wmaraci reklam
lidertakipci

Google görsel aramada hit kayıpları?

16 Mesajlar 2.810 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Google sizin resimlerinizi botları engellemediğiniz sürece FTP üzerinden her şekilde indexler, bu yüzden diyorum ki orjinal görsellerin olduğu klasörü disallow komutuyla (verdiğim makale linkinde mevcut anlatım) engellersiniz, demo tarzı bir yazıyla küçük ebatlı resimleri thumbnail halinde google indexlesin diye başka klasörde aynı yazı içerisinde kullanırsınız, 2 kat masraf olacak evet, ama materyalleri kurtarmış olacaksınız ;)

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
reklam

b244 b244 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 7 / 12
  • Ticaret 2, (%100)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Google sizin resimlerinizi botları engellemediğiniz sürece FTP üzerinden her şekilde indexler, bu yüzden diyorum ki orjinal görsellerin olduğu klasörü disallow komutuyla (verdiğim makale linkinde mevcut anlatım) engellersiniz, demo tarzı bir yazıyla küçük ebatlı resimleri thumbnail halinde google indexlesin diye başka klasörde aynı yazı içerisinde kullanırsınız, 2 kat masraf olacak evet, ama materyalleri kurtarmış olacaksınız ;)

Mantıklı bir çözüm olabilir, verdiğiniz linki sık kulanılanlara ekledim. Biraz daha böyle devam edeceğim. hit düşüşü devam ederse söylediğiniz yöntemi deneyeceğim.

barisay barisay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo, Wordpress, Security
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1386
  • Beğeniler 146 / 428
  • Ticaret 65, (%100)
bana kalırsa hit sayacının görmesi veya görmemesi bir şeyi değiştirmez. tıklandığı an olay bitmiştir :)

• Üyelik 14.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 7 / 12
  • Ticaret 2, (%100)

barisay adlı üyeden alıntı

bana kalırsa hit sayacının görmesi veya görmemesi bir şeyi değiştirmez. tıklandığı an olay bitmiştir :)

yeni google görsel aramayı hiç kullandınızmı? sitenizdeki resmi sitenize girmeden kayıt edebilirsiniz! Resminizi google görsel üzerinden çekenler neden sitenize tıklasın? Hit olmazsa reklamlarınıza tıklanmaz.

wmaraci
wmaraci

barisay barisay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo, Wordpress, Security
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1386
  • Beğeniler 146 / 428
  • Ticaret 65, (%100)
googlenin amacı hit düşürmek değil resimden hit alıp para kazananların önünü kesmek bundan sonra web aramasından para kazanılacak

• Üyelik 14.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 7 / 12
  • Ticaret 2, (%100)
Düzenlemenin resimlerden gelen hitleri azaltmaya yönelik olduğu doğrudur. Birde şurdan bakın sitenize eklediğiniz resimler başkaları tarafından kopyalanması dağıtılması google eliyle olacak. Siz bir resim oluşturup sitenize koyduğunuz anda telif hakkı belirtseniz dahi google uydurukdan bu görselin telif hakkı olabilir uyarısıyla telif hakınızı çiğniyecek paylaşmaya kopyalatmaya devam edecek. sitenize ziyaretci göndermeden görsellerinizi sömürtecek. Birkaç site açıp google telifli resimlerimi kopyalatıyor diye googleye dava açmak iyi fikir olabilir :))

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al