wmaraci reklam

Laptopum Neden Bu Kadar Yavaş ?

9 Mesajlar 8.349 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)

Merhaba arkadaşlar şuan elimde şu üst resimdeki Lenovo Z570 laptop bulunmakta 8gb ram var makinada 750 gb hdd 1gb harici ekran kartı bulunmakta alt tarafta bi tuşla turbo bost özelliğini kullanarak ekran kartını 2gb a çıkarıyordu ama formattan sonra o özelliği çalıştıramadım bida şuanda bilgisayarımda çift işletim sistemi var 39 Gb lık gibi bi alanda xp var 75 gb kadar alanda win7 kurulu geri kalanı depo olarak E olarak bulunuyor ama bilgisayar acronisle yeni geri almama ragmen yani yeni format atmış gibi olsamda çok ağır bilgisayar açılışta kendine gelmesi sağlam 7-8 dakikayı buluyor hatta belkide 10 dakika sizce bunun sebebi nedir çift işletim sistemimi bu makinayı böyle yapıyor ? ne önerirsiniz

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.
wmaraci
reklam

okulyolunda okulyolunda WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek eğitim
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
başlat-çalıştır-msconfig ile başlangıçta açılan dosyaları kontrol et üstat. Oradakileri tek tek tanımıyorsan google de arat ve işine yaramayanları kapat. Büyük ihtimalle bir program başlangıçta tam performans çalışarak sistem açılışını geçiktiriyordur. Bir de antivirüs ayarlarını kontrol et, açılışta kontrol sonrası açılış yapıyorsa o da açılışı fazlası ile geçiktirir.
ArizaNotlari

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)

okulyolunda adlı üyeden alıntı

Bir de antivirüs ayarlarını kontrol et, açılışta kontrol sonrası açılış yapıyorsa o da açılışı fazlası ile geçiktirir.

bunu nereden nasıl yapmalıyım acaba avira free antivirüs var

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.

okulyolunda okulyolunda WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek eğitim
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
üstat free ise pek sıkıntı yapmaz. Başlangıçta da öyle full kontrol yapıp kasmaz. Sen msconfig ayarları ile başlangıcı kontrol et ve orada açılan dosyaların isimlerini tek tek kontrol et. Ayrıca açıldıktan sonra görev yöneticisi - işlemler bölümünden bellek bölümüne bak, orada aşırı hareket gösteren bir şey var mı diye. Bir de unutmadan yüklediğin işletim sistemi eğer internetten indirme ise ve şu sp3 lü gibilerden ise onların bazılarında ekstra eklemeler yaptıkları için de açılışı kasar, mesela vista veya win7 görünümü vermek için onlar da kasma yapabilir. Tabii son ihtimal açılışı zorlayan bir virüs de olabilir bilgisayarında...

Ek Olarak: unutmadan hard diskinde bad sector varsa o da yapabilir, bir kez başıma gelmişti, ama sonrasında ani kapanmalar yapıyor bad sector. Onu da bir programla kontrol et. Tabii daha başka sebepler de olabilir benim aklıma gelmeyen eminim konuyu üstatlar görüp yardımcı olacaklardır.

Ek Olarak: biraz araştırdım da işini görsün diye yazayım dedim.

https://www.facebook.com/LenovoTurkey

buraya gir ve sorununu anlat, hemen dönüş yapılıyormuş ve anladığım kadarı ile de bios güncellemesi yaptıranlar bu sorundan kurtulmuş. Ancek kendin yapma servise yaptır mutlaka garantin ölmesin

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

boducx boducx Doly Bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 25 / 71
  • Ticaret 2, (%100)
Eğer herşey normalse hdd'ni kontrol et. Hdd sorun olabilir.
ArizaNotlari

kişi bu mesajı beğendi.

Doly.com.tr=>Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri | DolyBilisim.com=>Proje Bilgisayar Çözümleri

barisay barisay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo, Wordpress, Security
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1386
  • Beğeniler 146 / 428
  • Ticaret 65, (%100)
önce işlemciye bak sıcakmı değilse advanced systemcare indir logları falan silsin bi reset at

ArizaNotlari ArizaNotlari WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Elektronik Tamircisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 62 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
HDD. 5400 rpm hdd koymuşlardır boyutu da büyük olduğu için sistemin okunması/yüklenmesi uzun sürüyor. imkanın varsa SSD al yoksa başlangıç programlarının tamamını kapat.

arizanotlari.com

Scrite Scrite WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek SEM - İnbound Marketing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 27 / 214
  • Ticaret 8, (%100)
sadece açılışta yavaşlık var ise, ilk yorumda arkadaşın dediği gibi, başlat tıklayı aramaya msconfig yazıp açın sonrasında başlangıçta açılan bölümünden, bilgisayarınız açılırken otomatik olarak açılan programları seçin, tick işareti olacak yanlarında.

Eğer komple yavaşlık söz konusu ise çift işletim sisteminden kaynaklanıyordur büyük ihtimalle.

• Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
Hepinize teşekkürler arkadaşlar defalarca girip okudum iş yerinde ama bi türlü hepsini uygulamaya zamanım olmadı girişteki programları microsoft dışındakileri hep iptal ettim ama geri kalanlara zamanım olmadı

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al