wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Tema Düzenleme

18 Mesajlar 15.220 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

entriko entriko adamçokbeyaz Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci :)
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

mistik385 adlı üyeden alıntı

Aslında genel olarak tema düzenlemek istiyorum. Yani temaya bi bölüm ekleyip çıkarabilmek, css değiştirmek, yazı tipini fln değiştirmek işte...

genel düzenleme için görsel bir programa ihtiyacın yok. sana tavsiyem localhost bi wordpress kur ve notepad++ gibi bir program ile kodlarda değişiklikler yap etkilerini hemen canlı gör. siten üzerinde oynama yapma

mesela krikatür köşen için bir php dosyası oluştur karikatur.php diye ve bunu tema dosyasının içine at ve içine şunları yaz

bu dosyayı da sidebar.php nin içinde

şeklinde çağır.

Böylece kategori 3 deki son yazının karikatur özel isimli resmini ve karikatürün başlığını çağırmış oluyorsun. Css ile süsle al sana karikatür köşesi :D
cybereye

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mistik385 mistik385 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

entriko adlı üyeden alıntı

genel düzenleme için görsel bir programa ihtiyacın yok. sana tavsiyem localhost bi wordpress kur ve notepad++ gibi bir program ile kodlarda değişiklikler yap etkilerini hemen canlı gör. siten üzerinde oynama yapma

mesela krikatür köşen için bir php dosyası oluştur karikatur.php diye ve bunu tema dosyasının içine at ve içine şunları yaz

<?php the_title(); ?>

bu dosyayı da sidebar.php nin içinde

şeklinde çağır.

Böylece kategori 3 deki son yazının karikatur özel isimli resmini ve karikatürün başlığını çağırmış oluyorsun. Css ile süsle al sana karikatür köşesi :D

Gerçekten çok teşekkürler. galiba anlatmak istediğimi sadece sen anladın. Bende karikatür.php oluşturabiliyrdum fakat cağıramıyrdum. tekrar teşekkrler. Ayrıca bu işlemleri dw da yapabilirmiyim acaba

• Üyelik 10.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
rica ederim
bu işlemler den kastın nedir ? kod yapısını öğrenmen için wordpress codex e biraz bakman lazım.
bence tema da değişiklik için en önemli bilgi css gerisi yalan :)

bir de DW için şöyle güzel bir eklenti varmış , çalışır mı bilmem ama

• Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

entriko adlı üyeden alıntı

rica ederim
bu işlemler den kastın nedir ?

senin karikatür.php dosyası üzerinde yaptıklarını bahsetmiştim. Yani o videodaki gibi siteyi açıp üzerinde değişiklikler yapmak istiyrdum. Ama bilmiyrsan önemli değil bundan sonra bu eklentiyle fln ben bulmaya çalışırım.
yada senin dediğin gibi kodları adam gibi öğrenip elle yazmam daha mantıklı olabilir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
ben de ilk DW ile yapmayı düşünmüştüm ama gerek yok, bir kaç temanın kodlarını incele ve deneme yanılma ile öğrenmeye çalış :)

şu an bende tema editliyorum, wmtema.com un teması mesela bu Adsense Template

• Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
gerçekten güzel bi çalışma olmuş. Bende bunun gibi çalışmalar yapmak istiyorum. Fakat bilgi yeterli değil. Eğer çok ileri gitmiş olmazsam bu konuda senden özel yardım isteyebilirmiyim. Yani bi tema editlerken aynı zamanda bana da anlatırmısın. mustafa-buyukcelebi@hotmail.com

• Üyelik 10.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

mistik385 adlı üyeden alıntı

gerçekten güzel bi çalışma olmuş. Bende bunun gibi çalışmalar yapmak istiyorum. Fakat bilgi yeterli değil. Eğer çok ileri gitmiş olmazsam bu konuda senden özel yardım isteyebilirmiyim. Yani bi tema editlerken aynı zamanda bana da anlatırmısın. mustafa-buyukcelebi@hotmail.com

yardım isteyebilirsin her zaman,ama ben edit yaparken sana anlatamam, yanımda olman lazım :)

adamnatersi adamnatersi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 14 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
en güzeli html biliyorsan biraz css sonrasında da biraz php öğrenmeye bak ozaman web sitenin yapısını öğrenmiş olursun ki bundan sonraki aşamada ne yapacağı daha kolay karar verirsin.

http://www.korkmazadem.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al