wmaraci reklam
lidertakipci

İran Google’a erişimi kesti

81 Mesajlar 14.159 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

webhost webhost WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 10.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web Tasarım - CMS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 33 / 71
  • Ticaret 1, (%100)
Google den az da olsa olsa ekmek yiyoruz arkadaşlar. Türkler arama motoru yaptıda bizmi kullanmadık. Sunsunlar aynı hizmeti onu kullanalım. Genelde bizim aklımız hizmet öncesi cep doldurmaya çalıştığı için başarılı olamıyoruz.

wmaraci
reklam

hasbaly hasbaly Öğrenmek için uğraşıyor.. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 113 / 80
  • Ticaret 3, (%100)

kelimelerbenim adlı üyeden alıntı

İyi, hoş söylüyorsunuz da, biz arama yapmak için Google'a para ödüyor muyuz?
Ya da şöyle sorayım, Google Türkiye'den elini eteğini çekse kim kaybeder? Biz mi Google mı?

benim amacım ilk mesajı yorumlamak değil senin soruna cevap vereyim dedim. eğer google elini eteğini çekerse google kaybeder biz kaybetmeyiz. sonuçta alternatifleri çok vede Türkiye gibi bir ülkede de hemen kabul edilir bu alternatifler.

radyoloji radyoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Radyoloji Teknikeri
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 4 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

archaeopteryx adlı üyeden alıntı

Cinsel dürtülerine hakim olamayan arkadaşlara da tekrar edeyim, sizler için güzel filtre programları mevcut. Bırakın herkes kendi fantezileriyle meşgul olsun.

Sorunda burada zaten cinsel dürtülerine hakim olamayanlar gidip kendileri program kurmazlar. Bunu engellemek devlete düşer. Ha özgürlüğe kısıtlama olarak algılanır mı bilmem. Ama bu şekilde devam ettikçe bu kişiler daha kötü duruma düşmekte ve kendilerine zarar vermenin dışında başka kişilere de zarar verme noktasına gelebilirler. Ki geliyorlar her gün taciz olaylarını duyuyoruz. Bu da karşıdakinin özgürlüğüne müdahele demektir. O zaman cinsel içeriğin izlenme özgürlük alanına pek girmiyor gibi...

Dini yönüne girmek istemiyorum. Bu tür şeylerin çok büyük günah olduğunu söylemeye gerek yok. Bu duruma izin verilmesi de bence sakıncalı bir durum.

archaeopteryx archaeopteryx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 55 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

radyoloji adlı üyeden alıntı

Sorunda burada zaten cinsel dürtülerine hakim olamayanlar gidip kendileri program kurmazlar. Bunu engellemek devlete düşer. Ha özgürlüğe kısıtlama olarak algılanır mı bilmem. Ama bu şekilde devam ettikçe bu kişiler daha kötü duruma düşmekte ve kendilerine zarar vermenin dışında başka kişilere de zarar verme noktasına gelebilirler. Ki geliyorlar her gün taciz olaylarını duyuyoruz. Bu da karşıdakinin özgürlüğüne müdahele demektir. O zaman cinsel içeriğin izlenme özgürlük alanına pek girmiyor gibi...

Dini yönüne girmek istemiyorum. Bu tür şeylerin çok büyük günah olduğunu söylemeye gerek yok. Bu duruma izin verilmesi de bence sakıncalı bir durum.

Zaten dini yönüne giremezsiniz. Laik bir ülkede kimin ne tür filmler izleyerek masturbasyon yapacağının kararını kimse veremez. Ne dini otoriteler, ne de resmi otoriteler böyle özel ve mahrem konularda insanlara karışabilirler.

Bu yasakçı zihniyet bu tür konularda masummuş gibi görünse de; işin içine dini yönelimler de girince günah kavramının ne kadar gözümüze sokulacağı da çok açık. Siz ****o izleyen zihniyetin toplumsal yapımıza zarar vereceğini düşünüyorsunuz. Bazı kesimler de sokakta el ele tutuşan sevgililerin toplumun ahlaki yapısını zedelediğini düşünüyorlar. Yine bazı insanlar da başı açık olan kadının tecavüze davet olduğunu düşünmekteler. Bu düşünce yapısının sonu yok ve olmayacak.

Neden mi? Çünkü bu tür çürük zihniyetlerin tek amacı etrafındaki kişileri kısıtlayarak, kendilerine yasak olan davranışları başkalarına da yaptırmamak veya bu tür tabularla çevrelendikleri için bunları nefret aracı olarak kullanmaları.

Eğer insanlar ****o izledikleri için birbirlerine tecavüz ediyorlarsa bozuk olan o toplumun yapısıdır. Bozuk olan o gençliktir.

İşin günah kısmına gelince de; bizim gibi layt müslüman ülkelerde insanlar kendi dini kurallarını işletemezler. İlla ki başlarına sakallı otoriteler beklerler. Eğer çok büyük günahsa %90'a yakını müslüman bir ülkede bu kadar ****o neden izleniyor diye düşünmek gerekir..

Gerçek şu ki; en çok tecavüz baskılanmış zihinlerin çok olduğu yerlerden çıkıyor. Bunlardan birisi de Türkiye.. Mahremiyet ve özel hayat yönünden rahat olan Avrupa ülkeleriyle önce Türkiye'yi, daha sonra da çok dini ve baskıcı rejimleriyle ünlü ülkeleri karşılaştırın bakalım şampiyon kim çıkacak.

İnsanlara zinayı yasaklayıp, ahirette ödül olarak huriler sunan bir dini öne sürerek bana bu tarz şeyler söylerseniz, size sadece gülerim..

İnsanları kendinize göre şekillendirmeye çalışmayın arkadaşım. Bu kısacık hayatta herkes kendinden sorumludur.
Kakarotto ChuckBartowsKi 0m3rC4ns

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

kelimelerbenim kelimelerbenim Kelimelerin gücü adına! Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 76 / 182
  • Ticaret 9, (%100)

hasbaly adlı üyeden alıntı

benim amacım ilk mesajı yorumlamak değil senin soruna cevap vereyim dedim. eğer google elini eteğini çekerse google kaybeder biz kaybetmeyiz. sonuçta alternatifleri çok vede Türkiye gibi bir ülkede de hemen kabul edilir bu alternatifler.

O halde neden hâlâ Google kullanmaya devam ediyorsunuz?

hasbaly hasbaly Öğrenmek için uğraşıyor.. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 113 / 80
  • Ticaret 3, (%100)

kelimelerbenim adlı üyeden alıntı

O halde neden hâlâ Google kullanmaya devam ediyorsunuz?

elini eteğini çekmediki hocam :D
Psycho Kakarotto

kişi bu mesajı beğendi.

kelimelerbenim kelimelerbenim Kelimelerin gücü adına! Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 76 / 182
  • Ticaret 9, (%100)

hasbaly adlı üyeden alıntı

elini eteğini çekmediki hocam :D

Öyle soruya böyle cevap, zeki insanları seviyorum :)
Psycho Kakarotto archaeopteryx

kişi bu mesajı beğendi.

Burakcolak Burakcolak www.burakcolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 0 / 92
  • Ticaret 1, (%100)
Google ile her türlü ****ografik sitelere girilebiliyor,devletin bunun önüne geçmesi için İran'ın yaptığı güzel bir adım olmuş fakat ülkemizde ****o video izlemek (bazı şartlar altında) zaten yasak değil :)

Bence çok ciddi önlemler alınması lazım fakat Türkiye'de bunun olacağını sanmıyorum,bazı beyinlerinden zeka fışkıran arkadaşlar Türkiye'nin İran olacağını yazmışlar ama duruma bakılırsa İranla alakamız yok bunu nasıl söylüyorlar bir anlam veremiyorum.

Dipnot : İran'ın oluşturduğu arama motorunun ismi konuda verilmemiş bilen var mı girip incelemek istiyorum eğer aktifse.

archaeopteryx archaeopteryx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 55 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
İnsanların hiç ****o izlememiş gibi davranmaları ne kadar acınası ve acizce bir davranış..

Bu zihniyetle büyütülmüş, binbir tabuyla yoğrulmuş zihinleri görmek beni sadece üzüyor, sadece yazık.
Kakarotto ChuckBartowsKi 0m3rC4ns

kişi bu mesajı beğendi.

Michel Michel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 66 / 62
  • Ticaret 7, (%100)
Bırakın abi bu ülkede özgürlük yok mu ? (ki yok gibi) İsteyen ****osunu izlesin sizene? Sex özgürlüğü olmayan bir ülkede yaşıyoruz zaten. Gelişeceğimize daha da geriye gidiyoruz yazık
archaeopteryx

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al