freelance iş ilanları

PageRank Neye Göre Artıyor ?

21 Mesajlar 2.650 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

KaanGundovan KaanGundovan Kaan Gündovan Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Özel Sektör / Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar. WmAracı'na yeni katıldım. 2 gündür bu konu hakkında forumda araştırmalar yapıyorum. Bir kitle diyor ki ; "PageRank foruma gelen ziyaretçi sayısıyla artar." diğer bir kitle diyor ki ; "Paylaştığın yazılar indexlenmesiyle artar." . Bu işte çok yeni olduğum için kafa yoramıyorum. Fikir sahibi değilim.. Tam olarak şu PageRank artımı nasıl oluyor anlatabilir misiniz acaba ? Net cevaplar olursa çok sevinirim. :)
main okemal

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)
Pagerank'ı her halt etkileyebilir. Yukarıda yazdıklarında buna dahil. Ancak pagerankın artmasındaki en büyük etken senin sitenden dışarıya yapılan link çıkışları ve dışarıdan sana gelen link çıkışlarıdır. BU link çıkışları %90 etklidir prde. Dışarıdan pr güncelleme zamanı yaklaştığında link alımları yap bir anda pr'yi kaparsın. Olay bu

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk

AhmetOztasci AhmetOztasci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek asfwf
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 906
  • Beğeniler 199 / 232
  • Ticaret 11, (%100)

kerimptk adlı üyeden alıntı

Pagerank'ı her hal etkileyebilir. Yukarıda yazdıklarında buna dahil. Ancak pagerankın artmasındaki en büyük etken senin sitenden dışarıya yapılan link çıkışları ve dışarıdan sana gelen link çıkışlarıdır. BU link çıkışları %90 etklidir prde. Dışarıdan pr güncelleme zamanı yaklaşında link alımları yap bir anda pr'yi kaparsın. Olay bu

Bu yazının altına imzamı atarım. :) Ek olaraktan git hacklink olmamak kaydıyla güncel ve özgün içerik girilen kendi alanında bir siteden 1 yıllık link al en mantıklısı, gün gelir devran döner, pr kapını çalar. :D

boş çuval dik durmaz

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

Kreasyon adlı üyeden alıntı

Bu yazının altına imzamı atarım. :) Ek olaraktan git hacklink olmamak kaydıyla güncel ve özgün içerik girilen kendi alanında bir siteden 1 yıllık link al en mantıklısı, gün gelir devran döner, pr kapını çalar. :D

Hocam 1 yıllık link nasıl alacağım ? Bu işlerde çok tazeyim daha :)

Detaylı bir bilgi verebilme şansınız var mıdır acaba ? Ayrıca özgün içerik yazdığımız zaman başka bir adam geliyor içeriği kopyalıyor yine ben yazdım diye insanlara gösteriyor. Hiç kaynak vs. belirtmiyor. Buradan da kaybediyorum ben...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek asfwf
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 906
  • Beğeniler 199 / 232
  • Ticaret 11, (%100)

KaanGundovan adlı üyeden alıntı

Hocam 1 yıllık link nasıl alacağım ? Bu işlerde çok tazeyim daha :)

Detaylı bir bilgi verebilme şansınız var mıdır acaba ? Ayrıca özgün içerik yazdığımız zaman başka bir adam geliyor içeriği kopyalıyor yine ben yazdım diye insanlara gösteriyor. Hiç kaynak vs. belirtmiyor. Buradan da kaybediyorum ben...

İşte onun için siteni en az 2 ay boyunca kimseye tanıtmayacaksın, sadece özgün içerik girerek, o 2 ay boyunca özgün içerik girdiysen zaten büyük ihtimal index hızın baya artacaktır, sonra örneğin siten kişisel blog sitesi, özgün içerik giren kişisel blog sahiplerinin sitelerini bulacaksın, sonra zaten iletişim formu vs. mevcuttur büyük ihtimal sonrada işte iletişime geçip link satın alacaksınız.

boş çuval dik durmaz

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

İşte onun için siteni en az 2 ay boyunca kimseye tanıtmayacaksın, sadece özgün içerik girerek, o 2 ay boyunca özgün içerik girdiysen zaten büyük ihtimal index hızın baya artacaktır, sonra örneğin siten kişisel blog sitesi, özgün içerik giren kişisel blog sahiplerinin sitelerini bulacaksın, sonra zaten iletişim formu vs. mevcuttur büyük ihtimal sonrada işte iletişime geçip link satın alacaksınız.

Forumsa ? :D

• Üyelik 24.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek asfwf
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 906
  • Beğeniler 199 / 232
  • Ticaret 11, (%100)

Ziyaretçi sayısı normal durumda, günlük olarak konu açılan bir forumdan link alacaksın :)

boş çuval dik durmaz

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

Ziyaretçi sayısı normal durumda, günlük olarak konu açılan bir forumdan link alacaksın :)

Bu link almak backlink mi oluyor ? Hani footer bölümüne link ekleniyor. Tam olarak anlamadım bu link alma işini..

Zurbahan Zurbahan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Pcb Üretim - Web Tasarım
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 3, (%100)
Başka siteden senin sitene Link verilmesi işlemidir Backlink. Bunun normalde doğal olarak olması en güzelidir ama o da bihayli zor bir durum.

o sebeple ortalama olarak 3 aylık süre ile pr si yüksek sitelerden kendi sitenize backlink alarak kendi pr değerinizi artırmaya yardımcı olabilirsiniz.

Winman Winman Guzelbilgi.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 1780
  • Beğeniler 329 / 328
  • Ticaret 48, (%100)
boş site bile pr alabiliyor. tabi genelde backlink sayesinde artar. yüksek pr li sitelerden alırsan daha çok etki eder.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al