wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 146.921 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

karolla karolla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 13 / 67
  • Ticaret 6, (%100)
Öncelikle, her iki tasarımda Türkiye'ye ait bunu bil. Sonrasında, bir siten var, bir de subdomainin var. İki farklı sitedir bu. Bu iki farklı siteyi aynı hostta olmasına rağmen, birisini türkiye aramalarında diğerini ingilizce aramalarda 1. yapmak istiyorsun. Bu istediğin şey, şu anki seoculara göre olmaz. Olur diyen varsa 24 saat bekleyeceğim cevabı kendileri verebilirler. Çıkmaz ise, senin siteni aynı hostta her iki tasarımı her iki farklı ülkede nasıl birinci yapabiliriz adım adım yapacağız. Bu konu çok önemli bir konu seo dalında. Bu yüzden ahkam kesecekler varsa ben açıklamadan kessinler diye 24 saat tanıdım. Yuhalayan arkadaşlar, biraz ellerini taşın altına koysunlar bilgi versinler bizi yuhalamadan önce.

@AhmetYılmaz

Cevap veren yok galiba biz başlayalım çalışmaya :)

wmaraci
reklam

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

asimox adlı üyeden alıntı

ben oyun oyna kelimesinde ilerlemek istiyorum birkaç kelimede 4. ve 2. sıralardayım şimdide oyun oynada ilk sayfa hedefim, ama şu seo analizini yaptığımda bana biraz saçma geldi 73 puan veriyor. sadece 4 hata var bazılarının 5 hata 90 puan ilginç. Sitede ne gibi bir sorun olabilir ki puanı düşük.

Oradaki seo puanı başka, kelimede yükselmek çok başka bir olay. Oradaki analiz, sizin yeni nesile ne kadar ayak uydurduğunuzla ilgili kıstaslara bakar. Kelimede yükselmek ise çok başka bir olay. Ve nedeni, ne kodlamandır nede pr değerin. (Hürrem gibi olacak ama) Zira, ( :) ) öyle olsaydı pr 1 1. pr 4 2. olmazdı. Oyunoyna kelimesinde yükselmek için,

Öncelikle, site içi post ayrıntısında bu kelimelere ana domaininize link verin.
Oyun ve oyna kelimelerinin bulabildiğiniz tüm yabancı dillerdeki karşılığınızı sitenizde bulundurun. Link aldığınız yerler bu içeriklere sahip olsun.
Anasayfa footer kısmında ya sonuna nokta koyun ya ilk harfleri büyük yapın. Tam bir cümle olarak tanır sizi google ve her ayrı kelimede link olduğundan spam sayar yada yok sayar.
Ziyaretçisini oturtmuş bir web sitesini geçmeniz zor olacaktır. Sektörünüzdeki sitelerin amacı oyun oynatmak. Bu yüzden gelen kişi dakikalarca sitede kalıyor. Dolayısı ile rakip site zaten hemen çıkma oranını düşürmüş, siz onun 5 katı ziyaretçi çekseniz de direkt geçemezsiniz. Asıl önemli olan sayfada ne kadar kaldığı. Bunlarıda dikkate alırsan 1.lik senindir.
Rekomedya maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

karolla adlı üyeden alıntı

@AhmetYılmaz

Cevap veren yok galiba biz başlayalım çalışmaya :)

Mesajı geç yazıyorum farkındayım özel projelerle alakalı bir zamansızlık oldu, bu yüzden özür dilerim.

Şimdi yapman gerekenlere gelelim, öncelikle;

Sitenin çeşitli aramalarda (Ülke) ilk sıralarda olmasını istiyorsan, yapman gereken birden fazla teknik var. Bunun en ücretsiz yapılacak halini veriyorum, ayrıca bütçeniz varsa ona göre strateji değişikliği yapabiliriz.

Öncelikle, ingilizce olan bölümünün index dosyanıza şu kodu ekleyin;

Kodu ekledikten sonra bana mesaj atın ikinci aşamaya geçeceğiz. Bu aşamada sizden istediğim tek şey, ayrıca siteye ne makale ne forum ne profil ne text link nede banner link almayın.

• Üyelik 22.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 13 / 67
  • Ticaret 6, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Mesajı geç yazıyorum farkındayım özel projelerle alakalı bir zamansızlık oldu, bu yüzden özür dilerim.

Sitenin çeşitli aramalarda (Ülke) ilk sıralarda olmasını istiyorsan, yapman gereken birden fazla teknik var. Bunun en ücretsiz yapılacak halini veriyorum, ayrıca bütçeniz varsa ona göre strateji değişikliği yapabiliriz.

Kodu ekledikten sonra bana mesaj atın ikinci aşamaya geçeceğiz. Bu aşamada sizden istediğim tek şey, ayrıca siteye ne makale ne forum ne profil ne text link nede banner link almayın.

İndex dosyamın tam olarak acaba neresine ekleyeceğim bu kodu. Bir de ben sitemin coğrafi bölgesini global yaptım.
ayrıca bu kodun anlamı nedir? ne işe yarar. Bilmek için sordum zira exploded korunmasız demek.

wmaraci
wmaraci

erdalaydin erdalaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Commarce
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar wmaracinda ki seo analizinde bir çok hatayla karşılaştı sitem yardımcı olaiblecek biri varmıdır ?

maxmajestic maxmajestic Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Gezi Yazarı, Veteriner Hekim,
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 75 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Bazı yabancı sitelerde AddThis gibi paylaşım sitelerinin kodlarını kullanmanın PR değerlerini aşağı çekeceği konusunda yazılar var. Her sayfaya yerleştirdiğimizden hem siteyi yavaşlattığı hem de zarar verdiği yönünde bilgiler ojudum.

Postları soyal medya paylaşımı sunmak için offical code dışında bu tür share aplikasyonları/pluginleri veya kodları kullanmamız doğru mudur?

SEO açısından faydaları veya zararları neler olabilir?
Her postu yayına girdiğimde kendime ait imleme sitelerinde paylaşıyordum. digg, delicious, stumpleupon, tumblr... Paylaşımı da bu AddThis kodu ile yapıyordum. Alternatif bir öneri var mıdır?

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba Ahmet bey, bu sabah bi baktım ki Pr-3 olan tarih sitem sıfıra inmiş.Nedenini az çok tahmin edebiliyorum link sattığımdan olacak herhalde.Siz ne dersiniz?

Link sattığımdan dolayıdır büyük ihtimalle çünkü ben seo çalışması asla yaptırmadım.

Youtube: NovaMobi Teknoloji

maxmajestic maxmajestic Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Gezi Yazarı, Veteriner Hekim,
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 75 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Bu başlık da sessizliğe büründü görünen. Oysa daha çok sorularımız vardı. Sabırlıyız, bekleriz. :)

• Üyelik 22.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 13 / 67
  • Ticaret 6, (%100)
bu kodu nereye ekleyeceğim single.php'de bilen varmı?

GizemliLORD GizemliLORD Tof AŞ-K Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1331
  • Beğeniler 1632 / 280
  • Ticaret 34, (%100)
Merhabalar hocam.
Öncelikle böyle bir konu açtığınız için teşekkür ederim..

İmzamdaki blogum için hangi Anahtar Kelime/ler önerirsiniz.

Neden TürkNet'li Olmalıyım>>> https://birurl.com/5nHED
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al