freelance iş ilanları

Haber yazılımını WP'ye nasıl taşırım

8 Mesajlar 1.475 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

abdulkerimbakir abdulkerimbakir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 69 / 46
  • Ticaret 5, (%100)
arkadaşlar www.siradisihaber.com sitemde kullandığım bir haber yazılımı var. haber yazılımını aldığım firma sorunlar için her türlü hizmeti bugüne kadar verdi. Ama kısa süre önce webmasterlik işini bıraktı. Bu yüzden artık haber yazılımımla ilgili kendisinden teknik destek alamıyorum. bu yazılımı kullandığım 1.5 sene içerisinde her türlü sorunda kendisi hemen yardımcı olduğu için yazılımı incelemeye hiç gereksinim duymadım. Şimdi firmanın sahibi abi webmasterlik işini bırakınca sitedeki yazılım sorunlarını düzeltemiyorum doğal olarak.

Ben de bu yüzden siteyi wordpress'e taşımayı düşündüm. Artık çok güzel wordpres haber temaları var. Bununla birlikte 2. bir haber sitem için çok güzel bir wordpress teması hazırlattım. Bu temayı kullanmayı düşünüyorum. Ama haber yazılımındaki bilgileri wordpresse taşımak konusunda hiç bir fikrim yok. :/

bir webmaster arkadasim siteyi arsiv.siradisihaber.com şeklinde bir subdomaine taşı siradisihaber.com adresine de wordpress temasını kur dedi.

bu sistemin artıları ve eksileri nelerdir. bu şekilde yaparsam indexim de sorun olur mu?

ya da haber yazılımını wordpresse taşımak konusunda daha farklı bir fikri olan var mı ?

yardımlarınızı bekliyorum. kolay gelsin.

wmaraci
reklam

sasaleyte sasaleyte WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 25 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
sitendeki içerikleri xml şablonu olarak indirebiliyor musun? eğer onu yapabilirsen mümkün.

• Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 69 / 46
  • Ticaret 5, (%100)

sasaleyte adlı üyeden alıntı

sitendeki içerikleri xml şablonu olarak indirebiliyor musun? eğer onu yapabilirsen mümkün.

bu yazılımda yedek almaktan başka hiç bir şeyiyle uğraşmadım. bu yüzden böyle bir imkan var mı bilmiyorum ama bunu deneyeceğim. arsiv.siradisihaber.com şeklinde subdomaine içerikleri atsam nasıl olur bilginiz var mı

teşekkür ederim

sasaleyte sasaleyte WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 25 / 69
  • Ticaret 1, (%100)

siradisihaber adlı üyeden alıntı

bu yazılımda yedek almaktan başka hiç bir şeyiyle uğraşmadım. bu yüzden böyle bir imkan var mı bilmiyorum ama bunu deneyeceğim. arsiv.siradisihaber.com şeklinde subdomaine içerikleri atsam nasıl olur bilginiz var mı

teşekkür ederim

içerikleri alt alan adına yüklemenin ne anlamı olduğunu bilmiyorum ama bunun gereki olduğunu sanmıyorum.aynı alan adından devam etmenin sakıncası nedir?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 69 / 46
  • Ticaret 5, (%100)

sasaleyte adlı üyeden alıntı

içerikleri alt alan adına yüklemenin ne anlamı olduğunu bilmiyorum ama bunun gereki olduğunu sanmıyorum.aynı alan adından devam etmenin sakıncası nedir?

eğerki indexi wordpresse taşıyamazsam görünen tek seçenek bu gibi :/ bütün içeriği şuanki yazılımıyla alt alan adına koyup siradisihaber.com a bir wordpress teması kurarak devam etmek. böylece index kaybı olmayacak

bugüne kadar tek çözüm yolu bu sunuldu bana

FatihToprak FatihToprak www.fatihtoprak.com Kimlik Onayı
  • Üyelik 13.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 577
  • Beğeniler 65 / 67
  • Ticaret 0, (%0)
selamlar sisteminizin yedeğini nasıl alıyorsunuz ?_

veritabanı yedeği / sql şeklinde yedek mi yoksa xml şeklinde mi siz bu yedeğin biçi,minden bahsedin çözüm üretelim php ile yazılan tüm sistemlerin elbette çözümü vardır.

umutsuzluğa kapılmayın siz.

• Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 69 / 46
  • Ticaret 5, (%100)

Fatih Toprak adlı üyeden alıntı

selamlar sisteminizin yedeğini nasıl alıyorsunuz ?_

veritabanı yedeği / sql şeklinde yedek mi yoksa xml şeklinde mi siz bu yedeğin biçi,minden bahsedin çözüm üretelim php ile yazılan tüm sistemlerin elbette çözümü vardır.

umutsuzluğa kapılmayın siz.

sql şeklinde yedeğini alıyoruz. bir çözümü elbette vardır da bilmeyince çözüm yokmuş gibi oluyor :)

FatihToprak FatihToprak www.fatihtoprak.com Kimlik Onayı
  • Üyelik 13.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 577
  • Beğeniler 65 / 67
  • Ticaret 0, (%0)
Siz yedeğinizi alın tablolarınızı bir inceleyelim. sonra bütçelendirme yapabiliriz. ama bu durum maliyetli bir yöntemdir bilginize.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al