wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 148.951 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Ibolac Ibolac #php #mysql #wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 46 / 49
  • Ticaret 25, (%96)
İmzamdaki kişisel sitem için bir kaç fikir/öneri alabilir miyim hocam? Index hızım çok düşük. Yazıları kendim yazıyorum. Alıntılarda yapıyorum haber içerikli yazılarda. Henüz çok yazı yok.

Benim isteğim, tanınmış bir site haline gelmek için ne yapmam gerektiği. Sonuçta site kişisel bir web sitesi olduğundan paylaştığım yazılarda sürekli web, internet ve teknoloji üzerine olmayacaktır. Uğraş alanlarımla ilgili paylaşımlarımda olacaktır. Doğal olarakta sitenin içeriği genel içerik kapsamına gireceğinden ben istiyorum ki aramalarda üst sıralarda çıkarak insanların aklında kalan bir blog olsun. Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim :)

Tüm PHP İşleriniz Yapılır # BOT # SCRIPT # EDIT
wmaraci
reklam

derdar derdar Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 4 / 11
  • Ticaret 4, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Eğer kendi çapımda birşey istiyorum diyorsan yarın bakarız orta çaplı temalara. Yok eğer Türkiye'de listeleri merak eden herkes girecek bu siteye, facede paylaşacak sevdiği sarkı birinciyse vs vs yani o konuda otoriter yapıcam ise hedefin, sadece seo yetmez, seo seni 1. yapar, ama tasarım ve kullanım 1. kalmanı sağlar. O yüzden senin ilacın şu tema;

http://jinsonathemes.com/galleria/

Bu temayı editleyeceksin sektörüne göre. Ana sayfadaki 9 kolona listesini yayınlayacağın yerler olsun, örneğin kral fm logosu best fm logosu gibi logoları koyacaksın ve text alanına işte best fm top 40 kralfm top 20 neyse onu yazacaksın. Yani siteye giren kişi ne için girdiğini bilecek, tesadüfen bir arama sonucu giren kişi, nereye ne amaçlı bir siteye geldiğini bilecek ve kullanımı çok basit olacağından eğer o konuyla ilgileniyorsa devamlı siteni ziyaret edecek ve kullanacak. Dahasıda var ama beğenmezsen boşuna yazdırma şimdi :)

Bağlantıda gönderidiğin temayı inceledim, tasarım ve kullanım kolaylığı açısından söylediklerine katılıyorum. Bu tema üzerinde çalışabilirim bu sebeple diğer söyleceklerini de duymak isterim.

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Ibolac adlı üyeden alıntı

İmzamdaki kişisel sitem için bir kaç fikir/öneri alabilir miyim hocam? Index hızım çok düşük. Yazıları kendim yazıyorum. Alıntılarda yapıyorum haber içerikli yazılarda. Henüz çok yazı yok.

Benim isteğim, tanınmış bir site haline gelmek için ne yapmam gerektiği. Sonuçta site kişisel bir web sitesi olduğundan paylaştığım yazılarda sürekli web, internet ve teknoloji üzerine olmayacaktır. Uğraş alanlarımla ilgili paylaşımlarımda olacaktır. Doğal olarakta sitenin içeriği genel içerik kapsamına gireceğinden ben istiyorum ki aramalarda üst sıralarda çıkarak insanların aklında kalan bir blog olsun. Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim :)

Web sitesinin portal haline gelebilmesi ve alanında öncü ve tercih edilmesi için olmazsa olmaz bazı kurallar vardır.

domain adı : İnsanlar sitelerin isimlerini bilinç altına sokarlar bilmeden. Domain adın çok jenerik olarabilir, ama akılda kalıcı olmayabilir. Jenerik domain tabiri son yıllarda çok değişti. Amerika'da bir blogcu jenerik dedi yıllar önce şu anki jenerik denen domainlere, şimdi jeneriği herkes sektör adı konunun tam adı gibi yorumluyor. Yani sağlık ile ilgili bir site isen, saglik.com jeneriktir, ifadesi yanlılştır. Jenerik domain olabilmesi için, 1. kural akılda kalıcı olmasıdır. Her ana kelime.com jenerik değildir. Örneklemek gerekirse,

Mynet
Alkışlarlayaşıyorum
ekolay
google
yahoo

Gibi domainler jeneriktir. Akılda kalmasının yanında nadir olması da gerekir. İnsanlarla temasta olan günlük yazılar paylaşan bir portal diyelimki, ciddi bir isim yerine halkın arasına girmiş bir isim daha fazla tutulacaktır. Ne gibi;

Miyav.com
Maskot : kedi
Konu : Kedinin merak özelliğini sempatiye çevirerek herşeyi merak eden kedinin günlüğü. Bu sayede alakasız kategorileri temize çıkarmış oluruz. Çünkü kedi her gördüğü şeyi merak eder. Son olarak sempati toplamaya kediler daha elverişli.

Nabernan.com
Maskot : Apaçi genç (saçlar tiki vs)
Konu : Her konuda bilgi verirken maskot ağzı ile makaleyi yazarak gençlerin uğrak portalı hedefine gitmek. (Örneğin : iphone 5 çıkıyomuş dediler, oha felan oldum yani, şu özelliklere bir bakın .... ve konuya geçer)

Hayırbenim.com
Maskot : Battal gazi - Kara Murat
Konu : Sosyal ağ niteliğinde paylaşımları yaptıktan sonra beğeniye sunmak ve klasik türk sinemasındaki klasik replik olan "kara murat kim? benim-hayır benim" makarasını fırsata ve sempatiye dönüştürerek ziyaretçilerin "hayır benim" butonu ile beğenmesini yada paylaşmasını sağlamak. Hem gülmek, hem hit yapıp paylaşılmak.

Yada teknoloji diyelim konun

Hacker.web.tr
Maskot : Gölge insan silueti gibi şeyler
Konu : Teknoloji konusunda ip uçları yayınlamak

Gibi gibi gibi ilk aklıma gelen örnekler bunlar çok daha uzatırım da örnekleri konuyu sadece anlamanızı istiyorum jenerik isim seçimi konusunda.

Sonrasında sitenin derli toplu olması gerekiyor, anlaşılır olması gerekiyor. İlk kez giren bir kullanıcının kolayca kullanabilmesi gerekiyor. Senin hedefin ulusallaşmak ise, öncelikle yapman gereken şey temanı değiştir. Blog temasıyla portal olamazsın. Temanı genelde 3 kolonlu temalardan seç, magazin themes gibi şeyler yaz arat daha çok tarz temalar senin işine yarayacaktır. Tema seçiminden sonra tekrar ne yapabiliriz bir bakalım.
fredico

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

tabelasanat adlı üyeden alıntı

mrb hocam 10 gune kadar tabela keimesinde 1.sıradaydım şimdi 8.sıraya düstüm nedeni ne olabilir n yapmmam lazım...

www.tabelasanat.com şimdiden tsk ederim...

Bunun çok sebebi olabilir.

Sıralama değişikliği öncesinde;
Sunucu değiştirdiniz mi, script değiştirdiniz mi, kodlama yapısında bir değişiklik yaptınız mı, o kelimeye backlink kastınız mı (birçok yere), 1. olduktan sonra ne kadar süre 1. kaldınız, 1. sıradan yavaş yavaş gerileyerek 8. sıraya mı geldiniz yoksa direk 1. iken 8'e mi düştünüz?

Ayrıca robots.txt dosyanız yanlış.

User-agent: *

Sadece bunu yazmak, botlar gelsin ve hepsine tüm arama botlarına açığım demek. ama neresi yahut nereler bunu söylemiyorsunuz. bu şekilde index zorluğu olur, doğru kullanımı yapan bir site sizden daha çok verim elde eder. Robots.txt dosyanıza şunu yazın;

User-agent: *
Allow: /
Sitemap: http://www.siteniz.com/sitemap.xml

robotlar ilk bu dosyaya bakarlar, siz hem tüm içeriğimi indexle derken hemde bot geldiği anda bir taşla iki kuş vurup sitemap dosyanızı da index altına aldırıyorsunuz. en azından geç index gibi sorunlarda hızlı olursunuz
fredico

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

tabelasanat adlı üyeden alıntı

mrb benım bu konularla fazla bılgım yok sız bana yardımcı olsanız...

Tabi özelden ilgileniyorum şimdi
fredico

kişi bu mesajı beğendi.

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Özel mesaj gönderdim ama yardımcı olursanız sevinirim.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

cgrclk adlı üyeden alıntı

Özel mesaj gönderdim ama yardımcı olursanız sevinirim.

Backlink gerektiren bir temadır bu, ve backlinklerini anadomain üstünden al, kelime üstünden değil, direk url olarak. Ve rss dizinlerine ekle. Yorum senin en değerli seon olacak. O yüzden çok fazla yorum alman gerekiyor. Elbette başka yöntemlerde var ama ben ücret ödemeden kendi başına yapacağın şekilde izah ediyorum. anadomain url sini her yere at, rss ye ekle ve yorum sayısını yükselt backlink ve rssyi yaptıktan sonra bi sonraki aşama için tekrar gözden geçirelim siteni
fredico

kişi bu mesajı beğendi.

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Backlink gerektiren bir temadır bu, ve backlinklerini anadomain üstünden al, kelime üstünden değil, direk url olarak. Ve rss dizinlerine ekle. Yorum senin en değerli seon olacak. O yüzden çok fazla yorum alman gerekiyor. Elbette başka yöntemlerde var ama ben ücret ödemeden kendi başına yapacağın şekilde izah ediyorum. anadomain url sini her yere at, rss ye ekle ve yorum sayısını yükselt backlink ve rssyi yaptıktan sonra bi sonraki aşama için tekrar gözden geçirelim siteni

Çok teşekkürler bilgilendirmeniz için.

nega nega Siz bilirsiniz.. Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 404 / 127
  • Ticaret 0, (%0)
Benim de bir sorum olacak vaktiniz olursa cevaplar mısınız. Aynı ismi birden çok alt kategoride kullansak bir sorun olur mu? Mesela Bilgisayar kategorisinin altında bir ipucu kategorisi var, internet kategorisinin altında da ipucu kategorisi olsa bir sıkıntı olur mu?

www.nebigarci.net (Link yok, eski usül kopyala-yapıştır)

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

nega adlı üyeden alıntı

Benim de bir sorum olacak vaktiniz olursa cevaplar mısınız. Aynı ismi birden çok alt kategoride kullansak bir sorun olur mu? Mesela Bilgisayar kategorisinin altında bir ipucu kategorisi var, internet kategorisinin altında da ipucu kategorisi olsa bir sıkıntı olur mu?

domain.uzantı/kategori/alt-kategori/başlık.html

şeklinde olması gerekecek. Seo konusunda bir sıkıntı olmaz. Bir çalışmada yaptığın şeyi daha fazlasıyla denedik ve herhangi bir sorun çıkmadığı gibi tekrarlanan öbek sıramalarda yükseldi.
fredico

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al