wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 149.903 Okunma
wmaraci reklam

onpixel onpixel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Reklam Promosyon
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Makaleleriniz normal standartlarda. Doğru makale yazımı üzerinden kısaca geçmek gerekirse. İdeal makale nasıl olmalıdır?

Öne çıkan bir görseli olmalı
Bir başlığı olmalı
Yazılar paragraflardan oluşmalı.
Makale içine eklenecek görseller varsa, makale resim ile bitmemeli. Üstünde ve altında yazı olacak şekilde yerleştirilmeli.
3'den fazla link içermemeli.
Linklerde no/do follow etiketi bulunmamalı.
Yazım ve imla kurallarına uygun olmalı.

Cevabınız için teşekkür ederim ahmet bey. Standartlara uygunmudur yani? site daha çok yeni boşluklar var anasayfayı tüm kategorilerden son eklenenlere göre doldurmam mantıklı bir seçim olmuşmu?

wmaraci
reklam

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Teknoloji Hocam adlı üyeden alıntı

Hocam öncelikle ellerine sağlık benim imza da ki siteyi wm aracında seo analizinde ki sorunlarını nasıl çöze bileceğim hakkında yardım edersen çok sevinirim :)

H1 etiketi, yani başlıklarınızın font büyüklüğünü bir sayı tanımlayarak değilde H1 etiketini seçerek girin.

Sayfa hızı, script sorguları fazla ise azaltın, herşey tam ise hosttan kaynaklanıyordur, ya hostu değiştirin ya vds ye geçin.

gerisi teknik bir konu, teknik bilginiz yok ise bir webmaster ile anlaşıp uyarlama yapmasını sağlayabilirsiniz.

Ek Olarak:

onpixel adlı üyeden alıntı

Cevabınız için teşekkür ederim ahmet bey. Standartlara uygunmudur yani? site daha çok yeni boşluklar var anasayfayı tüm kategorilerden son eklenenlere göre doldurmam mantıklı bir seçim olmuşmu?

Temel olarak uygun. Yerleşimde uygun. Ama yeni sitelerde sadece bu yeterli olmaz arama motorları için. Bu site yayına girdi. Ve şu an sizi karakterinizi tanımıyorlar. Tanımak isteyeceklerdir ilk önce. Bunun içinde,

Site kesintisiz yayında mı?
Güncelliği istikrarlı mı?
Gibi kriterler en önemlisidir. Bu iki konuya ağırlık verirseniz. 1 ay gibi bir bekleyiş döneminden sonra yavaş yavaş içeriklerinizin yükseldiğini göreceksinizdir.
onpixel

kişi bu mesajı beğendi.

onpixel onpixel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Reklam Promosyon
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Temel olarak uygun. Yerleşimde uygun. Ama yeni sitelerde sadece bu yeterli olmaz arama motorları için. Bu site yayına girdi. Ve şu an sizi karakterinizi tanımıyorlar. Tanımak isteyeceklerdir ilk önce. Bunun içinde,

Site kesintisiz yayında mı?
Güncelliği istikrarlı mı?
Gibi kriterler en önemlisidir. Bu iki konuya ağırlık verirseniz. 1 ay gibi bir bekleyiş döneminden sonra yavaş yavaş içeriklerinizin yükseldiğini göreceksinizdir.

Anladım uyarılarınızı dikkate alacağım, umarım sıkmıyorumdur öncelikle bir soru daha sormak istiyorum. Mesela geçen hafat google da 3-4 sayfam anca olmasına rağmen direk uzantısız site adını yazınca başka uzantılı aktif siteler olmasına rağmen 1-2 sırada oluyordu site. Şimdi aktif ve güncel sitemap gönderildi google da sayfalarım fazla ama uzantısını yazsam dahi 2. sayfaya attı, durum normalmidir? Acelemiz yok fakat yanlış yaptığımız birşey varsada öğrenmekte fayda var. Teşekkür ediyorum tekrardan yardımlarınız için. Saygılarımla.

asimox asimox Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 5 / 1
  • Ticaret 6, (%100)
selam hocam, hatırlarsanız bana js koldları vericektiniz de. birde oyunlara etiket girmek gerekir mi? ben şimdiye kadar girdim ama girmeyen iyi sitelerde var.

wmaraci
wmaraci

KobraFighterTR KobraFighterTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 31 / 13
  • Ticaret 3, (%100)
Sitemin içerisindeki 120 internal(site içi) link siteme zarar verir mi?

onlinebiletin onlinebiletin onlinehaberin Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek işletmeci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 24 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
abi merhabalar sitede bir sıkıntı var sen biliyorsundur diye sana sorayım dedim

User 'onlinehaberin' has exceeded the 'max_queries_per_hour' resource (current value: 50000) sitem yaklaşık 5-10 haber arka arkaya girince bu hatayı vermeye başladı sebebini araştırdım benim server şirketinde böyle bir kısıtlama var bu yüzden bu hata çıkıyor ancak bu kadar sorgu sayısının artmasının sebebi çok ziyaretçi değil sitedeki toplam sorgu sayısının 85 olması,serverımı değiştirmeden yaabileceğim bişey varmı?

cepstilim cepstilim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek elektronik ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 2, (%100)

Ek Olarak:

Opencart bi yerden sonra tıkanma, yavaşlık gösterebiliyor. Ziyaretçi sayısı çoğaldığında vds lazım olacak sistemlerden. Elbette siteyi görmeden net bir değişiklik öneremem. Ama ürünleri bir anda girmemelisiniz. Bu sefer index almayan ürünler görülebiliyor. Her gün 1-2 ürün girmeniz 3 ay gibi bir vadede daha yararlı olacaktır. Url ler index aldıktan sonra, tamam aldı diye diğerlerine geçilecek yapılara sahip olmaz arama motorlarında. Bu yüzden devamlılık ister. Bunu karşılayabilmek için sitemap kullanırız örneğin. Bunun yanında eski url lerde güncellik her zaman işe yaramıştır. Örneğin zaman zaman ürünlerinize yorum yapın. Ve son yorumlananlar gibi bir eklentiyi anasayfada bulundurun. Zaten eski url leri tekrar gündeme getirmek için ideal yoldur bu teknik. Son yorumlananlar anasayfada olursa bot muhakkak tarayacaktır. Diğer türlü çoğu zaman farketmez bile.

Çok teşekkürler open-cart'ı geçici olarak kullanıyoruz zaten. Yakın zamanda profesyonel bir sisteme geçiş yapacağız. Ürünleri yavaş yavaş ekliyoruz. Sitemiz: http://www.cepstilim.com

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

onpixel adlı üyeden alıntı

Anladım uyarılarınızı dikkate alacağım, umarım sıkmıyorumdur öncelikle bir soru daha sormak istiyorum. Mesela geçen hafat google da 3-4 sayfam anca olmasına rağmen direk uzantısız site adını yazınca başka uzantılı aktif siteler olmasına rağmen 1-2 sırada oluyordu site. Şimdi aktif ve güncel sitemap gönderildi google da sayfalarım fazla ama uzantısını yazsam dahi 2. sayfaya attı, durum normalmidir? Acelemiz yok fakat yanlış yaptığımız birşey varsada öğrenmekte fayda var. Teşekkür ediyorum tekrardan yardımlarınız için. Saygılarımla.

Öncelikle sitelerinizin sıralamalarını kontrol ederken dikkatli olmalısınız. Örnek vermek gerekirse, bir müşterim bana geldiğinde, 1 ay kadar bir süre 1. olduğunu, ama şimdi ilk 50 sayfada bile olmadığını, ceza almış olabileceğini beyan etti. İncelemeye aldım, ama nedenini 2 gün boyunca bulamadım. Herhangi bir hatalı işlem yoktu, kodlar temiz, illegal hiçbirşey barındırmıyordu. 2 gün sonra o kişiye dönerek herşeyi baştan anlatmasını hiçbir ayrıntıyı es geçmemesini söyledim. Ve sorunu bu şekilde çözebildim. Peki sorun neydi?

Sorun aslında hiç olmamıştı ve herşey normaldi. Site sahibi kişi, devamlı kendi sitesine girip çıktığından, google da özelleştirilmiş sonuçları görüyordu. Çerezleri başka bir sebeple sildikten sonra ise, hali hazırda olan sonuçları görmeye başlamıştı. Yani aslında hiç 1. olmamıştı. Devamlı girdiği bir site olduğundan, google, o siteyi en başta gösteriyordu arama yardımı ile.

Bu yüzden sizlerde arama sonuçlarındaki sıralamalarınızdan öncelikle emin olmalısınız. Sadece bu konu bile, bir kitap doldurur anlatılması. Seo tarih olmaya başlıyor çünkü. İşletme sahiplerinin kazanabilmesi için daha kestirme yollar var bu konuda. Ama bu bütçenizle ilişkili. Google üzerinde herkesin eşit olduğu söylentisini bilirsiniz. Ama artık öyle değildir. Yeni teknikler ile istediğiniz kelimede 1. olmanız bütçeniz ile orantılı olarak kolaylık gösterir. Seo ile 3 ayda zorlayarak emek vererek çıkılan kelimelerde, bu yeni teknikler ile 12 saatte çıkmak mümkün. Fakat bütçe gerektirdiğinden, bütçesi olmayan işletmelerin işi zorlaşmaya başlıyor. Ve bir problem daha gündeme gelmeye başlamak üzere. Zamanla aranılan kelimenin nereden arandığı da önemli olmaya başlıyor. cast ajansları diye aratan birisi, istanbuldan arama yapıyor ise, öncelik istanbuldaki cast ajanslara verilmeye başlanacak. Büyük firmalar, ile göre sunucu barındırarak bu problemi kolayca aşarken, olan yine orta ölçekli firmalara olacak. Yani, sizlerin bu tür konulardan etkilenmemesi için sadece seo ile değil, sitenizin kalitesi görünümü verdiği aşıladığı güvenin yeri de çok önem kazanacak. Bu yüzden marka çalışmalarına çok önem vermeniz gerekiyor.

Bir domain alınıyor, hemen akabinde sıralamada kaçıncı diye takip başlıyor. Bu yüzden 50 milyon domain var. Webmaster kalitesini görmek istiyorsanız düşen domainlere bakmalısınız. Sitenizi sahiplenin, sizin içiniz rahat mı sitenize girdiğiniz zaman. Değerini verin. Bu her site için geçerlidir. Alkışlamayı bilmek gerekiyor. Ben her girişimde muhakkak bir reklama tıklar açılan sayfada gezerim. Belki 50 kuruş kazandırır wmaracına bu ama önemli olan tarafımız belli olsun. Sitelerinizde kaliteye önem verin, muhakkak alkışlayanlar olacaktır yani. sitenizin görünürde herhangi aksi bir durumu yok ama ben ayrıntılı inceleyip daha net bir cevap vereceğim durumunuzla ilgili.

Ek Olarak:

asimox adlı üyeden alıntı

selam hocam, hatırlarsanız bana js koldları vericektiniz de. birde oyunlara etiket girmek gerekir mi? ben şimdiye kadar girdim ama girmeyen iyi sitelerde var.

Aklımda:) Etiketleri abartmayın, alakasız etiketler girmeyin. Bu bağlamda yararlıdır. Girmeyen iyi siteler elbette vardır. Ama onlarda başka kollardan iyi yöndedirler. örneğin orta ölçekli sitelerde siteye girince karşınıza çıkan beğen kutucuğu zararlıdır. Ama bunu hürriyet yaparsa sorun olmaz. Sitelerin otorite olup olmadığı önemlidir kısaca.

Ek Olarak:

KobraFighterTR adlı üyeden alıntı

Sitemin içerisindeki 120 internal(site içi) link siteme zarar verir mi?

İçerik sayınızla alakalı bir durum bu. 50 post var 120 iç link var. Bu olmaz. 3'te 1 oranını aşmayın. Yani Toplam içerik sayınızı 3'e bölün çıkan rakam iç link sayısından küçük ise azaltın.
asimox

kişi bu mesajı beğendi.

ayci ayci CEO & Co-Founder Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek CEO & Co-Founder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 9 / 4
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar Wp Blog Sitesi kullanıyorum. 3 Aylık Suan Eklenti kurdum Eklendi aşağıdaki gibi sorun veriyor ne yapmalıyım. Önerceginiz eklenti varmı ve Birden çok eklenti kullanılabilirmi.

All in One SEO Pack must be configured. Go to the admin page to enable and configure the plugin.
All in One SEO Pack now supports Custom Post Types and Google Analytics.

Mail : bahadirayci@outlook.com

KobraFighterTR KobraFighterTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 31 / 13
  • Ticaret 3, (%100)

bahadira adlı üyeden alıntı

Merhabalar Wp Blog Sitesi kullanıyorum. 3 Aylık Suan Eklenti kurdum Eklendi aşağıdaki gibi sorun veriyor ne yapmalıyım. Önerceginiz eklenti varmı ve Birden çok eklenti kullanılabilirmi.

All in One SEO Pack must be configured. Go to the admin page to enable and configure the plugin.
All in One SEO Pack now supports Custom Post Types and Google Analytics.

Eklentilerin ayarları yapılandırılmış olması gerekiyor. Eklentiyi etkinleştirip yapılandırma(ayar) sayfasına gidin diyor.
Ayarlama sayfasına siteadi.com/wp-admin/options-general.php?page=all-in-one-seo-pack/aioseop.class.php linkinden ulaşabilirsiniz.
Altındaki cümle ise özel yazı türlerini ve Google Analytics hizmetini desteklediğini söylüyor.

All in one seo eklentisi güzel ve yararlı bir eklentidir. Değiştirmemenizi öneririm.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al