freelance iş ilanları

Kişisel Blog Açmak İstiyorum Ama..

33 Mesajlar 9.189 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

KaanGundovan KaanGundovan Kaan Gündovan Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Özel Sektör / Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar. Kendime kişisel bir blog açmak istiyorum ama öncelikle bu işten tecrübe kazanmam gerektiğini düşünüyorum. Bana önerebileceğiniz ücretsiz blog veren siteler var mı ? Ayrıca kişisel bir blogta nelere dikkat etmem gerektiğini söylerseniz mutlu olurum. Özgün içerik tabi başta olacak ama insanlar blogta neleri okumakta mutlu oluyor ?

Bu tarz önemli konuları yazarsanız çok mutlu olurum. İyi günler.

wmaraci
reklam

leavesoccer leavesoccer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 29 / 34
  • Ticaret 7, (%100)
1) blogger.com
2) Çok cafcaflı bir tema kullanma daha çok yazılar ön planda olsun.
3) Tavsiyem belirli bir konu üzerine yoğunlaşıp o konu hakkında yazılar yaz.
4) Okunmayı düşünüyorsan eş dost dışında birilerinin de bloguna gelip yorum bırakmasını istiyorsan da sabırlı olman ve 1 - 2 ay sonra backlink vesaire alman gerekiyor.

Aklıma gelenler bunlar.
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

https://maiotik.com/

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)
Şu anda tavsiyenizle Blogger'dan adımla ilgili bir domain aldım ve dediğiniz gibi sade olmak şartıyla kendim bir tema yapacağım. Ancak bu tür ücretsiz domainlere kim backlink yapar bilmiyorum... :(

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
tumblr da iyi gibi onu deneyin birde

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

depresan adlı üyeden alıntı

tumblr da iyi gibi onu deneyin birde

Ben daha çok WordPress tarzı blogları tercih etmek istiyorum hocam. Yorumunuz için teşekkür ederim. :)

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
Kardesim sen bir tane domain al kendine 10-15 lira zaten ben sana host saglarım wp kurarız kendini onda geliştir blogger v.s ugrasma.Ayrıca sana tavsiyem sudur ki bugün istemezsin ama siten bin iki binhit gördümü canın para kazanmak ister kişisel blogtan da adsense alsan bile günlük bir iki doların üstüne cıkman zor.O yüzden sana tavsiyem büyük oyna.Napayım dersen sen ac bir oyun sitesi hatta ben acayım sen yönet :) Ama hostun benden istediğin olursa gel.
nightundertaker

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

ebulfeth adlı üyeden alıntı

Kardesim sen bir tane domain al kendine 10-15 lira zaten ben sana host saglarım wp kurarız kendini onda geliştir blogger v.s ugrasma.Ayrıca sana tavsiyem sudur ki bugün istemezsin ama siten bin iki binhit gördümü canın para kazanmak ister kişisel blogtan da adsense alsan bile günlük bir iki doların üstüne cıkman zor.O yüzden sana tavsiyem büyük oyna.Napayım dersen sen ac bir oyun sitesi hatta ben acayım sen yönet :) Ama hostun benden istediğin olursa gel.

Hocam benim amacım para kazanmak değil. Herkes oyun sitesi vs. aç diyor ama ben insanlara bildiklerimi öğretmek, onlarla iletişim içinde olmak istiyorum. Allah'a şükür maddi durumum iyi. İstersem kendi domain + hostumu alırım ancak tecrübem yok. Ortamı gördükten sonra ne yapacağım hakkında karar vermeyi düşünüyorum. Çok fazla kişisel blog takip edemiyorum. Onlarla etkileşim içinde olamıyorum. Hele şu blog işinide öğreneyim ondan sonra bakarım. Fikriniz içinde teşekkür ederim.

leavesoccer leavesoccer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 29 / 34
  • Ticaret 7, (%100)
Bende tecrübesiz olduğunuzu belirttiğiniz için blogger'ı tavsiye ettim. Basit bir arayüzü var google, godaddy ile anlaşmalı bir de blogger üzerinden alan adı alırsınız çok basit işlemler yapamadığınızda özel mesaj atarsanız yardımcı olurum.

Şahsi kanaatim blogger tumblr'a göre daha iyi ve ufak çapta web projesi bile yapabilirsiniz iyi yerlere de gelirsiniz.

Ayrıca uğraşamam diyorsanız domain de şart değil; bedava uzantıya gelince kimsenin ona bakacağını sanmıyorum baksa bile parayla backlink çalışması yaptırabileceğiniz çok arkadaş var sitede.

Blog açmanızdaki dileğinizi destekliyor başarılar diliyorum.

https://maiotik.com/

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

leavesoccer adlı üyeden alıntı

Bende tecrübesiz olduğunuzu belirttiğiniz için blogger'ı tavsiye ettim. Basit bir arayüzü var google, godaddy ile anlaşmalı bir de blogger üzerinden alan adı alırsınız çok basit işlemler yapamadığınızda özel mesaj atarsanız yardımcı olurum.

Şahsi kanaatim blogger tumblr'a göre daha iyi ve ufak çapta web projesi bile yapabilirsiniz iyi yerlere de gelirsiniz.

Ayrıca uğraşamam diyorsanız domain de şart değil; bedava uzantıya gelince kimsenin ona bakacağını sanmıyorum baksa bile parayla backlink çalışması yaptırabileceğiniz çok arkadaş var sitede.

Blog açmanızdaki dileğinizi destekliyor başarılar diliyorum.

Yorumunuz için teşekkür ederim. :)

demreli demreli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 588
  • Beğeniler 47 / 103
  • Ticaret 0, (%0)
isimsoyisim.com.tr al yaz kafana göre imzamdaki siteye bakabilirsin öyle yazıyoruz :)

wmaraci
Konuyu toplam 7 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 7 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al