wmaraci reklam

Temalara Footere Link Koyarak İnsanları Sömürme

93 Mesajlar 13.179 Okunma
smmexpress

4531 4531 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 996
  • Beğeniler 210 / 211
  • Ticaret 3, (%100)

Freezby adlı üyeden alıntı

Bunu herkes demiyor işte. Bende diyorumki silinmesini istemeyen tasarımcılar özellikle bunu şart koşsun. Kullanıcı ona göre razı ise indirsin ve kursun. Kendi bulmasın sonucu daha işe başlarken şartı kabul etsin ve kursun.

Yoksa ben demiyorum ki tüm tasarımlardaki telifleri silin öyle kullanın. Tabiki emek söz konusu. Bunu açık açık söyleyene lafım yok, özellikler kısmına bunu yazanada lafım yok, benim itirazım bunu hiçbişekilde belirtmeyip kullanıcıdan gizli kod gömenlere.

Ancak şu da var ki her ücretsiz temanın footerında o küçük link vardır ve ister yazsın ister yazmasın insan olarak kaldırılmamalıdır. Mesela ben kendi blogumdaki tema yapımcısı tema türkçeleştiricisi linklerini kaldırmadım ve bu ikiside kaldırmayın diye bir ibare kullanmamışlardı bu kullanıcın maneviyatında olması gereken birşey.

wmaraci
reklam

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

sarkos adlı üyeden alıntı

Anladığım kadarıyla size hayatınız boyunca hiçbir şey üretmemişsiniz emek kelimesinin zerresini tatmamışsınız ayrıca kimse sana zorla o temayı kullandırtmıyor istiyorsan ya kendin yaz ya da ver parasını en olmadı başka tema kullan.
Halinize yatıp kalkıp şükredin bazı insanlar piyasaya s.çtı şimdi herkes güzelim tasarımları 50 liraya satıyor yabancı ülkelerde bir tasarıma binlerce dolar dökenler var sen bedava tema bulup footerındaki linki kaldıracaksın bu emeğe saygısızlıktır, hırsızlıktır.

Ayrıca demişsiniz ki karşılıksız tema kodlayıp dağıtan çok var onu kullan o zaman?

Ben yabancı ülkelerdeki BİNLERCE dolar olan scriptlerin bedava dağıtılan sürümlerini alıp üç beş yerini değiştirip altınada imza çakan çok tasarımcı gördüm duydum. Benim sözüm kendi kodlamasına sahip ve özellikle linkin kaldırılmamasını isteyen coder lara değil siz yanlış anladınız.

WP kullanıyor olsaydım direk parasını verip tema alırdım. Fakat editlenmiş bir temanın altında birinin imzasını görürsem de çekinmem hemen kaldırır dağıtırım.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Bu biraz insanlıkla alakalı. Yok yapımcı bunu belirtmemiş, yok en başta söylenmeliymiş, yok bu sömürülmekmiş. Hikaye bunların hepsi.
3525

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

ahmettalut adlı üyeden alıntı

Ancak şu da var ki her ücretsiz temanın footerında o küçük link vardır ve ister yazsın ister yazmasın insan olarak kaldırılmamalıdır. Mesela ben kendi blogumdaki tema yapımcısı tema türkçeleştiricisi linklerini kaldırmadım ve bu ikiside kaldırmayın diye bir ibare kullanmamışlardı bu kullanıcın maneviyatında olması gereken birşey.

Tabiki normal olanı odur. Ufak bir yazının kimseye zararı yoktur. Kaldırılmaması daha uygun,

fakat kendiniz dediniz maneviyatta olması gerekir dikta ile değil. Kaldırmak isteyen hertürlü kaldırabilir çünkü, bu vicdan işi. ama dikta olursa bu vicdan dan çıkar.

wmaraci
wmaraci

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
saçmalık.
hadi sen bi tema yap,altına da linkini ekleme.

ozergul.net/com

StRonK StRonK Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 80 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
bırakın allahınızı severseniz konuyu açanın emeğe saygısı olmadığı belli bu adam linki koyanın linkini gizlediğinini nasıl anlamış demek ki link açık bir şekilde verilmiş dimi ve kaldırmaya çalişmış adamda kaldırmamaları için önlemini almiş bızıklamasaydın yönlenmeseydi adam o linki oraya koyuyorsa kendisinin referansı olsun gören acaba kım yaptı ayağına ona ulaşsın diye koyuyor neden koyduğunu anlayamıyosanız o sizin sorununuz görende diyecekki hacklink koymuş

2 Dakika Adam Ol Desem "Kaç Dakikam Kaldı"diye Soracak İnsanlar Var...
Şener Şen

mexnet mexnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İşletme Yönetimi
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 71 / 55
  • Ticaret 1, (%100)

tanyurd adlı üyeden alıntı

1- kimse kimseye temayı zorla kullandırtmıyor
2- herkes para verip alamaz, bunuda düşününce adam sitesinde linki barındırmayı seve seve kabul eder.
3- para verip almak o kadar basitse ve adam o temayı istiyorsa parasını öderse o linki yapımcı zaten kaldırır..
4- bir arkadaşında dediği gibi bu iş reklam ve link için yapılır zaten. Bu ihtiyacınıda öyle karşılıyor..

Kızgınlığa hacet yok, işin kuralı bu. Ama önceden haber verilmesi gerektiği fikrine katılıyorum.

kaldırmıyor arkadaş k a l d ı r m ı y o r. Başıma geldi parası neyse veriyim dedim yok kaldırmıyorlar

AkLımın İpLerini SaLdım !

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

mexnet adlı üyeden alıntı

kaldırmıyor arkadaş k a l d ı r m ı y o r. Başıma geldi parası neyse veriyim dedim yok kaldırmıyorlar

Ozamanda yapan adam değilmi kaldırmıyorsa yapacak birşey yok KULLANMA diyecekler.

geri sayım 3-2-1 Haydi :D

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Konuyu açan arkadaş sayesinde buradaki yöntemi buldum. :) Teşekkür ederim kendisine.
Kenar

kişi bu mesajı beğendi.

mexnet mexnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İşletme Yönetimi
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 71 / 55
  • Ticaret 1, (%100)

freezby adlı üyeden alıntı

bunu yaptığınız temanın reklamını yaparkende yazın. Benim temam bu, bedava yayınlıyorum, alttaki linki silemeyecekseniz kullanın ona göre indirin ona göre kurun, linki silerseniz bilmemnereye yönlenir. Yayınlama şartım budur. Silecekseniz kullanmayın ibaresi ekleyin. Bakalım o temayı kaç kişi kullanacak. Kullanan o şekilde kullansın, kullanmayan link mink silmeye uğraşmasın.

tabikide hiç kimse kullanmıycak o yüzden yazmıycaklar insanları kandırcaklar.

Ek Olarak:

isousluer adlı üyeden alıntı

Konuyu açan arkadaş sayesinde buradaki yöntemi buldum. :) Teşekkür ederim kendisine.

Arkadaşım bana nispet olsun diye birşeyler açıklamaya çalışıyosun yaşın kaç senin saçma yorumlar yapıyorsun ? Ben diyorumki başta söyle, eğer kullanırım kullanmam o bana kalmış, ama başıma geldi uğraştım durdum sonra amatör olduğumdan sonradan gördüm birşeyleri emeklerim boşa gitti.İnsanları kandırırsanda buda senin insanlığını gösterir.

AkLımın İpLerini SaLdım !
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al