Myflyhosting adlı üyeden alıntı

Gençlihe hitabeyi okursan türkiyeyi kimse ele geçiremez öle kolaydeğil :)

önce şunu söleyim ben kürt düşmanı değilim kardeşim dediğim insanlar kürt dür.
dediğim gibi herkezin görüşü farklıdır ben kürtlere düşmanım demedim dile düşmanım sevmiyorum illa sevcem diye bişide yok sağdan soldan tutulan dili bir araya getirip bi dil çıakrınca bu dil oluyrsa bende çıkram bende yeni bir dil başlatam. her ülkenin bir dili vardır arkdaşım kendi dili yerine ingilizce falan gibi farklı dil kullanan ülkelerde mevcuttur. kürdistanı türkiye topraklarında kabul asla etmem türkie sınırları asla bölünemez 3-5 kişi çıkıp şurdan şurayı ayırıyoruz burası mezepotamya dedi diye orası öle değil arkdaşım burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ toprağı ve olay bitmiştir asla bişey denemez başka yerin adı verilemez bu konuyu tartışmaay gerek yok boşuna. kürt kökenlilerin yaşadığı yere kürdistan ee lazların yaşadığı yerede lazozistanmı diycez yok arkdaşım ne saçmalık ya bu. ve insanları inakr etmedik eğer inkar ediyor olsaydık şuanda kürt kökenli kimse kalamzdı heryerde birileri sallanıyor olurdu iç savaş çıkmış olurdu şuanı geçtim zamanında hepsi asılır kesilirdi öle olsaydı. o yüzdne yanlış düşünüyorsun 10 parmağın 10 nuda bir değildir. boşa tartışmaya gerek yok kürdistan diye türkiyede biyer yok çok istiyoalrsa kurmayı gitsinler ırakda naparlarsa yapsınlar. benim ülkeme türkçe biliyorsa türkçe konussun arkdaş adma bilmiyorsa bildiği dili onussun ona lafım yok ama türkiyede isen türkçe konuşacaksın hele gule hele gule nedir buya yarı tükce yarı farsca yarı bilmeem ne saçmalık neyse bşa tartışıp bir birimizi kırmaya gerek yok senin görüşün farklı benim görüşüm farklı görüşler değimiycene göre anca bir birimizi kırarız.

Öncelikle tarih bilgin yok bunu anlamış oldum Kürtlerin Tarihi 5.000 Yıl öncesine perslere kadar dayanır.ordan burdan toğlanmış dediğin dil hakkında ne kadar bilgin var? Türkçede kullandığın sözcüklerin %50 60 ı latince ingilizce fransızca gibi dillerden köken almakda ama bu türkçenin var olmadığını ispatlarmı tabiki hayır.Burda tarih tartışmasına girecek değilim fakat senin kabul edip etmemen birşeyi değiştirmez sen orta asya rusların elindeyken türkmen bölgesi diyebiliyordun neden? çünkü orada yaşayan çoğunluk türkmen olduğu için.Ayrıca en sevdiğim kardeşlerim kürt hikayesinide bırakın artık eskidi artık bu hikayeler kendinizi kandırıyorsunuz sadece.Burası bir webmaster forumu olduğu için gereksiz tartışmalara pek girmek istemiyorum.

Bir insana anlatmak istediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır. İyi Forumlar dilerim geceniz güzel geçsin...