wmaraci reklam
lidertakipci

Sitemizi Google'da Toptan Yükseltme Yolları [Beyin Fırtınası]

26 Mesajlar 3.629 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

GizemliLORD GizemliLORD Tof AŞ-K Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1331
  • Beğeniler 1632 / 280
  • Ticaret 34, (%100)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Bizde aynı şeyi söylüyoruz önce diyoruz içerik, sonra içeriğin ziyaretçi tarafından beğenilmesi adamlar diyorlar bu sitede içerik var mı google bilmem kaçıncı sırada çıkıyor. Bu piyasada yapılacak en güzel şey herkesi kendi haline bırakmak. Herkes bildiğini yapsın bakalım ortaya ne çıkacak.

Aynen öyle valla :D....
kulturelbellek

kişi bu mesajı beğendi.

Neden TürkNet'li Olmalıyım>>> https://birurl.com/5nHED
wmaraci
reklam

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)

Gizemli LORD adlı üyeden alıntı

Türkiye'de ki arama motoru payının %100 kaçına sahip Google :) ?

Google zor olanıdır çünkü köklü ve sistemli bir yapısı olmakla birlikte sürekli algoritması değişen bir işleyişe sahiptir Google'da üst sırada olursan yükseklere çıkarsın...

Not: Konu'da temel faktör Google seo değil bu da var :).. İçerik zaten kaliteli olmalı yoksa kaldır çöpe at o siteyi benim düşüncem...

Orasıda Var Hocam Ancak Şu An Yandex Piyasayı Biraz Hareketlendirdi Yani Şunu demiyorum Yandex Türkiye Lideri Olacak.Ancak İleride Belki Başka Bir Arama Motoru Gelir Google'yı Düşürür.Sizcede İleriye Dönük Olarak Yapmamız Gerekmiyor mu Seo'yu?

http://www.emrekarakaya.com.tr/

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
İleriye dönük seo şudur. Bu işi türkiyede yapan çok güzel bir site var. Seo teknikleri sitesi. Adamların yıllar önce yazmış olduğu yazı bugün yazılmış gibi tazeliğini koruyor. Şunu düşünün siteye eklediğiniz her neyse bundan 3 yıl sonrada tazeliğini koruyacak ve insanların ilgisini çekecek. Hatta bu konuda seomoz ekibinin de bir çalışması var. Video kesinlikle seyredin.

İşte bunu başarabiliyorsanız sırtınız yere gelmez.

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

İleriye dönük seo şudur. Bu işi türkiyede yapan çok güzel bir site var. Seo teknikleri sitesi. Adamların yıllar önce yazmış olduğu yazı bugün yazılmış gibi tazeliğini koruyor. Şunu düşünün siteye eklediğiniz her neyse bundan 3 yıl sonrada tazeliğini koruyacak ve insanların ilgisini çekecek. Hatta bu konuda seomoz ekibinin de bir çalışması var. Video kesinlikle seyredin.

İşte bunu başarabiliyorsanız sırtınız yere gelmez.

Evet Hocam Çok Doğru Söylüyorsunuz Bende Yazılarımda Onu Yapmaya Çalışıyorum.

http://www.emrekarakaya.com.tr/
wmaraci
wmaraci

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek girişimci, öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
özgün içerik doğru resim ve içerik etiketleri vs önemli hususlar.kullanıcıyı memnun etmekte çok önemli ki bir daha sitenize gelsin.yalnız iş bununla da bitmiyor biraz çakal olmak lazım.bütün dünyada seo çalışmalarını boşuna yapmıyor webmasterlar.çakallıktan kastım link tarlasına dönmüş 15000 sayfaya linkinizi bırakmak değil ha isterseniz yapın sandboxla da tanışmış olursunuz.çakallık kaliteli backlinki kendiniz almak ve bunu doğal göstermek.
ya da backlinkin mantığı ne ona bir bakalım?
arama motorları sitenize gelen backlinkleri referanslar olarak kabul ederler.bu referanslar internette ki kullanıcılar tarafından sitenizi beğendikleri için oluşturulmuşlardır.ne kadar referans o kadar kaliteli site.ama bizim milletimiz olayı yanlış anlayıp yukarıda bahsettiğim gibi onbinlerce backlink alıyor sonra neden işe yaramadı diyor.doğallıktan kastım da aslında burada devreye giriyor.siz sitenize link inşası yaparken doğal görünüm sağlarsanız botlarda bunları referanslar olarak kabul eder ve sizi kaliteli kabul eder.olayın bütün mantığı budur.
peki nasıl link inşası yapılır?kendi çapımda yapıyorum ben sosyal ağları kullanarak vs vs bu konuda bilgisi olan paylaşırsa da memnun olurum :)

ha örnek olarak ta yazın başında tam keyword domain 8 aylık günlük hiti 150-200 olan bir film sitesi almıştım.seo'dan fazla anlamadığım için olaya düz mantık bakarak seo çalışmaları yaptırdım.sonuç?1 ay önce siteyi sattığımda hit 350-450 aralığındaydı o da son bir kaç hafta kendim çalışmalara başlamıştım yoksa gene 300 bile olmamıştı.o kadar da para döktüm ne işe yaradı?hiç.
o siteyi satar satmaz yeni bir film sitesi kurdum herşeyi sıfırdan.yaptığım hataların farkında olarak daha düzgün çalışmalar yaptım.1 ayda sadece kendi çalışmalarımla hiti 250'ye getirdim.bugün 265 olmuş.bütün çalışmaları doğal yaptım ve sitenin hiti her an patlamaya hazır.neden?çalışmaları doğal yaptım.kaliteli link inşası metodu kullandım.sitede 2 tane seo paketim var merak eden bakabilir.orada ki metodları kullandım sitem için.ve eminim bir kaç bini bulacak hiti.uzun oldu ama artık biraz fikir verebilmişimdir umarım.
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

TechnicaL TechnicaL Ruhumun Afrikası Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 13 / 81
  • Ticaret 2, (%100)
Her zaman için içerik en önemli etkendir. Bir arkadaş ''görükle halı yıkama'' kelimesine örnek vermiş. Adwords kelime aracına bakınca aylık tam aranma hacmi 26 mıydı neydi o kelimenin. Şimdi biz o kelimeyi google'a yazdık. 2. sıradaki site anahtar kelime ile %100 uyuşuyor. Bunu gören kullanıcı alan adı uyuyorsa içeriği de güzeldir diyip siteye tıklıyor ve bir kaç saniye içinde istediğini bulamayınca siteden hemen çıkıyor ve kullanıcı memnun kalmadığı için 2. sıraya mahkum oluyor.

İçerik kraldır, içeriğin özgün olması ise kraliçedir.:cool:
TechnicaL
kulturelbellek

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al