freelance iş ilanları

Temple Run 2 inceleme

11 Mesajlar 13.461 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ufonomen ufonomen gg.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ççç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad m** k**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 27 / 117
  • Ticaret 1, (%100)

İlk olarak yeni oyunda dikkatimi çeken şey geliştirilmiş grafikler ve eski oyundaki kasvetli havanın kaybolduğu yeni bir dünya. Google Play’de bazı oyuncular yorumlarında grafikleri geliştirmeye çalışmışlar ama eski oyundan daha berbat durumda diye dert yanıyorlardı. Benim için durum tam tersi. Imangi, oyunu her açıdan geliştirmiş ve ortaya başarılı bir iş çıkarmış. Artık oyuncular mobil oyunlarda bile grafiklere çok dikkat ediyolar ve başarılı grafikelere sahip oyunlar oynamak istiyorlar. Yeni çıkan çoğu mobil oyunda bu durumun farkında ve daha gelişmiş grafiklere sahip oyunlar piyasaya sürüyorlar.

İlk oyunda 3 küçük maymundan kaçarken (aslında uzaylı desek daha mantıklı pek maymuna benzetememiştim ben) ikinci oyunda tek ama büyük bir gorilden kaçıyoruz. Çıkardığı ses ve görüntüsü gerçekten korkutucu diyebilirim. Bu konuda Imangi Studios doğru bir hamle yapmış.

Oynanış konusunda ana şema korunmuş ancak değişikliklerde yok değil. Rail Rush’ı daha önce oynayanlar Temple Run’ın içine Rail Rush kaçmış sanabilirler. Önümüze çıkan madenlere dalıp maden arabaları sürüyoruz, halatlardan kayabiliyoruz. Ayrıca halatın üzerindeyken telefonu sağa sola hareket ettirerek kenardaki altınlara uzanabiliyoruz.

Eskiden marketten kazandığımız coins ile satın aldığımız kanat yeni oyunda kaldırılmış. Kanatlar yerine yandıktan sonra karşımıza bir ekran çıkıyor ve kaldığımız yerden devam edip, etmiyeceğimizi soruyor. Tabi ki bunun bir ücreti var. Oyuna eklenen bir diğer özellik ise puanlama sistemi. Coinsin yanında yeşil mücevherlerdende (Gem) toplamamız gerekiyor. İşte bu topladığımız veya gerçek parayla satın aldığımız gemler ile yandığımız yerden devam edebiliyoruz. İlk yanmamızda 1 gem ile yeniden başlayabiliyoruz ancak bir daha ki seferde 2 gem istiyor ve katlanarak devam ediyor. Sakın ola oyun içerinde karşınıza çıkan gemleri ıska geçmeyin!

Temple Run 2′de karşımıza çıkan diğer bir özellik seviye atlama sistemi. Bize verilen görevler ile tecrübe puanı kazanıyor ve seviyemizi artırıyoruz. Buda oyunu daha eğlenceli hale getiren yeni özelliklerden birisi.

Sonuç olarak Imangi Studios hatalarını, açıklarını, geliştirebileceklerini iyi görmüş ve yapabileceği en iyi geliştirmeleri yapmış. İlk oyuna göre daha zevkli daha eğlenceli bir oyun yapmış ve bunu yaparken ilk oyunun kendine has havasınıda korumuş. Temple Run 2′ye 10 üzerinden 9 puan veriyorum. Kırdığım 1 puan ise Subway Surf’te olduğu gibi bir Facebook veya Twitter entegrasyonu olmaması.

Ek olarak Imangi Studios’un yayınladığı yüksek puan elde etme ipuçları:

[*]Puan çarpanını artırmak. Oyunda görevleri yerine getirdikçe skor çarpanı artar. Bu da aynı mesafede iki üç kat daha fazla skor anlamına gelir. O bakımdan ilk olarak görevleri tamamlamakta fayda var.
    [*]Altın toplamak. Oyunda altın toplamak karakteri güçlendirmek için çok önemli. Altın toplamak için en hızlı yol yetenek menüsü altında Altın Değeri seçeneğini güçlendirmek gerekiyor. Ayrıca mıknatıs etkisi de oldukça faydalı.
    [*]Boost ve kalkan gibi paketler de kesintisiz ilerleme için önemli.

Dip not: Oyunu Galaxy S3 cihazımda denedim herhangi bir kasma, donma problemi yaşamadım.

Kaynak: http://kemalsafak.com/temple-run-2-inceleme/

wmaraci
reklam

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Ben google play storede yorumlara baktım çok kötü dediler s3 cihazıma indirdim hiç bir şekilde kasma dahi yaşamadım aksine çok güzel olmuş bana göre. Fakat ilkine göre tabi eksi yönleri var ve hassasiyet çok olmasa da bazen sorun yaratıyor onun haricinde güzel. 4 yıldızı aldı benden.

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)
Biraz da Rail Rush'a benzemiş. Tren vagonunda su renkli seyleri toplama falan :)

• Üyelik 29.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ççç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad m** k**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 27 / 117
  • Ticaret 1, (%100)

kralizasyon adlı üyeden alıntı

Biraz da Rail Rush'a benzemiş. Tren vagonunda su renkli seyleri toplama falan :)

Oyun içinde oyun :D

wmaraci
wmaraci

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)

...sanki Inception :D
ufonomen

kişi bu mesajı beğendi.

Aliihsansaran Aliihsansaran Türk büyüktür,üstündür! E-Mail Onaysız
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1568
  • Beğeniler 31 / 308
  • Ticaret 2, (%50)
s3 kullanan arkadaşlar kamera ayarı yaptılar mı? flash ile resim çekince karanlık görüntü oluşuyor.

• Üyelik 29.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ççç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad m** k**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 27 / 117
  • Ticaret 1, (%100)

Ali İhsan SARAN adlı üyeden alıntı

s3 kullanan arkadaşlar kamera ayarı yaptılar mı? flash ile resim çekince karanlık görüntü oluşuyor.

Konuyla ilgisi ne hocam?

snndgny snndgny WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 6 / 73
  • Ticaret 22, (%100)
Hassasiyeti çok kötü bana göre, oyun açılışında eski oyundan daha çok kasıyor ondan sonra kasma yok fakat dediğim gibi hassasiyet kötü durumda telefonu yan yatırmak zorunda kalıyorum nerdeyse.

hasbaly hasbaly Öğrenmek için uğraşıyor.. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 113 / 80
  • Ticaret 3, (%100)
Bir ara dünya birincisi olduydum puan hilesi yapmadan ama siz ne zaman üst limiti aşarsanız hilecilerin de sizin üstünüze geçme hakkı geliyor. Çünkü en yüksek rekor hilecilerindi 50 milyon olarak. Ben gittim 56 milyon yaptım. Bir baktım ertesi gün aynı hileciler 100 milyon olmuş. Ardından bakıyorum yine aynı şekil adamlar yine uçmuş. Bana kalırsa oyunun sahipleri kimse onlar bir çakallık yapıyorlar puanı yüksek tutarak milleti gaza getirerek oyunda tutmaya çalışıyorlar. Hatta istiyorsanız dünya birincilik rekorumu da paylaşayım :D

UzmanSinif UzmanSinif Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bence ilk sürümü daha iyidi. Daha hoş sade ve zevkli , 2. veriyosununda şu dönme olayları varya sanki kapalı bi alanda sıkışmıssın gibi bunaltıyor insanı.

İp olayı vs güzel ama o dönme olyları çok bunaltıcı geldi bana

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al