freelance iş ilanları

Web sitem çöktü mü? Yardım...

34 Mesajlar 6.030 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

webhost webhost WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 10.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web Tasarım - CMS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 33 / 71
  • Ticaret 1, (%100)

ECakmak adlı üyeden alıntı

Hocam yardığımınız için teşekkür ederim. İlk söylediğinizi yaptım ve şu sorunu aldım; W3 Total Cache Error: some files appear to be missing or out of place. Please re-install plugin or remove ilimal.org/public_html/wp-content/advanced-cache.php.

Bunu nasıl düzelteceğim hocam?

İkinci yöntemide denedim -zaten ANSİ olarak kayıtlıymış- olmadı maalesef. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim...

Şuradaki konudanda baktığım zaman temamı bozan eklentinin W3 Total Cache eklentisi olduğunu anladım. Oradakilere uygun bir şekilde tekrar indirip ftpden tekrar attım fakat düzelen bir şey olmadı arkadaşlar. Aksine şimdi ne admin paneline, ne de siteye girebiliyorum. Yardımcı olun lütfen...

1 -http://wordpress.org/extend/plugins/w3-total-cache/

Dosyasını indir

2- w3-total-cache/wp-content/ dosyasının içindeki

advanced-cache.php ve db.php dosyaları ana dizindeki wp-content dosyasının içine al. ve yazma izni ver. öyle deneyiver.

Yine olmaz ise w3-total-cache/wp-content/ dosyasındaki yukarıda belirttiğim 2 dosyayı silip denersin.

wmaraci
reklam

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
PMA'ya kayıtlı içeriklerin hangi karakter grubuyla kaydedildiğini kontrol etmelisiniz.

Sonrasında ilgili tema sayfalarını Notepad++ gibi bir editörle açıp UTF-8 BOM'suz olarak seçebilirsiniz.

Sonrasında ise karakter grubunu ISO veya Windows dillerinden değil, Türkçe Latin veya UTF-8 yapabilirsiniz.

(Bunları yapmadan önce PMA'da herhangi bir karakter grubu değişikliği yapıp yapmadığınızı kontrol ettikten sonra gerçekleştirmelisiniz.)

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.

KobraFighterTR KobraFighterTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 31 / 13
  • Ticaret 3, (%100)

burayı

böyle değiştirir misiniz header.php den?

ayrıca .htaccess dosyasını yedek var ise yedekteki ile değiştirin(url yapısı için)

zer zer cakmakenes.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

webhost adlı üyeden alıntı

1 -http://wordpress.org/extend/plugins/w3-total-cache/

Dosyasını indir

2- w3-total-cache/wp-content/ dosyasının içindeki

advanced-cache.php ve db.php dosyaları ana dizindeki wp-content dosyasının içine al. ve yazma izni ver. öyle deneyiver.

Yine olmaz ise w3-total-cache/wp-content/ dosyasındaki yukarıda belirttiğim 2 dosyayı silip denersin.

Hocam iki yöntemide yaptım fakat düzelen bir şey olmadı ya.. Admin panele hala giremiyorum maalesef.

Metin adlı üyeden alıntı

PMA'ya kayıtlı içeriklerin hangi karakter grubuyla kaydedildiğini kontrol etmelisiniz.

Sonrasında ilgili tema sayfalarını Notepad++ gibi bir editörle açıp UTF-8 BOM'suz olarak seçebilirsiniz.

Sonrasında ise karakter grubunu ISO veya Windows dillerinden değil, Türkçe Latin veya UTF-8 yapabilirsiniz.

(Bunları yapmadan önce PMA'da herhangi bir karakter grubu değişikliği yapıp yapmadığınızı kontrol ettikten sonra gerçekleştirmelisiniz.)

Hocam tam olarak ne dediğinizi anlayamadım fakat KobraFighter arkadaşın dediği yöntem ile yakın bir şey söylemiş olmalısınız. Kusuruma bakmayın uzun süredir uğraşamıyorum site işleri ile bazı terimlere yabancı kaldım. Biraz daha açarsanız çok sevinirim.

KobraFighterTR adlı üyeden alıntı

burayı

böyle değiştirir misiniz header.php den?

ayrıca .htaccess dosyasını yedek var ise yedekteki ile değiştirin(url yapısı için)

Hocam çok teşekkür ederim bu yöntemi uyguladım karakter sorunu kalktı ve linkler düzeldi. Fakat hala admin panele giremiyorum. Admin panel sorununu nasıl düzelteceğim arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 31 / 13
  • Ticaret 3, (%100)
Şuan sitenize malesef giremiyorum hocam, yanlış kodlardan dolayı site sonsuz döngüye girmiş olabilir ve ondan dolayı kasılma oluyor olabilir. Ayrıca siteyi barındırdığınız sunucuya saldırıda olabilir.
Host hizmeti alıyorsanız hizmeti sağlayan firma ile iletişime geçip durumu anlatın. Site normale döndükten sonra panel sorununada bir çözüm buluruz.

• Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

Şuan sitenize malesef giremiyorum hocam, yanlış kodlardan dolayı site sonsuz döngüye girmiş olabilir ve ondan dolayı kasılma oluyor olabilir. Ayrıca siteyi barındırdığınız sunucuya saldırıda olabilir.
Host hizmeti alıyorsanız hizmeti sağlayan firma ile iletişime geçip durumu anlatın. Site normale döndükten sonra panel sorununada bir çözüm buluruz.

Allah Allah... bende giriliyor hocam. Buradaki siteden mi bahsediyorsunuz? Bir yanlışlık olmasın?

• Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 31 / 13
  • Ticaret 3, (%100)

Allah Allah... bende giriliyor hocam. Buradaki siteden mi bahsediyorsunuz? Bir yanlışlık olmasın?

Dediğinizde enescakmak.net de açılmıyor bende

• Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

Dediğinizde enescakmak.net de açılmıyor bende

Yok hocam yok o zaten kapandı imzamda kalmış öyle uzun süredir girmediğim için onu düzelteceğim :) Sorun ilimal.org da var sitede karakter sorununu sayenizde düzelttim fakat admin panele giriş yapamıyorum şimdi de asıl sorun orada...

• Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 31 / 13
  • Ticaret 3, (%100)

Yok hocam yok o zaten kapandı imzamda kalmış öyle uzun süredir girmediğim için onu düzelteceğim :) Sorun ilimal.org da var sitede karakter sorununu sayenizde düzelttim fakat admin panele giriş yapamıyorum şimdi de asıl sorun orada...

Dediğim gibi bu sitede açılmıyor bende hocam. Belki cacheden dolayıdır veya DNS den dolayıdır. Değiştirip girmeyi deniyeyim.

• Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

Dediğim gibi bu sitede açılmıyor bende hocam. Belki cacheden dolayıdır veya DNS den dolayıdır. Değiştirip girmeyi deniyeyim.

Pekala hocam... Admin panel konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al