lostyazilim

Blog Yazmaya Başlayanlar Ne Yapmalı?

7 Mesajlar 869 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Ghost Ghost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)

Burada ki yazımda insanların blog yazmaya bir hevesle başlayıp sonrasında vazgeçtiklerini ve pes ettiklerini yazmıştım. Bu yazıda da yeni blog sahiplerinin ne yaparlarsa bloglarının tutulacağını elimden geldiğince anlatacağım.
Öncelikle blog yazmaya başlarken hemen şan, şöhret ve para kazanamayacağınızı aklınıza kazıyın. Ardından beğendiğiniz bir tasarımı blogunuza uygulayın ve yazmaya başlayın. En az 10 yazı olduğunda blogunuzun linkini tanıdıklarınıza ve sosyal medyaya atabilirsiniz. Ancak tabii ki bu yeterli olmayacaktır. Sosyal medyada aktif olun. Webmaster forumlarında takılın ve imzanıza sitenizin linkini ekleyin. İçeriğinize uygun sitelerden tanıtım yazısı alın, reklam verin. Ve diğer blogları takip edin, yazılara yorum yazın. Yorum yazarken website kısmına sitenizi yazın. Böylece sitenizin linkini gören insanlar sitenize girecektir. Belkide çok beğenip takip edeceklerdir. Belli olmaz. Ve mutlaka blogunuzun SEO ayarlarını yapın ya da yaptırın. Güncel olun. 1 ay yazı yazmazsanız hem google hemde takipçileriniz sizi sevmez. Yazılarınızda anlaşılır bir dil kullanın. Fazla ayrıntıya girip yazıyı uzatmayın. Kısa ve öz olsun. Blogunuzun her yerini reklamla doldurup kullanıcıyı rahatsız etmeyin. İnsanlara bir şeyler verin. Mesela bilginiz olan bir konuda videolu dersler verin.
Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Daha sonra bir şeyler düşünürsem mutlaka eklerim ve sizde bir şeyler eklemek istiyorsanız yorum yapabilirsiniz.

Kaynak: Yorumlasak.net

wmaraci
reklam

retrospektif retrospektif WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 7, (%100)
Diğer makaleni de okudum, eline sağlık. Burada bir noktaya değinmek istiyorum. Siteyi sürekli güncellemekten bahsediyoruz; güncellemezsek sağlıklı olmayacağını söylüyoruz. Yeni başlayanlar için tamam ama oturmuş bloglar için bir sorun olacağına inanmıyorum. Yani 1 ay yazmadığınız için Google size sırtınızı dönmeyecektir.

• Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)

retrospektif adlı üyeden alıntı

Diğer makaleni de okudum, eline sağlık. Burada bir noktaya değinmek istiyorum. Siteyi sürekli güncellemekten bahsediyoruz; güncellemezsek sağlıklı olmayacağını söylüyoruz. Yeni başlayanlar için tamam ama oturmuş bloglar için bir sorun olacağına inanmıyorum. Yani 1 ay yazmadığınız için Google size sırtınızı dönmeyecektir.

Evet işin SEO ilgili kısmına pek girmedm. Yen başlayanlar birden onlarca konu da açmamalı, 1-2 konu açıp da bırakmamalı. Oturmuş bloglar içinse bu geçerli değil tabii ki. Ancak genelde bu şekilde yapmazlar. Sürekli güncel tutuyor oturmuş bloglar.

TwofuN TwofuN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek ...
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 13 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam almak istediğim bir domaindi com/net/org hepsi doluydu :) Demek aynı forumdaki biri sahipmiş :)) Yazıda bilgilendirici teşekkürler :y

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)

TwofuN adlı üyeden alıntı

Hocam almak istediğim bir domaindi com/net/org hepsi doluydu :) Demek aynı forumdaki biri sahipmiş :)) Yazıda bilgilendirici teşekkürler :y

Evet güzel domain gerçekten.
Sadece .net'i bende. .com başkasına ait.

MbLk MbLk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
.com 'u alırsın umarım.

Bilgi için teşekkürler

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Ve ben de bir öneri daha, bol bol kitap okuyun. Ayrıca bol bol yazı yazmaya çalışın o zaman gelişirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al