freelance iş ilanları

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 164.541 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

KobraFighterTR KobraFighterTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 31 / 13
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam pm olarak gönderdiğim site hakkınd önerilerinizi alabilirmiyim?
Amacım hit yapmak :)
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

izmirrentacar izmirrentacar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 3 / 7
  • Ticaret 3, (%100)
Desteğiniz icin teşekkurler başliği ile ozel mesaj gonderdim samimiyetiniz icin simdiden tesekkurler.

W1L3D4 W1L3D4 İşsizi İşsizin İşsassız.. Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 8 / 89
  • Ticaret 15, (%93)
http://www.turbotuning.gen.tr ve http://www.ilanyurdu.com hit istiyorum ama olmuyor hocam bu konuda bilgi verirmisin

asimox asimox Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 5 / 1
  • Ticaret 6, (%100)
hocam pm ile gönderdiğim birkaç kelimede ilk sıraya çıkmam zor olur mu?

wmaraci
wmaraci

esocials esocials Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 57 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
hocam pm attım.değerlendirmenizi bu başlık altından ya da pm olarak göndermenizi sabırsızlıkla bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Gizemli LORD adlı üyeden alıntı

Merhabalar hocam konunuzu uzun zamandır takip ediyorum ve arkadaşların sorunlarına olan cevaplarınızdan da faydalanıyorum... Konu ve ilgi için tekrar teşekkür ederim...

Bu sefer genel bir sorum var.

''www.hayalcin.com için önerilerinizi alabilir miyim hocam?

Siteniz amacına göe normal, backlink, kalite içerik vs dir yapabilecekleriniz, ayrıca hit çeken konular. Ama öneri dediğin için, şunu belirteyim, 2 kolon siteler Türkiye'de tutmaz. Bu işlere pek girmeyin. Yaptığınız işten para kazanırken zevk alın. Türkiye ziyaretçisi görüntüye, avrupa ise içeriğe önem verir. Sitende üst manşet olsun, normal manşet olsun yani siten portal olmalı. Oyun, video, forum, aklına ne geliyorsa ekle. Seo nun temel amacı arama motorlarında yüksek sırada olmak değildir. Önce ziyaretçinin bu siteden haberdar olmasını sağlamak, sonra arama motoruna ihtiyaç duymadan o kişinin siteyi tekrar tekrar ziyaret etmesini sağlamak. Sitene giren bir ziyaretçi, siteni dakikalar arasında tarayıp bitirebiliyor ise o site hala ham bir sitedir kısaca. (Eğer uzmanlık dalında yayın yapmıyorsa) Benim tavsiyem, siteni portala çevirmen ve ekol olman, isim yapman.

Ek Olarak:

marten adlı üyeden alıntı

hocam domain ismi icin biraz tuyo alabilirmiyim ornegin "un kurabiyesi yapimi" kelimesinde hedefim ilk sayfa olsa , suan uydurdugum 4 isim icin biseyler soylermisiniz bunlardan hangisi olmali yada sizin oneriniz nedir?

unkurabiyesi.com
un-kurabiyesi.com
unkurabiyesiyapimi.com
unkurabiyesi.yapimi.com

Ek Olarak: bide .net .org .com.tr uzantilarini ve yeni .tc uzantisi hakkinda biseyler soylermisiniz seo etkilerini yani

Verdiğin seçenekleri baz alırsak, unkurabiyesiyapimi.com

Ben böyle bir projeye girecek olsam ne alırdım?

kurabiyefirini.com

Neden?

Un, kurabiye ham maddesidir ve bir çok kurabiye makalesinde un kelimesi geçer. Ve bu dolaylı içeriktir. Eğer fırın da dersen, ayrıca 1 kelime daha eklemekle kalmaz, sonuç kelimesini de katmış olursun. Un ham maddelerden biridir kurabiye için, ama fırın yapıldığı yerdir. Kurabiye konusunda her içerikte undan bahsedebilirsin rahatça. Ama fırından bahsedemezsin. Çünkü her kurabiye fırında yapılacak diye bir şey yok. Yani un, undur. Ama fırın, mikro dalga vs elli çeşidi vardır. Eğer farklı kelimeler kullanacak ise4k neden sabit kelimeyi domainde geçirelim ki? Geçiremediklerimizi domainde bulunduralım ki içerik açımızı kapatarak bir taşla 2 kuş vuralım.

Domain uzantılarından konu başlığı altındaki yanıtlarımı gözden geçirirsen cevabını yazmıştım. Ek olarak Tc uzantısı Türkiye'ye ait bir uzantı değildir. Bu yüzden, .de ne ise .tc de odur

Ek Olarak:

Engin07 adlı üyeden alıntı

oyun.enginozturk.org / sitemap yok çünkü. eskiden oyun sitem, subdomaindeydi şimdi girdiğinizde fark etmişseniz, www.oyunmuz.com Yönlendiriyor. yani oyun.enginozturk.org Boş şuan. Amacım genel anlamda hit yapmak.

Biliyorum olmadığını. Genel hit için portal tarzı her konuyu içine alan veriler girin. Zaman zaman backlink alın, ama paralı almayın. Önemli olan kalıcı olması. Güncellik hiç yitmeyecek şekilde içerik girmeniz hayati önemli genel hit için.
TechnicaL GizemliLORD maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Arkadaşlar samimi olarak söylüyorum Ahmet abiye hem kulak asın hem değerini bilin. Emin olun anlattığı bir çok doğruyu birileri bize uzun zamandır yanlış olarak anlatıyor bile bile yanlış yönlendiriliyoruz. Kendi sitem için sadece Ahmet abiye danışarak hareket ettim . Seo firmaları ilk sayfa için 3000-4000 lira + 3-4 ay zaman diliminden bahsederlerken şu an 1 lira seo harcaması yapmadan çok iddaalı bir kelimede 40 günde 3. sıraya kadar yükseldim.

Siteyi kurmayı bırakın daha domain alırken bile yapma etme diyolardı . Ahmet abi al sen bakma dedi . Şimdi kerameti uzantıda arar oldular . Acaba uzantıdan dolayımı böyle yükseliyor site diye gelip bana soranların haddi hesabı yok :)

Ahmet abiye ilk sayfaya çıkmak için ne yapmalıyım diye sorduğumda 2. olmak bile kaybetmektir demişti . 1. olacaksın hep beraber izleyelim demişti. Tek doğruyu söyleyen yine o oldu. Açıkçası beklediğimden çok daha hızlı yükseldi . Bütün bunlar olup biterken . Hem özel mesajlar ile hem buradan sorular ile o kadar bilgilendirmeye karşılık tek kuruş karşılık istemedi ayrıca kendisi bana resellerinden ücretsiz host vermeyi teklif etti.

Şurada bi etrafımıza bakalım kaç kişi bunları yapıyor ? Ücretli seo diyen onlarca kişi şurada yazılanları dahi veremiyor bizlere o kadar büyük paralara karşılık .

Yine özelden yazacaktım fakat yazmadan önce burada bunu belirtmek istedim . Sadece ben değil benim gibi bir çok arkadaşa özelden de bıkmadan usanmadan yardım ediyor . Buradan bu da bilinsin istedim . Şu başlık altında ki 29 sayfa içerisinde bile parayla sattıkları e kitapların hepsinden daha fazla püf noktası doğru ve değerli bilgi var . Tekrar teşekkürler Ahmet abi .
maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

YazilimMimari YazilimMimari Eski adi: Turgay Can Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Engineering Director
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 2 / 260
  • Ticaret 0, (%0)
İmzamdaki kişisel web sitem için ön görülerinizi alabilirmiyim.

(Sitenin içeriği, dizaynı ve bütün yazılımsal kısmını ben geliştirdim, teknik taraflı bir değişiklik yapılacaksada belirtirseniz sevinirim)

https://www.linkedin.com/in/turgaycan/
Kaliteli kod yazılır.. (Günlük/Saatlik ücreti ile)

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

KobraFighterTR adlı üyeden alıntı

Hocam pm olarak gönderdiğim site hakkınd önerilerinizi alabilirmiyim?
Amacım hit yapmak :)

Öncelikle, her an giremiyorum artık. İlk konuyu açtığım zaman söylediğim gibi o zaman izindeydim hiç bir firmaya bakmıyordum. Daha rahattı. Şimdi ise daha yoğun. Bu yüzden bazen gecikebiliyor, hatta hatırlatmanız gerekebiliyor. Bu vesile ile es geçtiğim biri varsa mutlaka hatırlatsın mesaj atıp.

Sitenize gelince,

Öcelikle kategorilerini çoğalt, hedef kelime ile yakın kelimelerden oluştur. Örneğin,

ahmet hedef kelime
kategori adı,
ahmet

sen yap ki,

ahmet
ah ahmet ah
ahmetler
ahmetinki:)

yani kelimenin etrafında dön ve bu kategorilere ayrıca sıfırdan içerik girme şartı yok. Birşey eklerken kategori olarak hepsini işaretle. Sayfalar içinde aynısı geçerli.

Sitenin renkleri ile oyna, siyah olan renkleri gri tonu yap.

Chat kısmını link olaak anasayfaya koy. Tıklasın chat yapsın. 30 kişi orda konuşacak diye sitenin ana olayını düşürme.

Eklediğin reklamları, site açıldığında tam sağ blokta duracak şekilde ekle. Hem google için öneli, hemde o reklamlar tık almazsa reklam verenler siteni tercih etmemeye başlar.

Her gösterimin ardına toplam 6 reklam koyman sana fazla şey kaybettirir. Bir sayfada 3 reklamdan fazlasına girme.

Videolar otomatik açılamaz. Kullanıcının kendi isteği ile yapmadığı herşey eksi puandır. popup da dahil buna.

İçeriklerin çok yorum almıyor ise, son yorumlananlar eklentisini kaldır. Güncellik beklenen tek wp eklentisi son yorumlardır. Bakın son yazılar bile değildir. Çünkü bir web sitesi statik içeriğe sahip olabilir. Ama güncel kaliteli popüler ise yorum dinamiktir. Bu yüzden boş ise veya uzun vadede yorum az alıyorsa o eklentiyi kaldır.

Bir linke geldiğinde veya hiç gelmediğinde (mause ile) o link rengi fon rengi ile aynı olamaz. 2008 den sonra kandırmaca sebebi ile (O zamanlarda bir çok hacklink böyle idi, halada yapanlar var) bu işleme dur denildi. Bunlar eksi puandır.

Web sitesi içeriğinde, post haricinde hiç bir yerde "bedava" kelimesini geçirme. Geçirmen gerekiyorsa "ücretsiz" de.

robots dosyasındaki wp-admin vs olanları kaldır (Gizli bir şey yoksa, resim gibi vs)
hiçbir admin sayfası index almaz çünkü. Sadece ana index alır, oraya yazmadın index aldı ve herkes admin e bu indexten giriyor diye bi olay yok. Olabildiğine sade ol tüm kodlarda. En aza indirge.

Sitenin kullanımını en sade ve anlaşılır şekilde dizayn et. Şöyle düşün, ziyaretçilerin saf, birşey bilmiyor. İşte o adam bile sitene bi göz baktığı zaman, ne nedir anlayabilmeli. Ben süper bir özellik ekledim siteme demenin anlamı yok. 3 tür site vardır.

1-Portal
2-Tesadüf
3-Mecburi

Portal siteler : Giren ziyaretçi kasti olarak o siteye devamlı surette girer
Tesadüf siteler : Arama motorlarına yazdığı içeriğin sonuç gösteriminde çıkan herhangi sitelere sadece o içerik için girer ve bir daha o site ile işi olmaz.
Mecburi siteler : öss sonuçlarına bakmak için girdiğimiz siteler gibidir. Siteyi sevdiğimizden değil o içeriğin sadece orada bulunmasından kaynaklı ziyaret ettiğimiz sitelerdir.

Senin, ve yeni başlayan herkesin sitesi genelde tesadüf sitelerdir. Burada amaç, bu tesadüfü fırsata çevirip portal olmaktır. Portal olmayan her site kaybeder. Çünkü beslendiği oksijen sadece arama motorlarıdır, ki, arama motorları algoritma değiştirebilir, iflas edebilir, kapanabilir, yada bir başka arama motoru daha popüler hale gelebilir. Bunu bilen tüm profesyoneller, bu tesadüf sitelerini portala çevirmeye çalışır. Yani, giren ziyaretçinin tekrar gelmesini sağlamaktır amaç. Bu yüzden, sitenin anlaşılır olması çok önemlidir. Tesadüf olarak gelen ziyaretçi aradığı içeriğe bakıp çıkar. Bu arada bi göz siteye de bakar. İşte o baktığı anda tavlaman lazım ve bu, yarım saniyelik bir zaman dilimidir. Dolayısı ile, yarım saniyelik bi göz şöyle bir bakan kişinin bilinç altı sadece yerleşimi ve grafikleri hafızada birleştirir. Cümle olarak başlıkları bile çoğu zaman algılamaz. Yani tesadüf ziyaretçilerden birinin girdiği sayfaya "falan yere iletişimi bırakın 100 milyar vericem" yazsanız, 10 kişiden 6 sı (Amacım %51 yani çoğunluğu) geri dönmez veya farketmez. Bu yüzden tasarım hayati önemli, kullanışlılık ve anlaşılırlılık. Arama motorundan gelen kişiyi tavlamak için 1 saniyeden az zamanınız var. o ilk an kişi orayı severse senindir. Bunun testi için internetten pek anlamayan bir tanıdığına sitenin ana sayfasını göster ve o siteyi tanımlamasını iste. Neyi hemen anlıyor? Neyi anlamakta güçlük çekiyor? Bu gibi şeyleri çöz ve düzelt. Uzun oluyor okurken sıkabiliyorum belki bazen ama inan bana daha konunun yüzde 5 ini anlatamadım bile.

Ek Olarak:

izmirrentacar adlı üyeden alıntı

Desteğiniz icin teşekkurler başliği ile ozel mesaj gonderdim samimiyetiniz icin simdiden tesekkurler.

Arama motorların istemediği herşey sitede mevcut. İlk 500 lerde olmamanız doğal. Sizler, seo uzmanı değilsiniz, olmanız da gerekmiyor yani bu bir eksikliğiniz değil. Sizler esnafsınız çok doğal yapamamanız. Herkes herşeyi bilemez. Ben 12 yıldır işin içindeyim. 15 yaşından beri 2 günde bir uyuyorum ben bile bir çok konuda çok, çok yetersizim. Konu o kadar ayrıntılı ki, seo, sadece istenen kelime şu hadi çıkar ile bitmiyor. Çok, çok doğal bu anlatmak istediğim. Birde yanlış anlaşılmak istemiyorum ama, hani iyi işler yaptığını gördüğüm firma, dediniz özelden tabirle, öyle bir düzen yok bunu bilin. %100 başarı değil de %99 ise bir düşünün. Seo göreceli bir konu, bu gün firma sizi çıkarıyor ama parayı alıp iş bitince sıralama belli zaman sonra değişiyor. Yaptığınız anlaşma, aylık yıllık yahut belli zamanı kapsamıyor ise dikkat edin. Çünkü tüm profesyoneller zamanı kapsar. İzmir rent a car kelimesinde bana geldiniz. Fiyatım x tl. Ödediniz 1. oldunuz (yok ilk sayfa, yok 2. sıra anlaşmaları, yok kimse 1. liği garanti edemez bakın söylüyoruz dürüstüz biz cümleleri boş. Gerçek seo uzmanı size 1. liği sunar. İsterseniz google türkiye arama motorunda "google" kelimesinde siteniz 1. olur) 1. olduktan sonra, 6 ay geçince bir firma çıktı ortaya ve sırayı elinizden aldı. Şimdi ben sizi 1. yaparken o firma yoktu ve ona göre fiyat vermiştim. Artık şartlar değişti. 1.lik konusunda 1. olmak garantidir bir seo uzmanı için. Konu, bütçenizdir. Bütçeniz varsa istediğiniz kelime sizindir. Ama 100 milyon dolarınız yok ise (Örnek sallama bir rakam) google kelimesinde 1. olmaya zorlamamalısınız.

İşte seo uzmanıda bunu diyen kişidir. Kelimeyi bütçeyi ve 1. olmak istenen zaman aralığını belirtir ve cevabını alırsanız tamamdır. Yok ben çıkarırım 1 yıl garanti diyen kişiden örnek verelim. Kelimemiz "asd" diyelimki şu an rakip yok. Seo uzmanı 200 Tl aldı 1 yıl garanti dedi. Çünkü biliyor ki rakip yok nasıl olsa 1. hep. ama iki ay sonra x banka bir proje başlattı ve proje domain asd. hadi buyur.. Ne olacak? Elbette 1. o olacak. Çünkü bütçeleri var. Kısaca konuyu önce sizin tam anlamanız gerektiği için bunlardan bahsediyorum. Seo firması veya uzmanı ile iş yapılacak ise, kelime, bütçe, ve zaman ortaya konmuyor ise olmaz bu iş.

Sitenize gelince,
Siteniz aşırı ziyaretçi alan bir site değil, bu yüzden alexa pulunu anasayfadan kaldırın. Bu pulu koymanız gereken an, sitenizin ilk 1-2 binlerde olduğu zaman. Şu an en fazla ilk 10-15 binlere gelirsiniz. İnanın elini sallayan zaten o rakama gelir alexa'da. Yani size hiçbirşey kazandırmaz ama kaybettirir. Çünkü hem tasarımı bozarsınız hem de dış link vermiş olursunuz.

Footer kısmındaki tüm linkleri kaldırın. Arama motorları 200 linkten sonrasını okumaz. Ve bu 200 sayısı, en iyi puandan en düşük puana doğru gider. Ana sayfa en üst kısıma en önemli linklerinizi yerleştirin, aşağıya doğru önemsize gidin.

Ana sayfa orta kısımda statik içerik barındırdığınız taktirde kartvizit site statüsüne geçersiniz ki, kartvizit sitelerin yükselmesi sağlam otorite backlinklerle olur başka da bir yolu yoktur(Rakipli kelimelerde) Eğer, bu tarz backlink alamıyorsanız, o yazıları kaldırın ki, güncel dinamik içerik kategorisine girin ve daha kolay yükselin.

İletişim mail adreslerinizi;
admin@domain.uzantı
yada
webmaster@domain.uzantı şeklinde yayınlayın. Ne yazık ki önemli arama motorları hala bu konuyu ingilizceyi baz alarak konumlandırıyor ve bizim isimlerimizi profesyonel saymıyor. Her sitede bir iletişim mail adresi olmak zorunda. Eğer bu admin yada webmaster ise normal gereklilik, değilse yahut yok ise eksi puandır. Bilginize.

web sitesi üstünden ürün yada hizmet sağlayan her site, ssl sertifikası barındırmak ZORUNDADIR. Form ile alsanız bile bu böyle. Ve google sizi farkeder ise, sizi banlar listeden çıkarır. Bir daha siteniz google sitesi veri tabanında olmaz. Ve şirket vergi levhası imza sirküsü gibi materyallar göndermek zorunda kalırsınız. En düşük ssl sanırım 9 dolar. Yani çok bir para değil. Almalısınız. Hem riski ortadan kaldırır, hemde artı puan alırsınız ki, bu artı puan konusunda her site için geçerlidir. Alabiliyor iseniz alın mutlaka.

Tam sayfa iframe kodları açmayın, onları kaldırın. İframe kodlarında tam sayfa olmaz, yasaktır.

Hiç bir link, fon rengi ile aynı olamaz. Footer alanındaki linklerin yahut fonun rengini değiştirin. Bu aşamalardan sonra rekabete başlayıp yükselmek için gerekenlere start verebiliriz.

Ek Olarak:

W1L3D4 adlı üyeden alıntı

http://www.turbotuning.gen.tr ve http://www.ilanyurdu.com hit istiyorum ama olmuyor hocam bu konuda bilgi verirmisin

Sitelerinizin, konusu, hedef kelimesi, ve sizin bu siteyi açmaktaki amacınız. Bu bilgileri bana iletirseniz net bir şey söyleyebilrim

Ek Olarak:

asimox adlı üyeden alıntı

hocam pm ile gönderdiğim birkaç kelimede ilk sıraya çıkmam zor olur mu?

Mesajınızı bulamadım. Özür dilerim. Tekrar yollarsanız telefi edeceğim

Ek Olarak:

esocials adlı üyeden alıntı

hocam pm attım.değerlendirmenizi bu başlık altından ya da pm olarak göndermenizi sabırsızlıkla bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.

kategori link seçimi güzel.

footer kısmı akıllıca:) aynen devam

kategori ve linkleri katmanız iyi.

genel anlamda biraz bekle, beklerken içerik gir devamlı. Ne kadar içerik girersen bu siteye, kimseye ihtiyacın olmadığını göreceksin. Ama sitenin şeklini bozma

Ek Olarak:

KodlaPaylas adlı üyeden alıntı

İmzamdaki kişisel web sitem için ön görülerinizi alabilirmiyim.

(Sitenin içeriği, dizaynı ve bütün yazılımsal kısmını ben geliştirdim, teknik taraflı bir değişiklik yapılacaksada belirtirseniz sevinirim)

Siteniz, genel hiti mi, uzmanlık alanını mı, yoksa belli kelimeleri mi hedefliyor? Siteyi neden açtınız. Hobi amaçlı mı? Gelir elde etmek için mi? Bunları iletirseniz site için bir yol haritası çizebiliriz hemen
GizemliLORD KobraFighterTR

kişi bu mesajı beğendi.

KobraFighterTR KobraFighterTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 31 / 13
  • Ticaret 3, (%100)
Teşekkür ederim hocam, söylediklerinizi uygulamaya başladım şimdi. :)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al