freelance iş ilanları

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 164.700 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

ozgurcicek adlı üyeden alıntı

Merhaba,
google.de için farklı bir yöntem uygulanmalı mı yoksa google.com.tr için uygulanan yöntemler global mıdır ?

Global değildir. .com genel kaliteye ve dile bakar. .com.tr aynısını ele alır ve o ip leri daha fazla önemser.

.de için elbette yapmanız gereken çalışmalar olacaktır. Çünkü öncelik almanya ip leridir. (Domain, server) Ama önemli bir yol ayrımı var. almanyadaki birinin almanca aramasında mı? Yoksa almanyadaki birinin türkçe aramasında mı yükselmeyi hedefliyorsunuz.
ozgurcicek maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

SkyWalker SkyWalker WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
@AhmetYılmaz
Hocam elinize sağlık. Çoğu forumda bu işi ücret ile yapan arkadaş varken siz hiçbir maddi kazanç istemeden ve ilgilenerek bu işi yaptığınız için tüm arkadaşlar adına teşekkür ederim size. ben konunuzu yeni gördüm. foruma sık giremiyorum. Benimde bir websitem var. 8 aylık bir site ingilizce içerikli fakat istediğim gibi hit artışı sağlayamadım. Siz inceleyebilir misiniz? webadresini pm den gönderiyorum. Teşekkürler şimdiden.

ozgurcicek ozgurcicek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Global değildir. .com genel kaliteye ve dile bakar. .com.tr aynısını ele alır ve o ip leri daha fazla önemser.

.de için elbette yapmanız gereken çalışmalar olacaktır. Çünkü öncelik almanya ip leridir. (Domain, server) Ama önemli bir yol ayrımı var. almanyadaki birinin almanca aramasında mı? Yoksa almanyadaki birinin türkçe aramasında mı yükselmeyi hedefliyorsunuz.

amaç google.de üzerinde yapılan Almanca kelimelerde sayfayı yükseltmek. Bu amaçla uzantısı de olan ve lokasyonu Almanya olan ve seo yapılmamış bir domaine çalışmak mı makuldür yoksa seo anlamında Türkiye'de oldukça güçlü olan bir domain üzerinden mi ?

Umitoloji Umitoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)
Yine ilgili cevabınız için teşekkür ederim hocam sorularımı uzatmak istiyorum ziraa yazdığınız cevaplar baya soru doğurdu kafamda. Paragraflar halinde sorularımı yineliyeyim.

1. Paragraf : İlk başlarda Px leri %100 olarak girmeye çalışıyordum fakat sonrasında ara ara patlaklar vermeye başladı gerek site bazlı gerekse kaynaktaki playerdan kaynaklı bu yüzden öyle girmeyi doğru buldum.

2. Paragraf : Konu içeriğini bilmediğim için birşey anlayamadım.

3. Paragraf : "Aynı tonun üstü yada altı tonları güvenli anlatım kıstasına aykırıdır." Bu kısmı anlayamadım ve musait olduğunuz bir zamanda birebir yardımınız iyi olur renk uyumu yada bu kıstaslar konusunda.

4. Paragraf : Yorumların 0 olması örümcekler tarafında - olarak algılanıyor yani post kasan 1-2 kişi ile yorum yaptırsam bu sıkıntıdan kurtulabilirmiyim ? İlk yorumu sen yap olayı ise eklenti ile çözülebilir sanırım.

5,6. Paragraf : Sözlerinize aynen katılıyorum aksi birşey yapmamayada gayret ediyorum.

7,8. Paragraf : Robot.txt sitemde mevcut değil onunla ilgileneceğim, yorum olayınıda dikkata alacağım.

9,10. Paragraf : Eklenti olayını halledebilirim, fakat o son eklenen yerini anlamadım saden resim halinde gelen takipçi için farkılılık yaratmak içinmi böyle bir şey dediniz.

Son Paragraf : Tavsiyenize uyacağım.

Cevapları aldıktan sonra biraz daha incelemenizi dileyebilirim :)

wmaraci
wmaraci

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

TechnicaL adlı üyeden alıntı

Daha öncede soru sormuştum, bir tane de sormak istedim. KEİ değeri için ingilizce içerikli sitelerde araştırma yaparken hep farklı formüller vermişler KEİ değerini hesaplayabilmek için, ben de fikir alışverişi olması açısından size sorayım dedim. Sizce KEİ değeri hangi formülle hesaplanıyor?

kei gerçek değerini hesaplayamazsınız. Page rank gibi düşünebiliriz. Aşağı yukarı tahmin edilebilir bazı kıstaslara bakarak. kei değerinin gerçek oranını bulduğumuzda zaten zengin oluruz. Bu gün google adwords üzerinden bilinçsiz kei ile yüzde 70 oranında gelir elde eder aşağı yukarı. Eğer bu veriyi bilirsek, doğru kelimelere ve sayılara reklam açarak, daha önce yanlış olan tüm kelimelerden geri çekiliriz, ki, yüzde 70 gelir kaybı demek buda. Facebook bile sırf %5-%10 daha fazla reklam geliri elde etmek için zaman tüneline geçti. Yüzde 70 gelir kaybını kimse istemez.

Şu an inan yoğun, ama yine bu konuyu hatırlatırsan bana uzun uzun açıklayacağım önemli bir konu çünkü.

Ek Olarak:

SkyWalker adlı üyeden alıntı

@AhmetYılmaz
Hocam elinize sağlık. Çoğu forumda bu işi ücret ile yapan arkadaş varken siz hiçbir maddi kazanç istemeden ve ilgilenerek bu işi yaptığınız için tüm arkadaşlar adına teşekkür ederim size. ben konunuzu yeni gördüm. foruma sık giremiyorum. Benimde bir websitem var. 8 aylık bir site ingilizce içerikli fakat istediğim gibi hit artışı sağlayamadım. Siz inceleyebilir misiniz? webadresini pm den gönderiyorum. Teşekkürler şimdiden.

Kelimeye yönelik hit mi? Yoksa her girdiğiniz içeriğin otomatik ilk sayfalarda çıkmasından gelen hit mi? Hedeflediğiniz seo çalışması ne yönde olacak? Her iki çalışmanın teknikleri farklı olacaktır.
maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

SkyWalker SkyWalker WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Kelimeye yönelik hit mi? Yoksa her girdiğiniz içeriğin otomatik ilk sayfalarda çıkmasından gelen hit mi? Hedeflediğiniz seo çalışması ne yönde olacak? Her iki çalışmanın teknikleri farklı olacaktır.

açıkcası hangisi daha verimli olur bilemiyorum ama benim istediğim girdiğim içeriğin ilgili aramalarda ilk sayfada çıkması.

maxmajestic maxmajestic Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Gezi Yazarı, Veteriner Hekim,
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 75 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Ahmet bey, şu an aktif ve online olan sitemin yeni tasarımı ve optimizasyonu üzerine bir süredir çalışıyorum. Yakında CSS ve W3 hataları düzeltildikten sonra eski sitenin yerine yükleyeceğim. Herhangi bir profesyonel destek almadım.

Siteye bir göz atıp yorumlarsanız, çok sevineceğim. Zira hayatımı site ile idame ettirmek düşüncesindeyim. Teşekkürler

Pm attım.

TechnicaL TechnicaL Ruhumun Afrikası Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 13 / 81
  • Ticaret 2, (%100)

kei gerçek değerini hesaplayamazsınız. Page rank gibi düşünebiliriz. Aşağı yukarı tahmin edilebilir bazı kıstaslara bakarak. kei değerinin gerçek oranını bulduğumuzda zaten zengin oluruz. Bu gün google adwords üzerinden bilinçsiz kei ile yüzde 70 oranında gelir elde eder aşağı yukarı. Eğer bu veriyi bilirsek, doğru kelimelere ve sayılara reklam açarak, daha önce yanlış olan tüm kelimelerden geri çekiliriz, ki, yüzde 70 gelir kaybı demek buda. Facebook bile sırf %5-%10 daha fazla reklam geliri elde etmek için zaman tüneline geçti. Yüzde 70 gelir kaybını kimse istemez.

Şu an inan yoğun, ama yine bu konuyu hatırlatırsan bana uzun uzun açıklayacağım önemli bir konu çünkü.

KEİ değeri, dediğiniz gibi çok önemli, insanlar anahtar kelime analizi yerine KEİ analizi yapsalar; hangi kelimede yükselmenin daha kolay ve zahmetsiz olacağını bilebilirler. KEİ ile ilgili makaleleri okuduğumda zor diye tabir ettiğimiz kelimelerin aslında çokta zor olmadığını görebiliyor insan, ya da tahmin edilebiliyor. Son 2 aydır sadece ingilizce kaynaklarda KEİ ile ilgili yazılmış bütün makaleleri okumuşumdur. -özellikle de KEİ değerinin nasıl hesaplandığı ile ilgili olanları- Fakat, okuduklarımda hep farklı formuller, farklı mantıklar üzerinde gidilerek bir takım hesaplamalar yapılmış, böyle olunca kafam fazlaca karıştı. Hepsi de KEİ değerini nasıl hesapladığını adım adım ve mantıklı bir şekilde yazmış. Hepsi de kendisine göre doğru söylüyor ama aynı kelimenin KEİ değerini farklı formüllerin üzerinden hesaplayınca da doğal olarak farklı değerler ortaya çıkıyor. Ben de hangisine uyacağımı şaşırdım ve sizin de bilgilerinize güvenerek size sormak istedim. Bu konuda ayrıntılı bir paragraf ya da yazı yazarsanız çok sevinirim. :)

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bende imzamdaki sitenin seo sorunlarını öğrenmek istiyorum.Birde söyle bir calısma yapacagım fikrinizi alayım dedim.Kendi domainle aynı ismi tasıyan tüm domainleri almayı düşünüyorum bunları tek siteyemi yönlendirmem daha iyi yoksa hepsine birer site acmam mı ?

ankarahaber ankarahaber Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 48 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Sitemizin 3.040 adet google indexsiz urlsi var.Daha önce tamamı indexli idi.Sonra bu konuma geldi.Bu durumda haber sitesi olduğu için bütün içeriklerin tekrar indexlenmesi için ne yapabiliriz. Sitemiz www.ankarahaberleri.net

wmaraci
Konuyu toplam 9 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 9 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al