wmaraci reklam

Wordpress Tema Entegre Ücreti Hakkında!!!

28 Mesajlar 5.148 Okunma
smmexpress

GhostRider GhostRider Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 1139
  • Beğeniler 125 / 136
  • Ticaret 46, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Piyasa ölmez arkadaşlar, komaya girer, yataklara düşer ama yine geri gelir.

Benzer bir şekilde reklam, grafik işleri ve hosting konularında da piyasada bir zorluk yaşanıyor. 3 liraya reklam veren, 10 liraya logo yapan ve buna bağlı yaptırmak isteyen, bedavaya yada 5 liraya sınırsız özellikli host sağlayan bir sürü kişi var.

Bu konularda hiçbirimizin elinden bir şey gelmez, adamların kaçtan ve nasıl yaptığına karışamayız.

Sonuç olarak, 5 liraya yapılan logo/tasarım ile 50 liraya yapılan logo/tasarım aynı olmaz. 70 liraya alınan sınırlı alt özellikli host ile 10 liraya alınan sınırsız alt özellikli host aynı olmaz. 200 liraya yapılan entegre ile 50 liraya yapılan entegre aynı olmaz.

Siz üretken arkadaşlarımıza düşen biraz beklemek, bırakın 5 liraya logo yaptırıp 10 liraya hosting alsınlar, 3 liradan reklam verip 30 liraya tema entegresi yapsınlar. Sonunda kaybedip size dönecekler :)

öylede oluyor zaten..

Ek Olarak:

Karyotip adlı üyeden alıntı

Haklısın yapacak bir şey yok tanıtım yazısı konusunda da aynı sıkıntıyı ben çekiyorum..

Geçicek hocam bu sıkıntılarda geçecektir elbet.

wmaraci
reklam

sanaldunyali sanaldunyali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 34 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Ben de çok farklı bir konuya değinmek istiyorum. Bir süredir gerçekten iyi bilen bir kodlamacı arıyordum ve bulana kadar göbeğim çatladı. Birincisi ticareti ön plana koyan insanla bir iş yapmak istemedim. İkincisi bu konuda bilgi sahibi olanlar (sözüm meclisten dışarı) genellikle çok ukala oluyorlar. Bu tarz kişilerle de anlaşma yapmak istemedim.

Elbette para kazanılacak ama, ticaretin amacında ilk sırada para değil hizmet olmalıdır. Genelde parayı öne çıkartan kişilerden pek haz almıyorum. Bunun yanında, belli bir yere gelmiş kodlamacılar genellikle çok ukala oluyorlar. Bundan da pek haz almıyorum. Bilmek güzeldir ve bilgi sahibi olmak için de çok emek sarf ettiklerinden de kuşkum yok. Lakin müşteriye tepeden bakmalar, yüksek fiyat verip kendini ağır satmalar, çok bilmişlik ve kendini beğenmişlik vs. bu tarz hareketler hiç hoş olmuyor. Bunun yanında mütevazı ve gerçekten emeğin karşılığını alan kişiler de var. Ama müşteri buldu mu, hele ki müşteri anlamıyorsa yaptıracağı işten en yüksek fiyattan kazıklamaya çalışanlar da var.

Özetle, webmaster kişilerin biraz daha mütevazı ve hizmeti ön planda tutmaları daha iyi olacaktır sektör açısından. Bu böyle olmadığı sürece, yaptırmak isteyen tabiki kazıklanmaktansa ucuza kaçmayı tercih edecektir. Durumun bundan ibaret olduğunu düşünüyorum.
myenes yemre

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Bende konuyu açan arkadaşla hemfikirim ama elimizden bir şey gelmiyor işte.
GhostRider

kişi bu mesajı beğendi.

muratcan302 muratcan302 Wordpress Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 4 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
ticarette her yol mübahdır :)

wmaraci
wmaraci

Melih Melih WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum -
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 403
  • Beğeniler 3 / 124
  • Ticaret 1, (%100)
Aslında bunun sebebini müşteriye değil bizzat bu işin içinde olana sormak lazım.Bizim ülkemizde proje üreten çok ancak piyasaya sunan çok az.Bunun sebebi Hosting sorunları-masrafları,yeteri kadar gelir elde edememe gibi birsürü sebebi var.Dolayısıyla milletin entegre-tasarım işlerine verecek büyük bir geliri yok.Bugün 200 TL'den bahsediyorsunuz ancak çoğumuz bu parayı kazanmak için bin takla atıyor.Kısacası milletin geliri olmadığı için bu fiyatlar veriliyor.E gelen müşteriye de "git başkasına yaptır" demek abes kaçıyor.

GhostRider GhostRider Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 1139
  • Beğeniler 125 / 136
  • Ticaret 46, (%100)
tamamda melih sende haklisin tamam da artik herkes tek seferde bu ucreti odeyemebilir ama bununda cozumu mevcut taksitle odeyebiliyor sanalpazar uzerinde urunu acar taksitle bankaya oder yani bu sorun icin cozum yollari var

Melih Melih WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum -
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 403
  • Beğeniler 3 / 124
  • Ticaret 1, (%100)
Ben şuana kadar hangi tasarımcıya rastladıysam bir harfi bile parayla yaparım mantığıyla çalışıyordu.Bu ödeme çeşitlerini tasarımcıların iyice anlatması gerekiyor.Hem müşterinin hemde benim işim görülsün diye bakmaları lazım.Ama dediğim gibi bırakın taksidi,herşeye parayla yaklaşan zihniyetler oldukça ne tasarımcının kalitesi anlaşılır ne de müşteri 50 tl'lik tasarımcılar aramayı bırakır.
sanaldunyali yemre

kişi bu mesajı beğendi.

ChuckBartowsKi ChuckBartowsKi www.mustafacelikm.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 45 / 124
  • Ticaret 1, (%100)
Bence olmasi gereken fiyat 50 TL 100 TL arasi 200 TL cok fazla bir fiyat artik webmaster isleri cok boyutlu bir hal aldi bir firma 1000 tl isterken bireysel biri 200 tl ye ondan cok cok daha iyisini yapabiliyor. Verilen emege lafim yok ama ucretler tabana inmeli ki piyasa canlansin.
sanaldunyali

kişi bu mesajı beğendi.

ChuckBartowsKi

sanaldunyali sanaldunyali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 34 / 22
  • Ticaret 1, (%100)

Melih adlı üyeden alıntı

Ben şuana kadar hangi tasarımcıya rastladıysam bir harfi bile parayla yaparım mantığıyla çalışıyordu.Bu ödeme çeşitlerini tasarımcıların iyice anlatması gerekiyor.Hem müşterinin hemde benim işim görülsün diye bakmaları lazım.Ama dediğim gibi bırakın taksidi,herşeye parayla yaklaşan zihniyetler oldukça ne tasarımcının kalitesi anlaşılır ne de müşteri 50 tl'lik tasarımcılar aramayı bırakır.

Benim de tam bahsetmek istediğim buydu :)

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)

ChuckBartowsKi adlı üyeden alıntı

Bence olmasi gereken fiyat 50 TL 100 TL arasi 200 TL cok fazla bir fiyat artik webmaster isleri cok boyutlu bir hal aldi bir firma 1000 tl isterken bireysel biri 200 tl ye ondan cok cok daha iyisini yapabiliyor. Verilen emege lafim yok ama ucretler tabana inmeli ki piyasa canlansin.

Bırakın da fiyatı işi bilenler belirlesin. Çünkü bu işte ne kadar emek verildiğini asıl bilen onlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al