wmaraci reklam
lidertakipci

Analytics Subdomain İstatistik

3 Mesajlar 2.855 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

wordpressman wordpressman Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 541
  • Beğeniler 43 / 101
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşlar ana site ve subdomain siteye analytics nasıl eklenmelidir ?

* ikiside ayrı ayrı eklenerek ayrı kodlarmı eklenmeli
* ana sitenin kodları subdomaine direkmi eklenmeli
* yoksa ana sitede alt alan adları izleme seçeneği seçilerek gene ana sitenin kodlarımı eklenmeli ?

wmaraci
reklam

teymir teymir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Online Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Nasıl bir site yapısı kurguladığın, Analytics üzerinden neleri ölçmek istediğine göre değişir.

Hali hazırdaki ana domain için kullandığın kod seçeneklerinde "İzleme Bilgisi" sekmesindeki alt domain açık ise bu rapordan tüm subdomain verilerini görebilirsin.
Bu seçenekte bazı durumlarda sub domainlere gelen yönlendirme trafiklerinde karışıklık olduğundan ek olarak "Filtre" oluşturarak alt domain bilgilerini detaylı listeleyebilirsin.

Ama ben farklı bir profilde sub domain'in verilerini ayrı görmek istiyorum diyorsan, en temiz olan seçenek ile hesap listesinden aynı "Mülk" altında yeni bir profil ile yeni kodu bu sub domain için kullanmanı tavsiye ederim.

Kolay gelsin

Semsector.com - SEM - SEO - Sosyal Medya

wordpressman wordpressman Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 541
  • Beğeniler 43 / 101
  • Ticaret 4, (%100)

teymir adlı üyeden alıntı

Nasıl bir site yapısı kurguladığın, Analytics üzerinden neleri ölçmek istediğine göre değişir.

Hali hazırdaki ana domain için kullandığın kod seçeneklerinde "İzleme Bilgisi" sekmesindeki alt domain açık ise bu rapordan tüm subdomain verilerini görebilirsin.
Bu seçenekte bazı durumlarda sub domainlere gelen yönlendirme trafiklerinde karışıklık olduğundan ek olarak "Filtre" oluşturarak alt domain bilgilerini detaylı listeleyebilirsin.

Ama ben farklı bir profilde sub domain'in verilerini ayrı görmek istiyorum diyorsan, en temiz olan seçenek ile hesap listesinden aynı "Mülk" altında yeni bir profil ile yeni kodu bu sub domain için kullanmanı tavsiye ederim.

Kolay gelsin

evet bende öyle yaptım sonradan cevabınız için teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al