Yeni domaine aktarmak

26 Mesajlar 2.931 Okunma
smmexpress

Yunusemre Yunusemre Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 963 / 278
  • Ticaret 97, (%100)
Konuyu takip ediyorum, bende .net alan adına geçmiştim fakat pr ve alexa gidince geri çekmiştim.
NET VE KESİN BİR BİLGİ İSTİYORUM..

wmaraci
reklam

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar eğer söylendiği gibi olsaydı domain in bir önemi kalmazdı. Herkes bir domain alır sonra mevcut bloğunu bu domaine yönlendirir domain değeri beleşten yükseltilir ve domain satılır. Sonra diğer bir domain derken 1 blog ile 20-30 domain in değerini arttırır ve satardı herkes.

Şahsi görüşüm google blogspot uzantılı bir domaine verdiği değeri .com .net'e aktarmaz. Ancak belli bir süre sonra yeterli güncellik ve özgünlük varsa ( Transferden sonra ) yapılan güncellemeler dikkate alınarak değer verilir. Eski değerin bir önemi kalmaz.
Yunusemre

kişi bu mesajı beğendi.

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
Freezby, sana kesinlikle katılmıyorum ! Blogspot.com adresi pr4 olan biri, com'a geçiş yaptıgında, com pr 1 2 veya 3 ten başlamaz! Bana bu konu hakkında tek bir örnek dahi çıkartamazsın kardeşim! Lütfen yanlış bilgi vermeyelim. Bakın arkadaşlar, ilkay gürler için, adamın blogspot adresi pr4, ve bu blogu com'a yönlendirdiğinde, com adresi ilk pr güncellemesinde (eğer guncel blog olarak devam ederse yoluna) pr0 dan pr4 e direk geçiş yapar... Bu budur, isteyen inanır isteyen inanmaz. 3 ü pr5 2 si pr4 olan bloglarımda bizzat gözlemleyerek yaşadım. Yinede dileyen dilediğine inanır :)
Kolay gelsin...

ErhanCelikk ErhanCelikk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Hosting Görevlisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 818
  • Beğeniler 141 / 178
  • Ticaret 3, (%100)
Ben bir alan adını diğerine taşıdım hiç bir problem olmadı 2 ay sonra falan tamamen linkler değişmiş olur.

wmaraci
wmaraci

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

keremsamet adlı üyeden alıntı

Freezby, sana kesinlikle katılmıyorum ! Blogspot.com adresi pr4 olan biri, com'a geçiş yaptıgında, com pr 1 2 veya 3 ten başlamaz! Bana bu konu hakkında tek bir örnek dahi çıkartamazsın kardeşim! Lütfen yanlış bilgi vermeyelim. Bakın arkadaşlar, ilkay gürler için, adamın blogspot adresi pr4, ve bu blogu com'a yönlendirdiğinde, com adresi ilk pr güncellemesinde (eğer guncel blog olarak devam ederse yoluna) pr0 dan pr4 e direk geçiş yapar... Bu budur, isteyen inanır isteyen inanmaz. 3 ü pr5 2 si pr4 olan bloglarımda bizzat gözlemleyerek yaşadım. Yinede dileyen dilediğine inanır :)
Kolay gelsin...

Ben sadece kendi fikrimi söyledim. Ozaman jenerik falan filan hikaye, bu millet boşu boluna jenerik ve tanınmış domain arıyor. Sizin deyişinize göre site açılışını .com .net ile yapanlar tamamen enayidir. Aç bir blog, tutarsa .com .net ücretli domain alırsın tutmazsa kapatırsın böylemidir ?

Siz öyle diyorsanız sorun yok, Benim 2 adet domainim var, 2 side aynı siteye yönlendirildi, fakat birin değeri diğerinden daha fazla, PR de sizin için domain yaşının hiç mi değeri yoktur ?

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)

Freezby adlı üyeden alıntı

Ben sadece kendi fikrimi söyledim. Ozaman jenerik falan filan hikaye, bu millet boşu boluna jenerik ve tanınmış domain arıyor. Sizin deyişinize göre site açılışını .com .net ile yapanlar tamamen enayidir. Aç bir blog, tutarsa .com .net ücretli domain alırsın tutmazsa kapatırsın böylemidir ?

Siz öyle diyorsanız sorun yok, Benim 2 adet domainim var, 2 side aynı siteye yönlendirildi, fakat birin değeri diğerinden daha fazla, PR de sizin için domain yaşının hiç mi değeri yoktur ?

2 yıllık blogumla 1 yıllık blogum pr5 zamanla bi alakası var mıdır yok mudur bilemem. Ama ben özgün ve ziyaretçi odaklı çalıştığım için pr konusunu tamamen tasarım ve özgün içeriğe bağlıyorum. Sitenin yaşı benim fikrime göre tamamen hikaye. Organik ziyaretçin varsa, konuların talebi karşılıyor ve vızır vızır geziliyorsa, pr güncellemesini bekle :) bunlar yoksa hiç bekleme... Benim en çok ayar olduğum konu alexa! Gerçekten alexadan nefret ediyorum :D Bi türlü ısınamadım o sisteme. Pr5 blog, özgün içerik, tasarım desen harika, index anında, ziyaretciler full organik (bing, yahoo, google, yandex vs.), link değişim yada çıkış falan asla yok... Ama gel gelelim alexa 5 milyon :eek: Bende bi tek alexa sorun... Neyse konu yeterince açık ve net. Jenerik domain zaten önemlidir. Ben bunu konuya katmadım bile, çünkü blogspot ile .com a yonlenecek adres aynı. ilhangurler.blogspot.com pr4 ise şu an, .com olunca da bu ve üzerine eklenecek içeriklerle pr4 ve üzeri olacaktır... Denesin görsün arkadaşım :cool:

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al