freelance iş ilanları

Site Açılırken style.css Dosyasını Arıyor Ama site.css Dosyası Kullanılıyor ?

10 Mesajlar 1.896 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
Değerli wmaracı sakinleri sitemde söyle bir sorun söz konusu. Site açılırken sytle.css dosyasını arıyor ancak öyle bir dosya aramaması lazım çunki site.css dosyasını kullanıyor benim temam ve sorun yok neden style.css dosyasını aramakla sitenin hızını düşürüyor anlamadım bu sorunu nasıl çözerim ?

Buda Test Sonuçları
http://gtmetrix.com/reports/muratdinc.com/4h07ZgSV

Dikkatimi çeken bir şey daha var aradığı dosya uzantısının sonunda " / " içareti var buda bir hata ama o dosyayı'da aramaması gerekiyor :( Öyle bir dosya yok...

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻
wmaraci
reklam

Sskgunlugu Sskgunlugu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek ......
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 513
  • Beğeniler 61 / 83
  • Ticaret 10, (%90)

SkyGhostAir adlı üyeden alıntı

Değerli wmaracı sakinleri sitemde söyle bir sorun söz konusu. Site açılırken sytle.css dosyasını arıyor ancak öyle bir dosya aramaması lazım çunki site.css dosyasını kullanıyor benim temam ve sorun yok neden style.css dosyasını aramakla sitenin hızını düşürüyor anlamadım bu sorunu nasıl çözerim ?

Buda Test Sonuçları
http://gtmetrix.com/reports/muratdinc.com/4h07ZgSV

Dikkatimi çeken bir şey daha var aradığı dosya uzantısının sonunda " / " içareti var buda bir hata ama o dosyayı'da aramaması gerekiyor :( Öyle bir dosya yok...

Dostum sayfanın kaynağına baktın mı bilmiyorum ama sayfanda style.css dosyasının linki var. Tamam dosya olmayabilir ama linki hala kaynağında mevcut. Onu silmen gerekiyor. O zaman sorun çözülür

Ek Olarak: "Avoid bad requests" hatasından bahsediyorsun sanırım. Evet dediğin gibi bu hatalar linkin kırık olduğunu, böyle birşey olmadığını söyler. Dediğim gibi header kısmından "" kısmını silersin. Bahsettiğin iki sorundanda kurtulacaksın.
Birde Gtmetrix site hızlandırma çok faydalıdır. Hataları incelemeye çalış. Site hızına çok katkısı var. bilgine.

Anlamadığım şey style.css dosyasına ne oldu? İsmini mi değiştirdin site.css diye?
MuratDinc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

Ssk Günlüğü adlı üyeden alıntı

Dostum sayfanın kaynağına baktın mı bilmiyorum ama sayfanda style.css dosyasının linki var. Tamam dosya olmayabilir ama linki hala kaynağında mevcut. Onu silmen gerekiyor. O zaman sorun çözülür

Ek Olarak: "Avoid bad requests" hatasından bahsediyorsun sanırım. Evet dediğin gibi bu hatalar linkin kırık olduğunu, böyle birşey olmadığını söyler. Dediğim gibi header kısmından "" kısmını silersin. Bahsettiğin iki sorundanda kurtulacaksın.
Birde Gtmetrix site hızlandırma çok faydalıdır. Hataları incelemeye çalış. Site hızına çok katkısı var. bilgine.

Anlamadığım şey style.css dosyasına ne oldu? İsmini mi değiştirdin site.css diye?

/" media="all"/>
/reset.css" media="all"/>
/css/site.css" media="all"/>
<script></script>

Bunları buldum hocam silince sitenin css bağlantısı kopuyor resmen ancak sorun çözülüyor style.css aramıyor site ama site bozuluyor ne yapmam gerekiyor ?

Yok hocam isim degiştiremedim temayı yapan kişilerin sorunu olabilir

• Üyelik 07.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek ......
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 513
  • Beğeniler 61 / 83
  • Ticaret 10, (%90)
/" media="all"/>
<script></script>

Sen yukardakilerin hepsini mi sildin? Yoksa sadece dediğim satırı mı sildin?
O dediğim satırı dediysen kopmaması lazım, ilginç

Dostum dediğim satırı silmişsin ve kopma yok ve gtmetrixdede hata olarak gözükmüyor artık

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

/" media="all"/>
<script></script>

Sen yukardakilerin hepsini mi sildin?

Çok ciddi bir acemilk hatası yaptım hocam şimdi çözdüm olayı

/" media="all"/>

Sadece bunu sildim sorun düzeldi sanırım sende bir bak düzğün görunuyor dimi hocam birde birkaç sorum olucak benim siteyi kastıran neler var o istatistikte ben bazı şeyleri anlamıyorum sen neler göruyorsun özetlermisin ? öneri ve tavsiyen nedir

https://apis.google.com/js/plusone.js
yukarıdaki nedir hocam o açılınca bi karışıklık oluyor terstte ?

• Üyelik 07.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek ......
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 513
  • Beğeniler 61 / 83
  • Ticaret 10, (%90)

SkyGhostAir adlı üyeden alıntı

Çok ciddi bir acemilk hatası yaptım hocam şimdi çözdüm olayı

/" media="all"/>

Sadece bunu sildim sorun düzeldi sanırım sende bir bak düzğün görunuyor dimi hocam birde birkaç sorum olucak benim siteyi kastıran neler var o istatistikte ben bazı şeyleri anlamıyorum sen neler göruyorsun özetlermisin ? öneri ve tavsiyen nedir

https://apis.google.com/js/plusone.js
yukarıdaki nedir hocam o açılınca bi karışıklık oluyor terstte ?

Bana sanki google plus butonuyla ilgili birşey anımsatıyor ama tam bilmediğim için kesin birşey söyleyemicem..Tamam bir bakıp bildiğim kadar özetleyeyim.

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

Bana sanki google plus butonuyla ilgili birşey anımsatıyor ama tam bilmediğim için kesin birşey söyleyemicem..Tamam bir bakıp bildiğim kadar özetleyeyim.

Çok iyi olur hocam sevinirim :)

• Üyelik 07.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek ......
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 513
  • Beğeniler 61 / 83
  • Ticaret 10, (%90)
Dostum aslına bakarsan şöyle söyleyeyim. gtmetrixde aldığın her puan o sayfa içindir. mesela anasayfanda 90 alırsın ama tekil sayfanda 81 alırsın. Bu yüzden bu puanları site bazlı düşünme. Sayfa sayfa düşün. Hataların neyin ne oldukça düzeltme yoluna gidersin.

Cacheleme eklentisi kullanıyor musun bilmiyorum ama bence kullan. Kullanmıyorsun sanırım. wp super cache'yi tavsiye ederim. hataları azaltır.

minifty css hatası, css dosyalarını küçültmeni söylüyor. Bu küçültme işleminide bizzat kendisi yapıyor. "optimized version" yazısını tıklayarak ilgili css dosyasının küçültülmüş haline ulaşabilirsin. sanada sadece değiş tokuş yapmak kalıyor.

Optimize images hatasıda aynı şekilde. yapılıyor.

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

Dostum aslına bakarsan şöyle söyleyeyim. gtmetrixde aldığın her puan o sayfa içindir. mesela anasayfanda 90 alırsın ama tekil sayfanda 81 alırsın. Bu yüzden bu puanları site bazlı düşünme. Sayfa sayfa düşün. Hataların neyin ne oldukça düzeltme yoluna gidersin.

Cacheleme eklentisi kullanıyor musun bilmiyorum ama bence kullan. Kullanmıyorsun sanırım. wp super cache'yi tavsiye ederim. hataları azaltır.

minifty css hatası, css dosyalarını küçültmeni söylüyor. Bu küçültme işleminide bizzat kendisi yapıyor. "optimized version" yazısını tıklayarak ilgili css dosyasının küçültülmüş haline ulaşabilirsin. sanada sadece değiş tokuş yapmak kalıyor.

Optimize images hatasıda aynı şekilde. yapılıyor.

Cacheleme önbellek almak anladığım kadarıyla önerdiğin eklenti yüklü ancak aktif değil sitede sürekli düzenlemeler yaptığım için görmemi engelliyor en son aktif edip devam edeceğim

minifty css hatasının çözümü olan işlemi şimdi uyguluyorum küçültme işlemini nasıl yapıyor sıkıştırarak mı kullanılmayan kodları yok ederek mi merak ettim ?

sayfa bazlı düşünüyorum yavaş yavaş seninde dediğin gibi tek tek çözüyorum öğreniyorum sorunun nerede olduğunu zamanla oturacak tabi (inşallah)

birde seo için resimleri optime etmem gerektiğini söylüyor ancak ben resim boyutlarını ne kadar düşürsemde hiç optime edemiyorum resim nasıl optime edilir ?

soulmy soulmy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 1722
  • Beğeniler 398 / 400
  • Ticaret 20, (%100)
minifty css hatasının çözümü olan işlemi şimdi uyguluyorum küçültme işlemini nasıl yapıyor sıkıştırarak mı kullanılmayan kodları yok ederek mi merak ettim ?

Dosyadaki gereksiz kısımları siliyor. Boşluklar, satırlar vs.
Minifity için bu siteyi kullanabilirsin. http://www.cssminifier.com/

birde seo için resimleri optime etmem gerektiğini söylüyor ancak ben resim boyutlarını ne kadar düşürsemde hiç optime edemiyorum resim nasıl optime edilir ?

bu siteden optimize edebilirsin. http://www.smushit.com/ysmush.it/

.
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al