wmaraci reklam

Uzaktan Modeme Reset Nasıl Atarım !

20 Mesajlar 32.479 Okunma
wmaraci reklam

hasbaly hasbaly Öğrenmek için uğraşıyor.. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 113 / 80
  • Ticaret 3, (%100)

luxfm adlı üyeden alıntı

benim net gittiğinde hiç bi şekilde bişe yapımıyorum yani fiziksel temas olmadığı sürece modeme rest atamam bu da demek oluyorki o işlem de bi işime yaramıyor yinede yardımcı olmaya çalışan herkeze teşekkürler.

hocam benim anlayamadığım bir konu var eğer internetiniz gittiyse siz hiçbir şekilde modemedemi bağlanamıyorsunuz. mesela bende internet kesildiğinde halen modeme bağlı olarak duruyor. ve ben modemin programı bende yüklü ise reset atabilirim. internet gitmesi modem ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı keseceği anlamına gelmezki. ve internet yokken ben komşum ile wondowsun yardımı ile kablosuz bağlantı aracılığıyla dosya transferi yapabilirim.

wmaraci
reklam

luxfm luxfm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ziraat Katılım I.T
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)

hasbaly adlı üyeden alıntı

hocam benim anlayamadığım bir konu var eğer internetiniz gittiyse siz hiçbir şekilde modemedemi bağlanamıyorsunuz. mesela bende internet kesildiğinde halen modeme bağlı olarak duruyor. ve ben modemin programı bende yüklü ise reset atabilirim. internet gitmesi modem ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı keseceği anlamına gelmezki. ve internet yokken ben komşum ile wondowsun yardımı ile kablosuz bağlantı aracılığıyla dosya transferi yapabilirim.

sizinki koblolu sanırım benimki kablosuz modem ile bağlanıyorum o yüzden ben hiç bise yapamıyorum senin kablolu ise o arkadasa mesaj at sana yardımcı olucaktır.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 113 / 80
  • Ticaret 3, (%100)

luxfm adlı üyeden alıntı

sizinki koblolu sanırım benimki kablosuz modem ile bağlanıyorum o yüzden ben hiç bise yapamıyorum senin kablolu ise o arkadasa mesaj at sana yardımcı olucaktır.

hayır hocam kablosuz modem. daha hiç kablo kullanmadım. şifreyi girdim bağlandım.

• Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)

hayır hocam kablosuz modem. daha hiç kablo kullanmadım. şifreyi girdim bağlandım.

bende modemin programı yüklü deil ancak modem komsuda zaten ben yükselesem acaba rest atabilirmiyim + net gittiğinde ondada bendede internet olmuyo ve modemin arayüzüne bağlanamıyorum sadece modemin arkasındaki açma kapama tusuna bastığımızda modem reset atıyo ve 1 - 2 dk içinde net geliyo

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 113 / 80
  • Ticaret 3, (%100)

luxfm adlı üyeden alıntı

bende modemin programı yüklü deil ancak modem komsuda zaten ben yükselesem acaba rest atabilirmiyim + net gittiğinde ondada bendede internet olmuyo ve modemin arayüzüne bağlanamıyorum sadece modemin arkasındaki açma kapama tusuna bastığımızda modem reset atıyo ve 1 - 2 dk içinde net geliyo

hocam internet kesildiğinde siz halen modeme bağlı kalmıyor musunuz? yani internet işareti varya iki bilgisayarın önünde yuvarlak grafik vardır o internetin olduğunu gösterir fakat internet kesildiğinde sizde nasıl işaret çıkıyor. bende internet kesildiğinde o grafik olmuyor sadece ama iki bilgisayar oluyor önünde modeme bile bağlı değil işareti olan çarpı işareti olmuyor.

• Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)

hocam internet kesildiğinde siz halen modeme bağlı kalmıyor musunuz? yani internet işareti varya iki bilgisayarın önünde yuvarlak grafik vardır o internetin olduğunu gösterir fakat internet kesildiğinde sizde nasıl işaret çıkıyor. bende internet kesildiğinde o grafik olmuyor sadece ama iki bilgisayar oluyor önünde modeme bile bağlı değil işareti olan çarpı işareti olmuyor.

bende x isareti oluyo ve hiç bi sekilde erisemiyorum.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 113 / 80
  • Ticaret 3, (%100)

luxfm adlı üyeden alıntı

modem komsuda ve ben masaüstünden bağlanıyorum ve bendede kablosuz modemi bulması için küçük bi modem var ağı buluyo ben ondan bağlanıyorum anlatmak istediğimi anlamıssındır inş bende pc resmi falan yok cubuk var cekiyorsa 4 cubuk beyaz yanıyo gittiğinde hiç bi cubuk olmuyo sarı bi nokta oluyo ağ yerinden baktığımdada kırmızı x isareti oluyo modem bende deil ve net gittiğinde ona uzaktan erisemiyorum.

tamam sendeki windows7 yada linux evet anladım siz daha iyi bulsun diye ağ bulucu modem almışsınız herhalde çift antenli gibi bir şey. anladım demek istediğinizi hocam galiba sizin ağ alıcı modemde bir acayiplik var ben laptopun kendi dahili alıcısıyla kullanıyorum ve internet gitsede modeme bağlı kalıyorum. ve eğer program olsa ona istediğim şeklide verebilirim. ama sizde şu sorun var internet gidince modemede bağlanamıyorsunuz. hani ağ ayarları bölümü vardır orada üç tane grafik vardı soldan sağa doğru bakınca ilk bir bilgisayar grafiği vardır oradan bir çubuk gider ortadaki modemi kasteden bilgisayar şeklindeki bir grafiğe bağlanır daha sonrada en sondaki dünya grafiğine bir işaret gider sizde internet olmadığında herhalde tüm çubuklarda çarpı işareti oluyor fakat bende internet olmadığında sadece birinde çarpı olmuyor ve bundan dolayı modeme bağlı kalabiliyorum. bence siz bir bilgisayarcıya derdinizi dökün çünkü sizinki anladığım kadarıyla internet gitti herşey bitti olayı.

• Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)

tamam sendeki windows7 yada linux evet anladım siz daha iyi bulsun diye ağ bulucu modem almışsınız herhalde çift antenli gibi bir şey. anladım demek istediğinizi hocam galiba sizin ağ alıcı modemde bir acayiplik var ben laptopun kendi dahili alıcısıyla kullanıyorum ve internet gitsede modeme bağlı kalıyorum. ve eğer program olsa ona istediğim şeklide verebilirim. ama sizde şu sorun var internet gidince modemede bağlanamıyorsunuz. hani ağ ayarları bölümü vardır orada üç tane grafik vardı soldan sağa doğru bakınca ilk bir bilgisayar grafiği vardır oradan bir çubuk gider ortadaki modemi kasteden bilgisayar şeklindeki bir grafiğe bağlanır daha sonrada en sondaki dünya grafiğine bir işaret gider sizde internet olmadığında herhalde tüm çubuklarda çarpı işareti oluyor fakat bende internet olmadığında sadece birinde çarpı olmuyor ve bundan dolayı modeme bağlı kalabiliyorum. bence siz bir bilgisayarcıya derdinizi dökün çünkü sizinki anladığım kadarıyla internet gitti herşey bitti olayı.

aynen öyle internet gitti herşey bitti olayı var bende bende laptop ta var ondan internet gittiğinde hiç denemedim internet gittiğinde laptopu acıp bakıcam eğer bağlanıp rest atabilirsem masaüstünü kullanmam çok saol.

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Benim bildiğim karşı tarafın internet bağlantısını kesip ağ bağlantısını kesmeme yetisine sahip olduğudur. Bazen interneti çok kasınca tak diye kesiyor interneti adam. Ama ağa bağlı görünüyorum. Aynı anda kardeşimin bilgisayarında karşılıklı oyun atabiliyoruz yani LAN bağlantısı duruyor. Ama internet bağlantısı yok.

Are you alright?

ibrahimyzr ibrahimyzr Şizofrenik Bir Problem ~ Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 224 / 53
  • Ticaret 0, (%0)
Ben ilk soruya cevap vermek istiyorum.(:
Modem arayüzüne erişemediğin için hayır.Eğer modem yanında olmuş olsaydı yahut bağlanabilseydin reset atabilirdin.O sorun bendede var , internet gidiyor bazen hiç gelmiyor.(: Yalnız ben wlan cihazı kullanıyorum ve o cihazın iyi olmadığından kaynaklanıyor diye tahmin ediyorum.Ucuz bir cihaz olduğu için kalitesi kötü . :D

yakında...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al