wmaraci reklam
lidertakipci

Net.tr Alan Adı

37 Mesajlar 6.093 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

savaskursun savaskursun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar, net.tr alan adı almak istiyorum ama bunu tam olarak şahıslara veriyorlarmı, faliyet belgesi olanlar bunu alabiliyor bunu biliyorum,yani hosting işi ile uğraşanlar ve faliyet belgeniz varsa alabiliyorsunuz ama hosting için değil eğitim amaçlı bir paylaşım sitesi düşünüyorum bunun için alan adı alabilirmiyim,internette biraz araştırdım net.tr uzantılı şahsi siteler, forum siteleri,taraftar forumları gibi sitelere rastladım bundan dolayı bende almak istiyorum ama öyle herkeze vermediklerinide biliyorum bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler.

wmaraci
reklam

EmirKutlu EmirKutlu PHP | Sosyal Medya Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Php |
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 39 / 85
  • Ticaret 40, (%100)
Bir projeniz olduğunu belirtmeniz gerekiyor .

• Üyelik 29.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 3, (%100)
projemi göndermiştim tahmini nekadar sürede onaylanmaktadır bilginiz varmı ?

sasaleyte sasaleyte WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 25 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
Bana da lazım aslında com.tr ya da net.tr domain nasıl bir faaliyet belgesi istiyorlar bilgisi olan var mı?

wmaraci
wmaraci

Mahmut54 Mahmut54 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 135 / 83
  • Ticaret 2, (%100)
Yer Sağlayıcılığı Faliyet Belgesi isteniyor, bu belge Tib tarafından Hosting hizmeti sağlayanlara veriliyor.

• Üyelik 29.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 3, (%100)

Virusman adlı üyeden alıntı

Yer Sağlayıcılığı Faliyet Belgesi isteniyor, bu belge Tib tarafından Hosting hizmeti sağlayanlara veriliyor.

yok hocam internette dünya kadar site var,sohbet siteleri,taraftar forumları...vb gibi

1453g 1453g Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web & Graphic Designer
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
.Net.tr Kimler Tescil Edebilir?

Bu uzantı yalnızca İnternet ile ilişkili hizmet veren, erişim hizmeti, internet üzerinden portal, tarama, e-posta gibi kullanım alanlarına sahip, geniş ölçekli hizmetler ve uygulama servis sağlayıcılığı hizmetleri veren kurum ve oluşumlar tarafından tescil edilebilir.

".net.tr" için gerekli belgeler
Aşağıda yer alan belgelerden, faaliyet alanınıza uygun olan bir tanesinin Nic.tr(".tr" Alan Adları) Yönetimi'ne iletilmesi yeterli olacaktır.

*******ünikasyon Kurumu'ndan alınmış "İSS (İnternet Servis Sağlayıcı) Genel İzin Belgesi" (*******ünikasyon Lisansı),
Web tabanlı çalışan tüm kişi ya da kuruluşlar için, başvuran kişi ya da kuruluş tarafından başvurunun ayrıntılarını içeren (var olan .com ya da .net uzantılı web sayfalarının adresleri vb.) bir dilekçe (kişi adına yapılan başvurularda ilgili kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte),
İnternet hizmeti vereceğini beyan ederek "net.tr" uzantısı için başvuran kişi ya da kuruluşlar için, başvurunun ayrıntılarını içeren ve yapılacağı taahhüt edilen web sayfanın yapılmadığının tespiti durumunda, ilgili alan adının silineceğinin kabul edildiğini belirten bir dilekçe (kişi adına yapılan başvurularda ilgili kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte).

sasaleyte sasaleyte WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 25 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
Belge falan hikaye , sahte belgeyle falan alıyor olmalılar (isim soyisim com.tr 'den bahsetmiyorum) kurumsal site olmadığı açık olan birçok site gördüm bir şekilde alıyorlar.Daha önce godaddy.com.tr vardı örneğin, sponsor ararken denk gelmişti, bunun gibi çok örnek var, eğer şikayet edilecek bir durum da olmazsa bu alan adlarını tescil ettirdikten sonra rahatça kullanabiliyorlar

Gscimbom Gscimbom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 24 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Hepinize buradan belirteyim.Bu alan adları nic.tr'den alınıyor.Aşağıda neler yapılması gerektiği yazıyor.Nic.tr'nin sitesinde bir dilekçe örneği var onu dolduruyorsunuz,kimlik fotokobinizi çekiyorsunuz ve kuruma gönderiyorsunuz.Onay süreci 1 ay kadar sürmüştü bende, çok titiz davranıyorlar öyle herkese vermiyorlar.

Aşağıda yer alan belgelerden, faaliyet alanınıza uygun olan bir tanesinin Nic.tr(".tr" Alan Adları) Yönetimi'ne iletilmesi yeterli olacaktır.

*******ünikasyon Kurumu'ndan alınmış "İSS (İnternet Servis Sağlayıcı) Genel İzin Belgesi" (*******ünikasyon Lisansı),

Web tabanlı çalışan tüm kişi ya da kuruluşlar için, başvuran kişi ya da kuruluş tarafından başvurunun ayrıntılarını içeren (var olan .com ya da .net uzantılı web sayfalarının adresleri vb.) bir dilekçe (kişi adına yapılan başvurularda ilgili kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte),

İnternet hizmeti vereceğini beyan ederek "net.tr" uzantısı için başvuran kişi ya da kuruluşlar için, başvurunun ayrıntılarını içeren ve yapılacağı taahhüt edilen web sayfanın yapılmadığının tespiti durumunda, ilgili alan adının silineceğinin kabul edildiğini belirten bir dilekçe (kişi adına yapılan başvurularda ilgili kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte).
Dilekçe örneği için lütfen tıklayınız.

sasaleyte adlı üyeden alıntı

Belge falan hikaye , sahte belgeyle falan alıyor olmalılar (isim soyisim com.tr 'den bahsetmiyorum) kurumsal site olmadığı açık olan birçok site gördüm bir şekilde alıyorlar.Daha önce godaddy.com.tr vardı örneğin, sponsor ararken denk gelmişti, bunun gibi çok örnek var, eğer şikayet edilecek bir durum da olmazsa bu alan adlarını tescil ettirdikten sonra rahatça kullanabiliyorlar

Sahte belge falan söz konusu değil.Nic.tr öyle küçümsenecek bir kurumda değil,öyle herkese domain vermiyorlar.Yukarıda anlattım uygularsanız başarılı olmanız muhtemel...

• Üyelik 29.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 3, (%100)

Gscimbom adlı üyeden alıntı

Hepinize buradan belirteyim.Bu alan adları nic.tr'den alınıyor.Aşağıda neler yapılması gerektiği yazıyor.Nic.tr'nin sitesinde bir dilekçe örneği var onu dolduruyorsunuz,kimlik fotokobinizi çekiyorsunuz ve kuruma gönderiyorsunuz.Onay süreci 1 ay kadar sürmüştü bende, çok titiz davranıyorlar öyle herkese vermiyorlar.

Dilekçe örneği için lütfen tıklayınız.

Sahte belge falan söz konusu değil.Nic.tr öyle küçümsenecek bir kurumda değil,öyle herkese domain vermiyorlar.Yukarıda anlattım uygularsanız başarılı olmanız muhtemel...

açıklayıcı olmuş hocam teşekkürler,senin sitenide inceledim net.tr domain ile yayın yapıyorsun teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al