freelance iş ilanları

Bios ayarlarına girdiğimde hız aşırtma ekranına ulaşamıyorum

27 Mesajlar 3.298 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
RAM leri Kingston 'un soğutuculu ramlerinden alın sonra bunları bakır extra soğutucularla birleştirip işlemci soğutucusu ile birlikte su soğutucu birime gönderin. Ekran kartı içinde aynı yöntemi kullanın. Hatta biz abartıp Power Supply için de aynı yöntemi kullandır.

Sonuç : 0 fan 0.1 ses muhteşem soğutma roket gibi bir bilgisayar :)

wmaraci
reklam

cagdas cagdas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 25 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam ben sıvı soğutma parçalarını araştırdım anacak hazır pratik mazemeler buldum boruları hazır pompası hazdı onları parça parça nerden temin edebilirim.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

cagdas adlı üyeden alıntı

Hocam ben sıvı soğutma parçalarını araştırdım anacak hazır pratik mazemeler buldum boruları hazır pompası hazdı onları parça parça nerden temin edebilirim.

Hazır kit almayın zaten hocam. Bakır boruları kolayca bulursunuz, boruların bir önemi yok alüminyumda olabilir fakat bakır olursa daha sağlıklı olur.

Pompa olarak akvaryumlarda kullanılar hava motorları var, fakat bunlar aynı zamanda su deviride yapıyor. Mevcut işlemci soğutucunuzu kullanabilirsiniz.

Bakır boruları kasanızın şekline göre bükerek şu şekilde yapabilirsiniz.

Bakır borunuzu ramlerden başlayarak işlemci soğutucusundan geçirin, Soğutucu peteğe delik açtırmanız gerekir. Petekten geçirerek isteğinize bağlı kuzey ve güney çiplerine doğru götürün. Zaten kalite anakartlarda üstlerinde soğutucu bulunur.

Yanlız tek zorlanacağınız şey alüminyum kaynak işi. Boruyu soğutuculara alüminyum kaynak ile birleştirmelisiniz. Bunuda sanayi ortamında pekçok kişi yapıyor.

Sonra hazıtladığınız kiti kasaya monte edeceksiniz. Borunun iki çıkış ucunun birini su deponuza, diğerini motor çıkışına bağlayacaksınız. Motorin giriş kısmınada su deposundan girişi sağlayacaksınız.

• Üyelik 24.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 25 / 13
  • Ticaret 0, (%0)

Freezby adlı üyeden alıntı

Hazır kit almayın zaten hocam. Bakır boruları kolayca bulursunuz, boruların bir önemi yok alüminyumda olabilir fakat bakır olursa daha sağlıklı olur.

Pompa olarak akvaryumlarda kullanılar hava motorları var, fakat bunlar aynı zamanda su deviride yapıyor. Mevcut işlemci soğutucunuzu kullanabilirsiniz.

Bakır boruları kasanızın şekline göre bükerek şu şekilde yapabilirsiniz.

Bakır borunuzu ramlerden başlayarak işlemci soğutucusundan geçirin, Soğutucu peteğe delik açtırmanız gerekir. Petekten geçirerek isteğinize bağlı kuzey ve güney çiplerine doğru götürün. Zaten kalite anakartlarda üstlerinde soğutucu bulunur.

Yanlız tek zorlanacağınız şey alüminyum kaynak işi. Boruyu soğutuculara alüminyum kaynak ile birleştirmelisiniz. Bunuda sanayi ortamında pekçok kişi yapıyor.

Sonra hazıtladığınız kiti kasaya monte edeceksiniz. Borunun iki çıkış ucunun birini su deponuza, diğerini motor çıkışına bağlayacaksınız. Motorin giriş kısmınada su deposundan girişi sağlayacaksınız.

Hocam o çok uzun iş bide sıkıntı yaratır benim dediği böle hazır parçalar satılıyor sıvı sığutma için ayrı ayrı kitler var.

http://www.firebal.net/asp/listgroup.asp?group=CPUCOOLER burdaki gibi

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
GG da 250 - 350 TL arası komple hazır kitler mevcut. Para sorun değilde bunlardan alabilirsin.

KulturluPenguen KulturluPenguen Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 73 / 83
  • Ticaret 1, (%100)
Bence yeni bir işlemci alacaksanız fazla aşırıya kaçmayın.i5 2500k alın. Çarpanlarını yükseltirsiniz.Bir de Zalman soğutucu alırsınız.

• Üyelik 24.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 25 / 13
  • Ticaret 0, (%0)

KültürlüPenguen adlı üyeden alıntı

Bence yeni bir işlemci alacaksanız fazla aşırıya kaçmayın.i5 2500k alın. Çarpanlarını yükseltirsiniz.Bir de Zalman soğutucu alırsınız.

Zaten kafamda bişeyler tasarladım 1.500-2000 Tl arası bişey toplayacağım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al