanılır bilmiyorum, bu plugin de mutlaka anahtar kelime ya da etiketler için şeyler vardır biliyorum ama dediğim gibi kullanmayı bilmiyorum.

4-) Her yerde görüyorum ama anlıyabileceğim bir yazı bulamadım; Meta Keywords? Nedir?

Bu sorularımı dünden beri araştırıyorum ama hala anlıyamadım, anlatılanlar bana yeni olduğumdan dolayı yabancı bir dil gibi geliyor. Benden hayır duamı alırsınız. İyi günler

wmaraci
reklam

memory memory Öğretmen Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 96 / 79
  • Ticaret 25, (%100)
Wauuuv baya sıkıntı var. Şuan dışarıdayım, kimse yardımcı olmazsa aksam sorularına cevap verebilirim.
Optimus

kişi bu mesajı beğendi.

isparakariyer.com

• Üyelik 22.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 7 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

memory adlı üyeden alıntı

Wauuuv baya sıkıntı var. Şuan dışarıdayım, kimse yardımcı olmazsa aksam sorularına cevap verebilirim.

:) Sağolun hocam ben beklemedeyim.

bakarmisin bakarmisin Gel Teskere Gel Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web tasarım,
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 11 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

1-) Google Site Yönetim Araçlarına üyelik aldım. Şu an tarama hatalarında yaklaşık 30 adet 404 sayfa hatası almaktayım. SS de ekleyebilirim isterseniz. Bu 404 hatası alan sayfalar ilk zamanlardaki deneme konusu olarak kullandığımız daha sonra ise sildiğimiz sayfalar. Bunlar arama motorunda da çıkıyor ve bunları arama motorundan kaldırmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Hata aldığın sayfaları google webmaster tools’a girdikten sonra optimizasyon/ URLleri kaldır yolunu izleyerek kaldırabilirsin. Ben bununla uğraşamam diyorsan bir süre sonra google o sayfalarını kendisi kaldıracaktır.
4-) Her yerde görüyorum ama anlıyabileceğim bir yazı bulamadım; Meta Keywords? Nedir?
Meta keywordsler sizin anahtar kelimelerinizdir. Mesela web siteniz sağlık sektörüyle ilgili olsun. Ve içeriğiniz çoğunlukla ilk yardım ve basit tedavi yöntemleri üzerine olsun. Meta keywordsleriniz ise ilk yardım, evde tedavi vede bitkisel ilaçlar olsun. Kullanıcılar arama motorlarına kullanıp sitenize gelmek istediğinizde meta keywords yani az önce yukarıda belirttiğim kelimeler yoluyla sitenize gelir. Bu kelimelere meta keywords yani Türkçe karşılığı olarak anahtar kelime denir.

Bilgilerim dahilinde ancak bukadar cevaplayabilirim. Diğer sorularınız için ise diğer arkadaşların yardımcı olacağına eminim

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 7 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

bakarmisin adlı üyeden alıntı

Hata aldığın sayfaları google webmaster tools’a girdikten sonra optimizasyon/ URLleri kaldır yolunu izleyerek kaldırabilirsin. Ben bununla uğraşamam diyorsan bir süre sonra google o sayfalarını kendisi kaldıracaktır.

Meta keywordsler sizin anahtar kelimelerinizdir. Mesela web siteniz sağlık sektörüyle ilgili olsun. Ve içeriğiniz çoğunlukla ilk yardım ve basit tedavi yöntemleri üzerine olsun. Meta keywordsleriniz ise ilk yardım, evde tedavi vede bitkisel ilaçlar olsun. Kullanıcılar arama motorlarına kullanıp sitenize gelmek istediğinizde meta keywords yani az önce yukarıda belirttiğim kelimeler yoluyla sitenize gelir. Bu kelimelere meta keywords yani Türkçe karşılığı olarak anahtar kelime denir.

Bilgilerim dahilinde ancak bukadar cevaplayabilirim. Diğer sorularınız için ise diğer arkadaşların yardımcı olacağına eminim

Yorumunuz çok yardımcı oldu :) Acaba 404 hatası almasada her hangi bir URL'yi motordan silmek istersem kabul edilir mi acaba?

• Üyelik 05.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web tasarım,
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 11 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

eminens adlı üyeden alıntı

Yorumunuz çok yardımcı oldu :) Acaba 404 hatası almasada her hangi bir URL'yi motordan silmek istersem kabul edilir mi acaba?

Sonuç olarak dediğim yerden istediğiniz urller arama sonuçlarından tamamen kalkıyor. yani istediğiniz urlyi yada urlleri kaldırabilirsiniz. Ama kaldırdığınız urlleri geri getirebilirmisiniz onu bilmiyorum.
eminens

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 7 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

bakarmisin adlı üyeden alıntı

Sonuç olarak dediğim yerden istediğiniz urller arama sonuçlarından tamamen kalkıyor. yani istediğiniz urlyi yada urlleri kaldırabilirsiniz. Ama kaldırdığınız urlleri geri getirebilirmisiniz onu bilmiyorum.

Hocam peki bu Anahtar Kelimelerde bir kelime sınırı var mı? :confused:

• Üyelik 05.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web tasarım,
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 11 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
hocam seomakalenin kendi web sitesinde paylaşmış olduğu bilgiler vs. var. Anahtar kelime olarak ise max. 270 karakter yada 6-8 kelime tavisye ediliyor. ayrıca seomakalenin karakter ve kelime sayacınıda kullanabilirsiniz.
http://www.seomakale.com/kelime-ve-karakter-sayaci.html

memory memory Öğretmen Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 96 / 79
  • Ticaret 25, (%100)
Pm gönderildi.

isparakariyer.com

ApranaX ApranaX E-ticaret Yöneticiliği Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek E-ticaret Yöneticiliği
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 77 / 76
  • Ticaret 0, (%0)
WordPress SEO by Yoast güzel eklenti eğerki tam anlamı ile kullanırsanız yararını görürsünüz bende kullanıyorum tam kapasitede en ince ayrıntısına kadar . oldukça memnunum.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al