wmaraci reklam
lidertakipci

Film Sitesi Açmayı Düşünüyorum

32 Mesajlar 3.595 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Yok ben de eklemiştim imzaya kaldırıldı. Bu tarz şeylerde banlanma ile ilgili bir şey görmüştüm kurallarda. Başınıza gelebilir diye dedim.

Sanırım forum kuralları Madde 19'dan dolayı böyle bir şey oldu.
19- Hertürlü telif hakkına sahip içeriği veya ürünü paylaşmak ve tanıtımını yapmak yasaktır. Paylaşanlar uyarılmaksızın uzaklaştırma cezası alırlar.

wmaraci
reklam

playbek playbek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek amatör webmaster
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
evet var farkındayım benimde film sitem vardı günlük 3.500 tekil hitim vardı videolarımı facebook a yüklüyordum 3 yıl kadar bir zaman oluyor fakat sonra facebook hotlink koruması getirince tüm videolarım gitti 7.000 video vardı moralim yerle bir oldu.

Umitoloji Umitoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Yok ben de eklemiştim imzaya kaldırıldı. Bu tarz şeylerde banlanma ile ilgili bir şey görmüştüm kurallarda. Başınıza gelebilir diye dedim.

Sanırım forum kuralları Madde 19'dan dolayı böyle bir şey oldu.
19- Hertürlü telif hakkına sahip içeriği veya ürünü paylaşmak ve tanıtımını yapmak yasaktır. Paylaşanlar uyarılmaksızın uzaklaştırma cezası alırlar.

Doğrudur hocam imzanızdan kaldırılmış fakat isminizin altında hala site linki yer alıyor buda yine ona girer heralde, ben kaldırmayacağım ki birçok oyun sitesi ve mp3 sitesi imzasında olan kişi var ben kayıt olmadan öncede imzalarında yer alıyordu şimdide yer alıyor sırf bu yüzden hesabım silinecekse silinsin sıkıntı yok..

playbek adlı üyeden alıntı

evet var farkındayım benimde film sitem vardı günlük 3.500 tekil hitim vardı videolarımı facebook a yüklüyordum 3 yıl kadar bir zaman oluyor fakat sonra facebook hotlink koruması getirince tüm videolarım gitti 7.000 video vardı moralim yerle bir oldu.

Film sitesi işine yeni giriyorum fakat sinema sevdam uzun yıllardır var izlemediğim film kalmadı diyebilirim, o zamanı biliyorum facebook tüm film videolarını serverından kaldırmıştı film siteleri çok çekmişti o dertten kötü olmuş.
Kakarotto

kişi bu mesajı beğendi.

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek girişimci, öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
hocam film sitem var 10 hite getirdim ama bazen düşünüyorum hata mı ettim diye 4 ayda bunca uğraşa bu hite geldi aylın 200 lira gelirim var siteden sabit reklam satışı da yapmadım daha onlarla 500ü geçer ama bu emeğe bu gelir düşündürüyor açıkçası.sen bilirsin gene aklında varsa film sitesi açmak tuttururduğunda eline para bırakır.bu arada domain arıyorsan elimde 4-5 tane kurulu film sitesi ve domaini var iyi forumlar

wmaraci
wmaraci

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
Film sitesi açmayı düşünüyorsan tek tavsiyem açmaman yönünde olur.2 sene film sitesi ile uğraştım.4 alternatif linkle her gün en az 5 film veriyordum. Sitemde 2 bine yakın film vardı. Afişinden yazılarına, capslarından linklerine kadar çokta kaliteli sunum yapıyordum. Megaupload vermiyordum ama Megaupload'ın sahibine davalar açılıp SOPA yasasının gündeme gelmesiyle bütün kaliteli upload siteleri bütün illegal içerikli hesapları sildi. Dolayısıyla 2 bine yakın film öldü. Emeklerde çöpe gitti. Ayda kazandığım para 250 liraydı. Günde 6 saat uğraşıp, bilgisayarı sürekli açık tutup, 7/24 upload yaparak, birde o filmleri dağıtarak ayda 250 lira kazanmak, hele ki bunu risk alarak yapmak gereksiz. O siteye harcadığım emeği özgün blog yazıları yazarak reklamlardan kazanabilirdim. Uğraşıcak bir şey arıyorsan, bol vaktin varsa, parayı da ilk planda tutmuyorsan kur. Aksi taktirde kurmanı tavsiye etmiyorum.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

tamerh tamerh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 198 / 178
  • Ticaret 10, (%100)
bence film sitesi gibi artık gına gelmiş, cılkı çıkarılmış yani elini sallasan milyon tane olan bir site açmayı düşünüyorsanız bi yönüyle diğerlerinden farklılaşmanız gerekir. bunun için hergün yalnızca bir film, yahut sadece komedi, bilim kurgu vs gibi tematik düşünmeyi deneyebilirsiniz.

WmPedya WmPedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 1, (%0)
Değerli görüşleriniz için teşekkürler. Dediğim gibi elimde büyük bir arşiv var ve benim gücümü aşmayacak şekilde insanlarla paylaşmak istiyorum. Sadece korku türündeki eserleri paylaşabilirim.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

WmPedya adlı üyeden alıntı

Değerli görüşleriniz için teşekkürler. Dediğim gibi elimde büyük bir arşiv var ve benim gücümü aşmayacak şekilde insanlarla paylaşmak istiyorum. Sadece korku türündeki eserleri paylaşabilirim.

Sanırım yazılanlardan dolayı korkmaya başladın. :D
Eğlenceli aslında. Dediğim gibi vakit harcayabilirsen tutmaması için bir sebep yok.
Hemen hemen tüm film sitelerine reklamdan girilmiyor. Reklamsız, temiz, hızlı ve özgün bir film sitesi oluşturursanız tutar.

WmPedya WmPedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 1, (%0)
Sadece korku filmlerini yayınlayacağım bir site açmaya karar verdim. Bunun için ortalama ne kadar bir bütçe ayırmam gerekir?

playbek playbek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek amatör webmaster
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)

WmPedya adlı üyeden alıntı

Sadece korku filmlerini yayınlayacağım bir site açmaya karar verdim. Bunun için ortalama ne kadar bir bütçe ayırmam gerekir?

tavsiyem yurt dışından kampanyalı sınırsız hosting almandır.

yerli hostlarla bu olacak iş değil eğerki filmleri hostuma yükleyeceğim diyorsan.

3 yılllık http://www.cirtexhosting.com/ yeşil paket işini görür. aylık 2.49 dolar. ama 3yıllık peşin alıyor.

herşey sınırsız sadece upload limiti 200 mb onuda ben ftp den ayarlıyorum :)
WmPedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al