wmaraci reklam

Film Sitesi İçin Beyin Fırtınasına İhtiyacım Var.

19 Mesajlar 2.436 Okunma
wmaraci reklam

HayLaz HayLaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 7 / 17
  • Ticaret 3, (%100)
Telif hakkı sorunu yaşayacağınızı düşünmüyorum sürekli takip ettiğiniz mail adresini sitede yayınlarsanız.Ordan zaten size ulaşırlar ve uyarı verirler sizde zaten hemen kaldırırsınız Sıkıntı olmaz yani Direkt olarak yasal işlem başlamaz diye biliyorum Şimdiden hayırlı olsun başarılar

wmaraci
reklam

Dogukan Dogukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)

Ali Burak adlı üyeden alıntı

çoğu film sitesi mail adresini siteye koyar ve yayınladığı filmlerin yayınlanmasını istemeyen kişiler mail yoluyla bildirir benim bildiğim.

Bu işlem eğerki videoyu kendi sunucunuzda barındırmıyorsanız olur filmi başka siteye yüklersiniz yapımcı şirketlerin telif haklarını ku-oruyan kurumlar var bu kurumlar sizinle iletişime geçer ve videonun silinmesini ister sizde silersiniz.

Filmleri kendi sunucunuzda barındırmanın hiçbir mantığı yok neden derseniz türkiyede film sektörü sıkıntılı bir sektör her hafta bana mail geliyor şu filmde telif var kaldırın diye filmleri kendi sunucumda barındırmadığım için mahkeme olayıyla karşılaşmıyorum. Fakat siz filmleri kendi sunucunuzda tutarsanız sizin yerinize direk sunucu şirketinize mail atarlar ve sunucunuzu kapattırırlar tek filmden tüm sunucudaki filmler yedeksiz silinebilir böyle bir risk mevcut..

Hadi filmler silinmedi diyelim ve filmleri yüklediniz Orjinal boyutlarda 1080p bir film 5 6 GB lık bir alan tutuyor 2000 Film 10 TB Lık bir alan gerektiriyor yurtdışı lokasyon sunucularda HDD Sorunu yaşamazsınız fakat HDD sizin işinizi görmez neden derseniz hat uzunluğundna dolayı sitenizdeki kişiler filmleri izlemekde problem çıkar bir film 4 5 saatte açılmaz 100 Mbit paylaşımsız bir hat almanız gerekebilir bunu yurtdışındaki DC ler sağlamıyor adamlar max 10 Gbit lik portlar veriyor fakat tüm makinalar aynı porttan geçtiği için hız problemi çok yaşanıyor. Paylaşımsız hattı türkiyeden alabilirsiniz fakat bir sunucuya 100 Mbit paylaşımsız hat alırsanız en az aylık 1000 TL yi gözden çıkarmalısınız ki zaten türkiyede dc ler film yüklemeye izin vermiyor.

Sadede gelecek olursak sunucuya film yüklemenin hiçbir mantığı yok neresinden tutarsanız elinizde kalıyor ha bende para çok derseniz de yurtdışından bir blok sunucu alıp 1 GBit hattı tek başınıza forse edebilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dilerim...

Ek Olarak:

HayLaz adlı üyeden alıntı

Telif hakkı sorunu yaşayacağınızı düşünmüyorum sürekli takip ettiğiniz mail adresini sitede yayınlarsanız.Ordan zaten size ulaşırlar ve uyarı verirler sizde zaten hemen kaldırırsınız Sıkıntı olmaz yani Direkt olarak yasal işlem başlamaz diye biliyorum Şimdiden hayırlı olsun başarılar

Yanlış biliyorsunuz o olay sadece filmleri vk youtube facebook vs gibi sitelere yüklerseniz geçerli adamlar sizinle sadece linki silmeniz için iletişime geçiyor eğerki filmi kendi sunucunuzda tutarsanız direk dc ile iletişime geçip sunucunu kapatırlar.
AliBurak

kişi bu mesajı beğendi.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
1 ay önce açılan ve videoları başka film sitelerinden çeken (yani videonun yüklenmesi ile dahi alakası olmayan) bir siteye uyarı geldi, "şu filmi kaldır!" diye.

Bir de bunun kendi sunucunda bulunduğunu düşün. :rolleyes:
Ha illa da yapacağım diyorsanız yapabilirsiniz tabii ki, çok fazla önlem almalısınız ama. Hem ne diye uğraşıyorsunuz ki farklı bir giriş yapacağım diye ? Bahsettiğiniz tarzda (kendi sunucularında film barındıran) bir film sitesi zaten var TR'de. :)

Kısa bir süre önce ben de film sitesi açtım. Filmleri de kendim yükledim video sitelerine, scripte, temasına kadar her şeyini kendim yaptım. Ama buradaki amacım diğerleri gibi "şu film sitesine rakip olacağım" tarzda bir şey değil. Sadece zevk için yapıyorum. :rolleyes:

"Peki film sitesi nasıl tutar, rakip olabilir miyim diğerlerine?" diye bir soru gelirse aklınıza, evet insanları kandırırsanız tutar. Çok çok iyi tutar hemde.

Örneğin:
XX filmini online 720p full hd bedava türkçe dublaj, türkçe altyazılı kesintisiz tek parça izle gibi bütün kelimeleri filmin başlığına eklerseniz çok çabuk yükselirsiniz, yükseliyorsunuz.

Neyse uzun lafın kısası, film işine giriyorsan boşver kendi sunucunda barındırma özelliğini falan, başına bela alırsın. Bir çok video sitesi var onlara yükle. İleride bir gün 100k hite ve fazlasına ulaşırsan senin sunucuların o kadar filmi bakalım ne hızda izletme olanağı sağlar. :rolleyes:
Onur89TR

kişi bu mesajı beğendi.

Umitoloji Umitoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)
Maddi yönden bir sıkıntınız yok ise bu dileğinizi gerçekleştirebilirsiniz fakat arkadaşlarında dediği gibi her türlü sıkıntı olacaktır farklılık filmleri kendi sunucunuzda barındırmak olmamalı farklılık görüntü kalitesi sitenin yeterliliği ve sunduğu farklı hizmetler olmalı, kendi sunucunuza atıp birçok yasal işlemle uğraşacağınıza birçok upload yerlerini kullanabilirsiniz 1 filmi 3 alternatif şekilde eklersiniz ve kendiniz bir oynatıcı alırsınız.

İllada biz filmleri kendi sunucumuza atarız diyorsanız imdb top250 listesini atarsınız güncel filmleri upload sitelerine. Kendi sunucunuzda barındırmayı unutun derim.

İyi çalışmalar.

wmaraci
wmaraci

bhdreren bhdreren WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek inş müh
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 7 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
hocam çok tehlikeli. tavsiye etmem. türkiye lokasyonu yurtdısı lokasyonu önemli dğeil. DMCA yakalarsa ciddi sorunlar cıkabilir. Pirates Bay From Keyboard belgeselini izlemeni tavsiye ederim :)

boducx boducx Doly Bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 25 / 71
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar o güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Fakat bizim sunucu veya bant genişliğinde herhangi bir problemimiz yok. Sadece filmler için oluşabilecek telif hakkı ve şahsa acılan mahkemeyi merak ediyoruz. Ne gibi yaptırımlar uygulanır bizler için ceza gibi.

Doly.com.tr=>Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri | DolyBilisim.com=>Proje Bilgisayar Çözümleri

KerimOzgur KerimOzgur Hırs & Azim & Çalışma Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 22 / 30
  • Ticaret 2, (%100)
Mail yazsanda yazmasanda film sahiplerinin sana mail atmak gibi bir lüksü yok,filmler telif hakkına sahip ürünlerdir,her an mahkemelik olabilirsin.Tabi şansın varsa olmazsın orasıda ayrı bir mevzu,sonuç olarak iş illegal bir iştir.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Telif hakkı problemi çıkacağı kesin bir şey fakat, lokasyonunuzu doğru belirlerseniz çok fazla sorun olacağını zannetmiyorum. İnternette VIP hizmeti sunan yüzlerce site ve hepside kendi sunucusunda barındırıyor. Hiçbirisinin daha Mahkemelik olduğunu duymadım. Hatta siteden kaldırma isteği aldıklarıda çok nadir. Sadece Fetih 1453 için kaldırılmasını istendiğini görmüştüm bir sitede ve onlarda pek tınlamadılar kaldırmadılar halen açık siteleri bir şey olmadı adamlara.

NOT: Kullandıkları lokasyon hakkında bir bilgim yok.

boducx boducx Doly Bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 25 / 71
  • Ticaret 2, (%100)

Engin07 adlı üyeden alıntı

Telif hakkı problemi çıkacağı kesin bir şey fakat, lokasyonunuzu doğru belirlerseniz çok fazla sorun olacağını zannetmiyorum. İnternette VIP hizmeti sunan yüzlerce site ve hepside kendi sunucusunda barındırıyor. Hiçbirisinin daha Mahkemelik olduğunu duymadım. Hatta siteden kaldırma isteği aldıklarıda çok nadir. Sadece Fetih 1453 için kaldırılmasını istendiğini görmüştüm bir sitede ve onlarda pek tınlamadılar kaldırmadılar halen açık siteleri bir şey olmadı adamlara.

NOT: Kullandıkları lokasyon hakkında bir bilgim yok.

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.

Doly.com.tr=>Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri | DolyBilisim.com=>Proje Bilgisayar Çözümleri
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al