üstat free ise pek sıkıntı yapmaz. Başlangıçta da öyle full kontrol yapıp kasmaz. Sen msconfig ayarları ile başlangıcı kontrol et ve orada açılan dosyaların isimlerini tek tek kontrol et. Ayrıca açıldıktan sonra görev yöneticisi - işlemler bölümünden bellek bölümüne bak, orada aşırı hareket gösteren bir şey var mı diye. Bir de unutmadan yüklediğin işletim sistemi eğer internetten indirme ise ve şu sp3 lü gibilerden ise onların bazılarında ekstra eklemeler yaptıkları için de açılışı kasar, mesela vista veya win7 görünümü vermek için onlar da kasma yapabilir. Tabii son ihtimal açılışı zorlayan bir virüs de olabilir bilgisayarında...

Ek Olarak: unutmadan hard diskinde bad sector varsa o da yapabilir, bir kez başıma gelmişti, ama sonrasında ani kapanmalar yapıyor bad sector. Onu da bir programla kontrol et. Tabii daha başka sebepler de olabilir benim aklıma gelmeyen eminim konuyu üstatlar görüp yardımcı olacaklardır.

Ek Olarak: biraz araştırdım da işini görsün diye yazayım dedim.

https://www.facebook.com/LenovoTurkey

buraya gir ve sorununu anlat, hemen dönüş yapılıyormuş ve anladığım kadarı ile de bios güncellemesi yaptıranlar bu sorundan kurtulmuş. Ancek kendin yapma servise yaptır mutlaka garantin ölmesin