wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 147.493 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

http://wmaraci.com/forum/425298-mesaj13.html hocam sorum tam olarak bu . Örnek kelimem : araba modelleri ... boşta olan domain seçeneklerim : arabamodellerim.com ya da arabamodelleri.co . Hangisini almalıyım ? tam kelimem.co mu tamkelimem+1harf.com mu . .co uzantıdan başka tam kelimemin boş uzantısı yok ve bütün uzantılar yatırımcılarda binlerce dolara satılık durumda yani domainde tam kelime de .co alırsam faal rakibim de yok şu anda. Aranma hacmi : 625.000 [tam] 1m+ içeren

Domain uzantılarında bazı yönerge farklılıkları vardır. Teknik ve psikolojik.

Teknik : Evrensel aramalarda çıkmayı planlıyorsanız, yani yurtdışında da gibi, .com.tr - web.tr - gen.tr gibi domainler size zorluk çıkarır.

Psikolojik : Bu bağlamda domainin akılda kalması geri dönüşleri kolaylaştıracaktır. .com almalısınız demiyorum. Mesela;
uzman.tv
yakala.co
Gibi de olabilir. Önemli olan akılda kalması. Bir diğer husus ise, akılda yarım kalırsanız ne olur? İşte o zaman "arabamodelleri, iiiiii neydi mmm" bu psikolojideki kişinin ilk bakacağı uzantı com ve net olacaktır. Bulamadım galiba adını yanlış hatırladım deyip aramayı bırakacaktır.

Yani .tr ler haricinde diğer domainlerin seo açısından hiç bir farkı yoktur. Fark alışılagelmişin dışında olmasıdır normal internet kullanıcılarına diğer uzantıların. Hani bir örnek vereyim, bir kişiye bir web adresi verdim. "x.web.tr" kişi giremediğini söyledi. Yarım saat uğraştım olmadı ve ekran görüntüsünü istedim. Beyefendi tarayıcıya "x.web.tr.com" yazmış:) Yani psikolojik olarak com ve net avantajlı. ama .tr uzantıları haricinde herhangi teknik bir alt sınıf olması söz konusu değildir. Karar sizin. Bir maskot çizip adını co koyup domaini akılda mı bırakırsınız bi esprisi olurda, tamamen size kalmış. Ama eksisi ve artısı bu şekilde.

Ek Olarak:

fredico adlı üyeden alıntı

2012 site adı yazan yeri tam olarak nerden kaldırabilirim. footerdeki (en alttaki) son yazılar ve etiketleri kaldırma bileşenlerde yok onlar nasıl kalkıcak ?

Tema ayarlarına gir, oradaki seçeneklerde Footer butonu vardır oraya tıklayınca yazıyı görürsün. Bileşenler de sağ tarafta olan tüm kutucuklara basarak hepsini açık hale getir. Onlardan birinde kontak-son yazılar-arama eklentileri göreceksin onları pasif yap.
fredico maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
çok teşekkürler gerçekten böyle düşünüyodum bende . hedef öbeğim 3 kelimeden oluşan bir yönlendirme zaten yap et gez sür git dur gibi . .co da hitap şekli gibi olur güzelde olur iyi de olur :D allah razı olsun içime su serptin .co olarak alıyorum sağolun yardımlarınız için. maskot da süper fikir ufkum açıldı yemin ederim :D
AhmetYilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

KobraFighterTR KobraFighterTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 31 / 13
  • Ticaret 3, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Yine footer kısmındaki son yazılar eklentisini kaldırın. Çünkü aynı sayfada üst sağ blokta aynı eklenti zaten mevcut. Aynı linkleri hele hele anasayfada asla tekrarlamayın.

Hocam benim sitedede hem sidebarda hemde footerda aynı linkler var, bendede sorun yaratır değil mi ?
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Allah razı olsun.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

KobraFighterTR adlı üyeden alıntı

Hocam benim sitedede hem sidebarda hemde footerda aynı linkler var, bendede sorun yaratır değil mi ?
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Eğer ana domaine ise, ve biri üstteki kategorilerin 1.si ise, ve 2.side footer kısmında ise sorun yok. Ama aynı bileşeni iki kere aynı sayfaya koymayın sadece. Örneğin son yazılar. sağ bloktada var altta da. Bu olmaz.
KobraFighterTR fredico

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

KobraFighterTR KobraFighterTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 31 / 13
  • Ticaret 3, (%100)
Özelden bir soru yolladım hocam cevabını bekliyorum.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

KobraFighterTR adlı üyeden alıntı

Özelden bir soru yolladım hocam cevabını bekliyorum.

Özelden yazışalım felan aramızda bişey var sanacaklar yapma:) Ben burdan yanıtlayayım ve diğer aynı soru aklına takılanlar içinde bir cevap olur.

İki içeriğimiz var

aaaa
abaa

google arama motorunda "aaaa" olarak aratıyoruz. Karşımıza normal olarak önce;

aaaa

sonra;

abaa

çıkması gerekir. Fakat tam tersi oldu! Neden? Soruyu soran arkadaşım aaaa 1 adet tag alırken, abaa 4 adet link ve tag almış sitende. dolayısı ile her ne kadar aaaa daha fazla uyuşsa da, google arama cevaplarında sadece tam uyuşanları çıkarmaz. O kelimeyi arayan kişiye en detaylı bilgiyi verenleri çıkarır. Dolayısı ile abaa 4 gücünde iken aaaa 1 gücünde. doğal olarak 4 üstte 1 altta olacaktır.
Rekomedya fredico

kişi bu mesajı beğendi.

ErhanCelikk ErhanCelikk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Hosting Görevlisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 818
  • Beğeniler 141 / 178
  • Ticaret 3, (%100)
Ben de bir analiz isteyeyim :)
mmobiti.com'u metin2turkey.net alan adından çevirdim ve 301 yönlendirmesi yaptım. Buna rağmen hitler 1/4'üne indi.
Sebebi ne olabilir?

fredico fredico WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 35 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar, web siteniz var, ama sitenizin hak ettiği konumda olmadığını düşünüyorsanız ve profesyonel destek alma konusunda bütçeniz yoksa, sizler için bu başlık altında tüm sorularınıza cevap vermeye çalışacağım. Öğrenmek isteyenler için de güzel bir arşiv olur umarım.

çok güzel bir başlık bu size çok teşekkür ediyorum
AhmetYilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

MMO Biti adlı üyeden alıntı

Ben de bir analiz isteyeyim :)
mmobiti.com'u metin2turkey.net alan adından çevirdim ve 301 yönlendirmesi yaptım. Buna rağmen hitler 1/4'üne indi.
Sebebi ne olabilir?

Siz analizi yapmışsınız zaten:) İyi gidiyor, güncelliğe devam. ana sayfa tasarımınız ayrıca çok hoşuma gitti. sanırım en az fikir vereceğim sizin siteniz bu gün:) gelelim -hareketlere. Web siteniz içeriği gereği yayın yapıyor ve doğal olarak yayın içerikleri ile eş orantılı keywords alıyor. Bu noktada bazı problemler var, hile, hack vs vs olanlar sitenizi yıpratır. Bunun kaçamağını yapmanızı öneriyorum sadece size. gelen botlar ilk harf parçacıklarını tarar sistem budur. Siz keywords lerinizi md5 leyin, ve illegal site listesine girmekten kurtulun. Çünkü ilk tanımlama ilk öbeği baz alıyor. md5 de yorumlanması gerekiyor ve arka plana geçiyor. Dolayısı ile siz o kelimelerde çıkıyorsunuz ama illegal olmuyorsunuz.

Aklınıza şu gelebilir. Tamam da kardeşim. keywords ü yaptıkta sitede de o kelime içerikleri var? Siz sosyal bir web sitesisiniz google gözünde. dolayısı ile paylaşım tabanlısınız. Yani yayıncı siz değil kullanıcı oluyor. Bunu daha iyi anlamak için bir örnekle birleştirelim. illegal ad ile youtubeye video yüklediğinizde, google youtubeye -puan vermez. Çünkü yayınlayan baz alınır. Biraz index alsın yine üstünde durumunu tekrar değerlendiririz güzel bi site görünüm olarak
ErhanCelikk fredico

kişi bu mesajı beğendi.

fredico fredico WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 35 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
sitemdeki logo hakkında bir şey sormak istiyorum sitenize logo koyun demişssiniz ama benim sitemde mavi logo var o olmazmı

bir de en altta 2012 site ismi yazan yerin linkini kaldırmak için tamanın neresinden ne yapmam gerekiyor. lütfen yardım

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al