wmaraci reklam
lidertakipci

İhtar geldi nasıl bir yol izlenilmeli ?

36 Mesajlar 5.960 Okunma
wmaraci reklam

future future Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Computer Engineer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 1165
  • Beğeniler 92 / 153
  • Ticaret 62, (%100)
Genel olarak direk domain sahibi ile iletişime geçilir fakat bilgiler gizli ise sitenin iletişim sayfasindan bağlantı sağlanır. İletişim sayfası yoksa bilmiyorum ne yapıyorlar ama bu mesaj hiç inandırıcı gelmedi.

wmaraci
reklam

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)
Yorum atarak ulaşmazlar.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
maillerinizi kontrol edin, oradan ulaşamamışlarsa ancak yorum atabilirler, eğer 2 iş gününü geçtiyse ve siz içerikleri kaldırmamışsanız yasal süreç başlıyor. türk yapımcılar bu konuda biraz hassaslar, bende irfan filmden az ihtar almadım, siz en iyisi firmaya mail atın, ayrıca ilsturk lisans firmasıdır, googlea binlerce url afiş etmiştir
http://www.google.com/transparencyreport/removals/copyright/reporters/12854/ILS-TURK-TEKNOLOJ%C4%B0-%C4%B0LET%C4%B0%C5%9E%C4%B0M-SAN-T%C4%B0C-A-%C5%9E/
verdiğiniz resimdeki mail adreside firmaya ait, eğer rakipleriniz tarafından oyuna getirilmiyorsanız ciddiye almalısınız, ip adresini aratınca istanbul olduğunu gördüm, bir subeside istanbulda uluslar arası bir şirket, işinizi riske atmayın, silinmeyen film başına ciddi cezalar ödemek zorunda kalabilirsiniz

webhost webhost WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 10.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web Tasarım - CMS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 33 / 71
  • Ticaret 1, (%100)
Yorum ile ulaşmaları saçma. İletişim mailinizden size ihar maili atarlardı ulaşamazlar ise hizmet aldığınız hosting firması ile irtibata geçip bir şekilde size ulaşırlardı.

wmaraci
wmaraci

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
@Ibolac adlı arkadaşa katılıyorum.En mantıklısı bence de aramak...

Kumrat Kumrat asliyet.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Developer - Kurumsal
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 680
  • Beğeniler 135 / 134
  • Ticaret 52, (%100)
bu tür olaylarda sitenin sahibi ile direk bağlantı kurulmadı bu zaman kadar avukatlar direk olarak önce yer sağlayıcı ile görüşür sana gönderilen bu mesaj sahte kardeşim avukat mail gönderiyorsa telefon numarası yokmu isim yokmu iletişim bilgisi yokmu araya bilceğin düzmece bi yazı bu rakiplerinin oyunu
Umitoloji

kişi bu mesajı beğendi.

İlanrehberim.com | Ücretsiz olarak firmanızı tanıtabilir, ürün ve iş ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz

barisay barisay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo, Wordpress, Security
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1386
  • Beğeniler 146 / 428
  • Ticaret 65, (%100)
Sosyal Mühandisliğin gözünü sevem ihtarname bölemi gönderiliyor :D
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

nega nega Siz bilirsiniz.. Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 404 / 127
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam rakiplerin oyunu olmasın. İhtar neden yoruma geliyor :)

www.nebigarci.net (Link yok, eski usül kopyala-yapıştır)

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam sitede iletişim formu yokmuda yorum ile atıyorlar ne var yani bende o isimde ve mailde yollarım başkalarına.Diğer arkadaşlara katılıyorum bencede fake ihtar olabilir :D

Umitoloji Umitoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)

future adlı üyeden alıntı

Genel olarak direk domain sahibi ile iletişime geçilir fakat bilgiler gizli ise sitenin iletişim sayfasindan bağlantı sağlanır. İletişim sayfası yoksa bilmiyorum ne yapıyorlar ama bu mesaj hiç inandırıcı gelmedi.

Bilgilerim gizli lokasyon İngiltere'den fakat daha hosting bilgilerimi bile bulamayacak bir firmaysa neyi kime karşı koruyacak bu firma, hocam işin kötü tarafı iletişim sayfası var fakat geçen gün düzenlediğimde mail adresini silmiştim tamda o günlerde geldi.

depresan adlı üyeden alıntı

maillerinizi kontrol edin, oradan ulaşamamışlarsa ancak yorum atabilirler, eğer 2 iş gününü geçtiyse ve siz içerikleri kaldırmamışsanız yasal süreç başlıyor. türk yapımcılar bu konuda biraz hassaslar, bende irfan filmden az ihtar almadım, siz en iyisi firmaya mail atın, ayrıca ilsturk lisans firmasıdır, googlea binlerce url afiş etmiştir
http://www.google.com/transparencyreport/removals/copyright/reporters/12854/ILS-TURK-TEKNOLOJ%C4%B0-%C4%B0LET%C4%B0%C5%9E%C4%B0M-SAN-T%C4%B0C-A-%C5%9E/
verdiğiniz resimdeki mail adreside firmaya ait, eğer rakipleriniz tarafından oyuna getirilmiyorsanız ciddiye almalısınız, ip adresini aratınca istanbul olduğunu gördüm, bir subeside istanbulda uluslar arası bir şirket, işinizi riske atmayın, silinmeyen film başına ciddi cezalar ödemek zorunda kalabilirsiniz

Benim tedirginliğimde bu yönde arkadaşın dediği gibi en iyi tel. ile arayıp böyle bir çalışma mantığı ile çalışıyorlarmı sormak.

barisay adlı üyeden alıntı

Sosyal Mühandisliğin gözünü sevem ihtarname bölemi gönderiliyor :D

Hack geçmişi yada bilgisi olan birisini konumda görmek güzel, fakat kolay kolay sm yapabilecekleri birisi değilim o yüzden bu kadar zahmete girip soruşturuyorum :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al