wmaraci reklam
lidertakipci

Artık bıktım.Yardımcı olur musunuz?

28 Mesajlar 4.771 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

arslankerim arslankerim Dijital İşler Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
Üniversitede girişimciler kulubü var.Orda takılıyorum.Finallerden önce yani 1 ay önce falan büyük şirketlerin ceoları geldi.Ordan Doğtaş mobilya ve yan şirketlerin sahibi Davut Doğan'da @likesend arkadaşımız gibi hikayesini anlatmıştı.Beni etkilemişti.

Gerçekten başlık benim gibi ayran gönüllü kullara yardımcı olacak gibi.Herkes nerede hata yaptığını ve nerelerde yanlış yapılmaması gerektiğini söyleyerek herkesi bilgilendirmiş oluyor.

Gerçekten hepinizden Allah razı olsun.Herhalde 2-3 güne böyle cevaplar geldikçe kafamda bir şeyler oluşacak.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

www.stratejiksozluk.com
wmaraci
reklam

Storm Storm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 23 / 32
  • Ticaret 1, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Kesinlikle gelir modelleri üzerinde önce bir araştırma yap derim . Ne üzerine site açacağını da zevklerine ve vaktine göre belirle fakat aranma hacimlerini gelir modellerini de kontrol et geri dönüşü ne şekilde ne boyutta olacak bir fikrin olsun . Hedeflerini belirle beklentini ortaya koy artık iş sabıra kalsın. Ahmet Şerif İzgören bilirmisin bilmiyorum. Bi kuş hikayesi vardır . Kapalı bi kartona koyarlar , kuş paniklediğinden sağa sola gaga vurmaya başlar her cephede onlarca delik olur fakat kuş çıkamaz ve ölür . Oysa bu bütün vuruşlar tek noktaya olsaydı o kutuda kocaman bir delik oluşacak kuş kurtulacaktı. Hayatta böyle işte , her işin çırağa olacağına bir işin ustası ol diye bi söz duymuştum çok doğru. Ben de çok atılganım şurada profesyonel anlamda yapabildiğim işleri sıralasam yuh artık dersin. Fakat hiç bir işte tam bir ustayım diyemem . İnternet üzerinden sayısız grişimim oldu , hemen kazanç bekledim istedim fakat başaramadım. Satış üzerinden kazanç sağladım sabredemedim . O kuş gibi sürekli sağa sola vurarak zayıf nokta aradım fakat bu işin böyle olmayacağına karar verdim , tek noktaya vurmaya başladım . Yaklaşık 1 yıldır aynı konu üzerinde vakit harcıyorum + yaklaşık 7 aydır aynı konu üzerinde site işletiyorum. Yaklaşık 2 aydır da öğrendiklerimin bütününü uyguladığım bir sitem var . Sonuç ? 2 ay öncesine kadar olan sitem 300-600 arası hit alıyordu . Yanlışlarımı biriktirmiş oldum , işin inceliklerini rakipleri takip ede ede daha iyi öğrenmiş oldum , rakiplerin hatalarını biriktirip onları da kullanmayı öğrendim . Şu an alanımda yüzlerce benzer site arasında ilk 5 içindeyim , kalite olarak hepsinden daha üstünüm , kullanıcı memnuyieti olarak her gün onlarca teşekkür alıyorum tebrik alıyorum. Sürekli kullanıcı kitlem oluştu . Bütün bunların sebebi sabır . Bilgilenerek gelişmek. Eski sitelerimde ben de bir çok hata yaptım , eksik kaldım yetersiz kaldım . Son 2 aya yakındır günde yaklaşık 18 saat emek harcıyorum geceleri bile işimin başındayım . Rakiplerimin bana tek üstünlüğü eski olmalarının getirdiği bilinirlik sadece bu . Senin de eminim tek sorunun bu gelirsizliğin getirdiği sıkıntıdır , hitin gelmemesinin getirdiği sıkıntıdır fakat inan kendi kendine olmuyor bazı şeyler . Ben yine bıkmış sinirden siteyi yok pahasına satacak hale gelmiş hatta arkadaşıma teklif etmişken bir tanıtım yazısı ile sorunumu aştım. Demek dışarıdan da çalışmak gerekiyormuş . Tek başıma içerden çırpınışlara destek de lazımmış. Sende bunları irdele , diğer sitelerinde yapmadıklarını yada hatalarını belirle . Rakiplerini belirle onlara bakarak fikir edin. Bu adamlar ne yapmışta hit geliyor ? Hit nerden geliyor ? Bunları kontrol et . Kazanç kısmından adsenseyi bi kere sil öyle bir kazanç yöntemi olamaz. Adsense sitenin giderlerini bile karşılayamaz ki nasıl sana kazanç sağlasın seni tatmin etsin ? Ben şu anda zevki aştım iş olarak görüyorum ve evimi internetten geçindirebilecek konuma geldim . Adsense ile ev geçindirmek bence istisna siteler dışında mümkün birşey değil . Şu an tek bir bannerdan aldığım aylık ücreti bile adsense den kazanmak mümkün değil. Tıklamalar , gösterimler gibi şeyler sitenden soğutur daha farklı kazanç modellerini araştır zevklerinle karşılaştır rakiplerini kontrol et ona göre bir yol çiz ve yolundan sapma derim. Ne olursa olsun tek noktaya vur. Emin ol 4 yıldır aynı sitede klavye tuşlarını bile anlatıyor olsaydın şu an ev geçindirecek kadar kazanca sahip olurdun hatta fazlasına . Ya da pencereden bakıp gördüklerini bile yazsaydın pr5-6 olmuştun . Kopya içerik kısmını söylemiyorum bile onu kafadan direk silin öyle bir yöntem yok . Toplistler yok , 5 liraya 2500 backlink gibi paketler yok . Bunların tamamı kim ne derse desin zarardan başka hiç birşey getirmez onlarca kez denedim . Arkadaşlarından tanıtım yazısı alabilirsin backlink alabilirsin . Pr siz siteden bile backlink alsan sana faydası 2500 linkten çok olarak geri döner . Sağa sola spam gibi link bırakma , oluruna bırak kullanıcıların sitene girenler bunu yapsın . Yazıyorum yazıyorum her şey tek konu üstünde yön değiştirmeden ilerleye geliyor . Bunun başka açıklaması yok. İlk defa para kazanmaya başladım , ilk defa iyi bir siteye sahibim tek yaptığım bunları uygulamak oldu. 2004 den beri fikir ürettim birşeyler denedim , sahibinden üzeri satışlarım dışında hiç tek bir kuruş kazancım olmamıştı . Kod bilgim de ne php bilirim ne asp , ne de sıfırdan html birşey yazabilirim. Photoshop falan da bilmem logolarımı bile cooltext kullanarak yapan biriyim . Bunları bilsem çok büyük artısı olurdu adım gibi eminim fakat bunlarsız da kazanılamaz diye bir şey söz konusu değil.

Hocam nefis bir yazı olmuş elinize sağlık bir anda yeniden umut buldum Allah razı olsun.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

fersndm fersndm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
@arslankerim

Seninle aynı durumda hatta belki daha kötü bir durumdayım. 2 yıl emek verdiğim o kadar para harcadığım sitemi satmak üzereyken böyle bir konu görmek, yazılan yorumları okumak gerçekten çok iyi geldi. Özellikle LikeSend hocama da yorumu için çok teşekkür ederim.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

fersndm adlı üyeden alıntı

@arslankerim

Seninle aynı durumda hatta belki daha kötü bir durumdayım. 2 yıl emek verdiğim o kadar para harcadığım sitemi satmak üzereyken böyle bir konu görmek, yazılan yorumları okumak gerçekten çok iyi geldi. Özellikle LikeSend hocama da yorumu için çok teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim hocam . Bişey bildiğim falan yok sadece başıma gelenleri yaşadıklarımı yazdım. Bana da eğer AhmetYılmaz moral vermemiş olsaydı belki de böyle olmayacaktı :)

wmaraci
wmaraci

main main trdizin.net - Siteni Ekle Telefon Onaysız
  • Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 984
  • Beğeniler 231 / 233
  • Ticaret 15, (%100)
aynı durumdayım hocam. Bir türlü para kazanamıyorum bir sürü fikrim var o daldan bu dala atlıyorum. Ne site görsem aynısını yapmak istiyorum nedense :D

EsiN EsiN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / K
  • Meslek Öğrenci (:
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 60 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Ben teşekkür ederim hocam . Bişey bildiğim falan yok sadece başıma gelenleri yaşadıklarımı yazdım. Bana da eğer AhmetYılmaz moral vermemiş olsaydı belki de böyle olmayacaktı :)

Sitenizi araştırdım bulamadım :)
PM atabilir misiniz, bu kadar bu işlerle uğraşan birisinin sitesini incelemek isterim. :)

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

EsiN adlı üyeden alıntı

Sitenizi araştırdım bulamadım :)
PM atabilir misiniz, bu kadar bu işlerle uğraşan birisinin sitesini incelemek isterim. :)

İncelenecek hiç bişey yok inanın belki de şu forumda en berbat görüntüye sahip sitelerden biri default blogger teması var arkada da bi kırmızı perde :D

Bilo Bilo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Sanat Direktörü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 63 / 77
  • Ticaret 0, (%0)
Kaslı ve güzel bir vücuda sahip olmak için çok çalışmak yetseydi, inşaatlarda çalışan amelelerin mükemmel vücutları olurdu... aksine... çoğu tıfıl insanlardır.... oysaki çok çalışıyorlar, onlarda yürüyor, koşuyor, ağırlık kaldırıyor... ama tıfıllar işte... niye?

çünkü bu çalışmaları sadece yapmak ASLA yetmez... bir aheng ve disiplin içinde yapmak gerekir... bunuda ya body salonlarında ya da bir eğitmenden ders programı alarak yapmak gerekir... hatta bazen bu da yetmez ve doping alman gerekir (bunuda spekülatif hareket olarak benzetelim, yani internet diliyle "bot")

Bir siteye kalkışırken (yani bir projeye)... kendinize bir kaç altın soru sormanız lazım;
Hedef kitlem kimler?
Aylık kazancımın ne olmasını istiyorum?
Bu kazancın ne kadar süreden sonra rayına oturmasını istiyorum.
Kendime belirlediğim hedef kitlenin, yaptığım atılıma ihtiyacı var mı?
Yaptığım atılımdan piyasada çok fazla var mı? (rekabetçileriniz)
ve tabiki istikrar ve disiplin

bu sorulara yanıt vermeden sittimseme ka-za-na-maz-sı-nız.

Örnekle devam edeyim (sizin için aradım buldum, daha önce yazdığım bir iki yazıyı yapıştırıyorum, okursanız ne ala)

İlk yapmanız gereken, kendinize bir soru sormak;
- "Beklentim Ne?"

Beklentinizin cevabına göre hareket etmeniz gerekir. Kendinize aylık bir betlenti paketi oluşturmanız lazım.
Oluşturmanız gereken paket;
a-) Sitemi daha da kaliteli hale getirmek
b-) Sitemden para kazanmak

Eğer "a" ise, akıllı paketler almanız gerekir. Açıkça söylemek gerekirse, aldığınız paketlerin patlak çıkıp çıkmaması o kadar da önemli değil. Niye derseniz;
Alacağınız paketi direk sitenize uygulatmaya kalkarsanız bu büyük bir risk olacaktır (siteniz için). Yani bu durumda ne yapıyor olduğunuzun %100 bilincinde olmanız gerekir. Bu bilince sahip değilseniz, minik bir iki paravan site kurup, o siteler üzerinde 1 ay kadar bir uğraşıdan sonra, alacağınız paketleri o siteler üzerine uygulatıp sonuçlarını izlemeniz daha doğru olacaktır. (Tabi bu noktada paketler konusuda kendi içinde dallara ayrılır... Trafik sağlamak için, tanınmak için, üye çekmek için vs. vs.vs.)

Eğer "b" şıkkı ile ilgileniyorsanız, yine kendinize bir soru daha sormanız gerekecek; "Aylık ne kadar beklentim var?"
Beklenti şeklinize göre alımlar yapmanız gerekir.
- Sitenizden link satışları yapabirsiniz (Buda ikiye ayrılır. Profesyonelce link satan sitelerden satış yapmak (backlinks.com gibi) veya bu forum ve benzerlerinde topic açarak link satmak)
- Banner reklam alımları (yine aynı şekilde profesyonel olarak yapan sitelerden veya kendi kendinize topicler açarak almaya çalışmak)
- Sitenizin içeriğine göre, direk hedef kitlenizden reklam almak. (Atıyorum; Siteniz "moda" sitesidir ve günlük 1k kemik ziyaretçiniz vardır, bu durumda moda evlerine istatistiklerinizi göndererek, oraların reklamlarını alabilirsiniz) (Kendi adıma, ben tüm özel projelerimde sadece bu şıkkı kullanıyorum)

Başka örnek;
Film sitesi kuruyorum (bunu herkes yapıyor)
Ve bir konu belirliyorum (örneğin "aşk filmleri")
Sitede sadece "aşk filmleri" yer alıyor... e diyeceksiniz ki, belki herkes değil, ama bu da yapılıyor (azda olsa)
Sonra gidiyorum imdb ve benzeri otorite sitelere (türk veya yabancı)
En çok tutulan (top 100 gibi) filmleri es geçiyorum. Niye? Çünkü en çok tutulan bir film varsa, sırf meraktan bile olsa, ekstradan "tık" alıyor ve tutulmuyor bile olsa, ivme kazanarak, harbiden en çok tutulan olmaya başlıyor.
Ben ne yapıyorum?
Yorumlarına bakıyorum ve en çok yorum alanlar içinden, olumlu yorum alanları seçip teeeek tek koyuyorum... disiplinimi bozmadan 3 ay yapıyorum bunu... günde 5 er dakikadan 6 film (yani yarım saat ayırarak) koyuyorum... bu da 3 ayda 500 film yapıyor.... birazda teknoloji katıyorum işin içine ve ben haberi eklediğimde otomatik olarak önce ping sonra im... 2 aydan sonra bana ortalama günde 3-4$ getiriyor... buda ayda 100-150$ yapıyor... paralel zamanda bunun gibi 10 farklı kategoriye giriştiğim için toplamda 10 site için 2 ay boyunca günde 5er saat çalışmış oluyorum... ve artık siteyi bırakıyorum...
ve sonuç;
10 site birden aylık 2000 TL civarında sadece adsense den para kazandırıyor... kimsenin mıçında filanda link satmak vs için uğraşmıyorum... tabi bu sitelerden kendime çıktığım linklerde ekstra kârım olarak kalıyor.

ve bunun gibi sürekli proje üretiyor, faaliyete geçiriyor, arkasında duruyor ve çalışıyorum/yatmıyorum.

Herkesin rekabet halinde olduğu yerden ka-za-na-maz-sı-nıııız... kendi çöplüğünüzü seçin ve asla sidik yarıştırmıyor, akıl yarıştırmaya çalışıyorum... ve kimsenin bişeysiyle gerdeğe girmiyorum.

bunları yapın demiyorum... sadece harmanlayın ve uykunuzu genişletin diyorum...

birde geçenlerde tek tek hazırlıdığım bir liste var... buda işin teknik boyutu... başka hiç bir şeye ihtiyaç yok, bu yönergeleri uygulayın uçuşa geçersiniz :)... işte googledan seo yönergeleri
.

Domainog.com | Seobilog.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al