wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Neden Bu Kadar Karışık? Yardım ederseniz sevinirim.

14 Mesajlar 1.610 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Hocam teamviewer varsa yapayım isterseniz :)

Wordpress admin paneli kadar düzenli bir panele rastlamadım :D

Filezilla;
Sunucu :ftp.siteadresi.com
Kullanıcı Adı :Hosting Firmanızın Host hesabı açtığınızda size verdiği kullanıcı adı.
Şifre :Hosting Firmanızın Host hesabı açtığınızda size verdiği kullanıcı şifresi.

wmaraci
reklam

Onur Onur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 0 / 297
  • Ticaret 65, (%98)
Bence wordpress çok kolay ilkten bende öyle diyordum deneyim dedim basit çıktı. Özellikle temalarda admin paneli varsa herşey elinizin ucunda oluyor.
tsunami

kişi bu mesajı beğendi.

mdogano mdogano AKUATURK Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 0 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Wordpress iki şekilde kullanılabilen bir sistemdir.
eğer wordpress.com üzerinden hizmet alıyorsanız, blogger gibi hostingi size ait olmayan bir paket kullanıyorsunuz demektir. Bu durumda tüm işlemlerinizi panelden yapıyorsunuz. Zira wordpress.com üzerinden alınan bloglarda herhangi bir şekilde dosyalara müdahale edemez, ftp erişimi yapamazsınız. Ha yapılabilmesi için sunulmuş ücretli paketler vardır, o ayrı mevzu.

ikinci kullanım şekli wordpress.org üzerinden dosyaların alınması ve kişisel adresinizde, kişisel sunucunuz ile kullanımı, ki genel olarak bu yaygındır. Hosting ve Alan adı giderleri kullanıcıya aittir, tüm yapılandırmadan vs.. kendisi sorumludur.

Anlattıklarınıza göre, 1. yi kullandığınızı düşünüyorum. Bu durumda dosyalara müdahale edemezsiniz. Temaları admin panelinden arayıp bulup yükleyebilir, beğendiğinizi kullanabilirsiniz. Türkiyede bu tarz kullanım pek yaygın değildir.

AndroidMarket AndroidMarket WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 57 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 138 / 50
  • Ticaret 80, (%100)

Engin07 adlı üyeden alıntı

Hocam teamviewer varsa yapayım isterseniz :)

Wordpress admin paneli kadar düzenli bir panele rastlamadım :D

Filezilla;
Sunucu :ftp.siteadresi.com
Kullanıcı Adı :Hosting Firmanızın Host hesabı açtığınızda size verdiği kullanıcı adı.
Şifre :Hosting Firmanızın Host hesabı açtığınızda size verdiği kullanıcı şifresi.

siteadresi.wordpress.com açtım ben hocam :) Hosting firması falan yok o yüzden.

Ek Olarak:

mdogano adlı üyeden alıntı

Wordpress iki şekilde kullanılabilen bir sistemdir.
eğer wordpress.com üzerinden hizmet alıyorsanız, blogger gibi hostingi size ait olmayan bir paket kullanıyorsunuz demektir. Bu durumda tüm işlemlerinizi panelden yapıyorsunuz. Zira wordpress.com üzerinden alınan bloglarda herhangi bir şekilde dosyalara müdahale edemez, ftp erişimi yapamazsınız. Ha yapılabilmesi için sunulmuş ücretli paketler vardır, o ayrı mevzu.

ikinci kullanım şekli wordpress.org üzerinden dosyaların alınması ve kişisel adresinizde, kişisel sunucunuz ile kullanımı, ki genel olarak bu yaygındır. Hosting ve Alan adı giderleri kullanıcıya aittir, tüm yapılandırmadan vs.. kendisi sorumludur.

Anlattıklarınıza göre, 1. yi kullandığınızı düşünüyorum. Bu durumda dosyalara müdahale edemezsiniz. Temaları admin panelinden arayıp bulup yükleyebilir, beğendiğinizi kullanabilirsiniz. Türkiyede bu tarz kullanım pek yaygın değildir.

Hocam zaten ben wordpress.com uzantısıyla devam etmek istemiyorum.Bu uzantıyla devam etmek tk fantezisine girişmek gibi olur.Sadece denemek istedim fakat çok karışık geldi.

Ek Olarak:

Onur Batur adlı üyeden alıntı

Bence wordpress çok kolay ilkten bende öyle diyordum deneyim dedim basit çıktı. Özellikle temalarda admin paneli varsa herşey elinizin ucunda oluyor.

Umarım bana da sizin gibi olur :)

Ek Olarak:

Onur Batur adlı üyeden alıntı

Umarım bana da sizin gibi olur :)

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al